خودکشی جوان روس در برابر دیدگان صدها نفر در Skype

العربیه : سرگئی کریلوف، جوان ۲۶ ساله روس از اهالی مسکو، روز یکشنبه گذشته به قول کشنده ای که داده بود، در برابر دیدگان صدها کاربر اینترنت و به صورت آنلاین، جامه عمل پوشاند. او به مدت یک هفته با پخش فیلم‌هایی ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی، اعلام می‌کرد که قصد خودکشی دارد. پس از آن در سایت مشهور «اسکایپ» آگهی پخش کرد که طی آن به تمام کسانی که تمایل دارند «قاتل و مقتول» را به طور همزمان ببینند، فراخوان داد.

ده‌ها نفر در روز موعود، به آدرس اعلام شده در آگهی پیوستند. بسیاری از آن‌ها گمان می‌کردند که شوخی است. بسیاری هم می‌خواستند او را پس از عمل نکردن به وعده‌اش مسخره کنند. اما سرگئی هنگامی که ساعت موعود فرا رسید در حالی که تنها یک شلوارک به پا داشت، روبروی دوربین کامپیوتر خود حضور یافت. صبح همان روز تصویری با همان لباس را منتشر کرده بود که او را در باغچه منزلش نشان می‌داد. سرگئی وارد گفت‌وگوهایی کوتاه با بازدید کنندگانش نشد. به خاطر تاخیر در عمل به وعده‌اش، حوصله برخی از آن‌ها سر رفت. هیچ کس از او نخواست دست از وعده‌ای که داده بردارد بلکه با نوعی تمسخر، اقدام به تشویقش برای خودکشی کردند، چه از طریق نوشتن در صفحه‌اش و یا از طریق پیام های صوتی.


خودکشی در برابر دیدگان شگفت زده ده‌ها نفر

برخی از سرگئی خواستند عجله کند چرا که وقتی برای هدر دادن ندارند. یکی به او گفت: «مرد واقعی کسی است که اگر حرفی زد پای آن بایستد.» دختری نیز او را به تمسخر گرفت و گفت: «گمان کرده بودم تو مردی.» بسیاری سخنان مشابهی نوشتند و گفتند؛ جز یک نفر که بنا بر گزارش پلیس، از او خواست از اقدام خود صرفنظر کند.

ناگهان سرگئی دوربین اسکایپ را به سمت زاویه‌ای دیگر از آشپزخانه حرکت داد. به سمت آن حرکت کرد. بینندگان او را دیدند که از یک صندلی که زیر چارچوب در قرار داده بود بالا رفت و سر خود را در حلقه یک طنابی فرو برد که از پیش توسط میخی به قسمت بالای چارچوب آویزان شده بود. پس از آن برای آخرین بار به «اسکایپی»ها نگاهی انداخت، صندلی را با پای خود دور کرد و خود را حلق آویز کرد.

روز چهاشنبه گذشته تصاویر و خبر خودکشی سرگئی در رسانه‌های روسیه به نقل از منابع پلیس، منتشر شد. پلیس توضیح داده است که در جریان جزئیات ماجرا قرار دارد چرا که همه چیز در کامپیوتر و حساب کاربری اسکایپ سرگئی ثبت شده است. همچنین تصاویر و سخنان بینندگان نیز ثبت شده از همین رو پرونده‌ای برای تحقیق باز شده و قرار است تمام کسانی که بیننده بودند و او را تشویق به خودکشی کردند، به اتهام «تشویق به قتل» تحت پی‌گرد قرار گیرند.

+64
رأی دهید
-26

منگوله مشهدی - مشهد - ایران
اگر کتاب های اخلاق و انسانیت و نویسنده هاشون در طول تاریخ تا امروز نتونستن برای این بشر درنده خوی غریزه مدار کاملا ژن رفتار، زمینی زیبا و عاری از زشتی بسازن فقط به یک نتیجه میرسم و اون اینکه اصلا توی این جنگل، از همون روزی که دنبال انسانیت و اخلاق رو یک عده گرفتیم اشتباه رفتیم. ذات این انسان با ژن ها و غریزش گره خورده و اصالتا برای زندگی وحوش وار توی جنگل ساخته شده نه چیز دیگه. خاک بر سر بینندگان این کلیپ که عقده های روانی خودشونو به این جوون تحمیل کردن و چه بسا می تونستن با التماس جلوی مرگشو بگیرن. نه اینکه کار خودش اشتباه بوده نه چون بعقیده شخصی من با شرف مردن اگر دلیل خوبی داشته باشی از زندگی تو این منجلاب زمین بهتره اما اون احمق های روانی که خندیدن و مسخرش کردن و فرستادنش سمت مرگ هیچ فرقی با قاتل ندارن..
شنبه 29 شهريور 1393 - 04:51
raha1984 - هامبورگ - المان
یک مشت روانی سادیسمی !! اگه کسی نگاه نمیکرد و انلاین نمیشد باور کنید زنده بود الان !
شنبه 29 شهريور 1393 - 08:13
truck driver - سیدنی - استرالیا
یه روس آشغال کمتر، بهتر، خیلی تحفه ان این موجودات ؟؟؟
شنبه 29 شهريور 1393 - 09:17
دوستدار - استهکلم - سوئد
البته خودکشی کردن کار انسانهای بی غیرت است. ولی بعضیها که با غیرت هم هستند و کمبودی در این دنیا بدان صورت ندارند باز خودکشی میکنند. چون پی به این حقیقت میبرن که زندگی کردن ارزش این همه مشکلات را ندارد که در زمان حیاتشان با انها روبرو میشوند.
شنبه 29 شهريور 1393 - 19:27
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
این جوان یک هفته به خود فرصت داد تا ببیند آیادر این دنیا انگیزه ایی برایِ . خودکشی نکردن پیدا می‌کند یا خیر, که عکس آن در تایید ِ تصمیمش به او ثابت شد, متأسفانه کسی به او اینکه تنها دلیل و ارزشِ ادامه زندگی‌ خود اوست آنهم به قیمتِ گزاف انسان شدن و ماندن را یاد آوری نکرد ، چرا که آدمهایِ روزمره گی‌ بدونِ درکی از انسانیت در این دنیا در گله‌های میلیاردی در حالِ چرا کردنند, گله‌هایی که تنها نوع چرا گاهاشان با هم فرق می‌کند , ...
شنبه 29 شهريور 1393 - 19:37
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
...گله موفقتر در چراگاهِ سرسبزِ طعبیتی به نام سیاست , قدرت , ایدئولژی، لذت ، پول مشغول، گله دیگر به دنبالِ مواد و اعتیاد در چراگاهی که خوراکش زباله , توهم بی‌تفاوتی یا جنون ,گله‌هایِ فقیر ، مفلوک و غارت شده هم که فقط به دغدغه سیر کردنِ شکم می‌اندیشند و روز کردنِ شب , چراگاهشان کاغذ, پوشکِ بچه و خار است، عده‌ قلیلی بهِ صرفِ انسانیت در این آشفته بازار چراگاهشان خون دل‌، عده‌ قلیل دیگری هم که شرفِ انسانی‌ را دریافته اند و تنها به صرف رمز گشأیی از دنیایِ پیرامونِ خود به علم آموزی و شکوفأیی آن مشغول چرا هستند تا بعد از پروار شدن, فرآورده‌هایشان را موفق‌ترین گله در دنیایِ امروزه که همان گله اول است برای فربهی بیشتر و علیهِ دیگر گله‌ها استفاده کرده, و حواله باد گلویِ صدا داری برایِ چشاندن حسِ خوشبختی‌ خود به دیگران، ...
شنبه 29 شهريور 1393 - 19:38
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
.. این افراد که یک هفته دنبالِ هیجان خودکشی‌ این فرد بوده اند مشتِ نمونه خروارِ آدمِ عصرِ حاضرند که در عرضِ یک هفته یک نفر انسان در بینِ آنها پیدا نمی‌شود به این فرد مشاوره ایی مجانی‌ از سرِ انسانیت و همدردی دهد و او را با دردش اینگونه تنها نگذارد و عملِ خود را بیگاری نخواند، اما برایِ ترغیبِ این جوان حتی در روزِ آخر که در جدالِ مابین تزلزل و ثبات در تصمیم بوده همه مجاناً او را در رسیدن به این تصمیم تشویق ,ساپورت و یاری کرده اند، این است واقعیت و جایگاهِ انسانیت در دنیایِ امروزه ما.
شنبه 29 شهريور 1393 - 19:38
parsi6 - نیویورک - آمریکا
احمقانه‌ترین خودکشی اونی یه که فکر کنی‌ با عملیات انتحاری و با کشتن زن و بچه مردم بری اون دنیا و خدا تو رو با باکره‌ها کنار جوی آب و زیر سایه درخت هلو محشور کنه.
شنبه 29 شهريور 1393 - 22:19
سرسره - اهواز - ایران
shirzan e irani-استکهلم سوئد-کامنتت خیلی بجا وزیبا بود دروصف حال بشر امروز ممنون
یکشنبه 30 شهريور 1393 - 04:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.