دستگیری بهرام رادان قلابی که 6000 دختر را فریب داده بود

ساخت صفحات تقلبی و تقلید صدای شگفت انگیز این فرد در کنار نااگاهی جامعه، باعث فریب خوردن دختران بود.

در پی اعلام رییس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری فردی که با ایجاد صفحات جعلی به نام یکی از سوپراستارهای سینمای ایران از دختران جوان اخاذی می‌کرد، توضیحاتی را از وکیل این پرونده جویا شدیم. الهه شریف، وکیل بهرام رادان، درباره جزئیات این پرونده به «تماشاگران امروز» گفت: «مدتی بود که شایعاتی مبنی بر مورد کلاهبرداری قرار گرفتن دختران جوان از سوی شخصی که خود را بهرام رادان معرفی می کرد شنیده می شد که با افزایش این شایعات و حساسیت موضوع، اقدام به بررسی و تحقیق نموده و متوجه شدیم شخصی به صورت کاملا حرفه ای و برنامه ریزی شده، با ساخت صفحات جعلی در بسیاری از شبکه های اجتماعی به نام بهرام رادان و دستیابی به اطلاعات شخصی وی و درج در این صفحات، خود را بهرام رادان معرفی نموده و اقدام به دوست یابی و جذب طرفداران و علاقمندان این هنرمند معروف نموده و پس از شناسایی و انتخاب طعمه های معصوم و بی تجربه و کم سن و سال، به انها نزدیک شده و با شبیه سازی و تقلید صدای بهرام رادان و ارایه اطلاعات خصوصی و شخصی وی، ضمن برقراری تماس تلفنی، این دختران جوان را اغفال و با سوء استفاده از این علاقه، به عناوین مختلف از ایشان کلاهبرداری می نماید. با کشف این واقعیت تکان دهنده، بر آن شدیم که جهت تعقیب متهم، شکایتی را در مراجع قضایی مطرح نماییم.»

به گفته وی حدود 6هزار دختر فریب این کلاهبردار را خورده‌اند.

در ابتدای طرح شکایت از سوی موکل، مبنی بر «جعل نام و صفحه موکل و کلاهبرداری» با عدم پذیرش شکایت روبرو شدیم چراکه مراجع قضایی خود را مرجع رسیدگی به شکایات مالباختگان و قربانیان دانسته و موکل یعنی بهرام رادان را نه مالباخته و نه قربانی می دانستند و این ادعا را که شخص یا اشخاصی با سوء استفاده از نام بهرام رادان، دختران جوان را اغفال می نمایند به عنوان دلیلی قابل قبول بر طرح شکایت از سوی بهرام رادان نمی دانستند...

از سوی دیگر دخترانی که طعمه این رفتار مجرمانه شده و مالی از دست داده بودند نیز به دلیل نااگاهی از حقوق خود و همچنین دلایل شخصی و خانوادگی و اجتماعی و ... جسارتی جهت طرح شکایت نداشته و این وضعیت، بستری مناسب را برای بالابردن جسارت متهم و افزایش فعالیت مجرمانه وی فراهم نمود. درنهایت تعدادی از مالباختگان حاضر به همکاری شدند و درنتیجه موفق به طرح شکایت مبنی بر {کلاهبرداری رایانه ای و جعل نام و جعل صفحات اجتماعی } در مرجع قضایی صالح شدیم که پس از مدتی با دستور مقام قضایی در دادسرا، انجام تحقیقات و شناسایی و دستگیری متهم به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ( پلیس فتا) ارجاع شد.

الهه شریف در ادامه بیان نمود که در کوتاهترین زمان با تکیه بر توانایی و قدرت و سرعت عملی فوق تصور در افسران و ماموران توانمند در پلیس فتا متهم شناسایی و ضمن عملیات تعقیب و گریز، متهم دستگیروتحت بازجویی قرارگرفت ومالباختگان نیزدرپناه چترحمایتی پلیس قرارگرفته و اولین قدم در راستای حفظ امنیت اجتماعی واحقاق حقوق جامعه،برداشته شد.

طبق اعلام رسمی سرهنگ محمدمهدی کاکوانی، بررسی‌ها نشان داد که این فرد در ابتدا از طریق کامنت‌نویسی در صفحات تفلبی با دختران جوان ارتباط برقرار کرده و پس از آن با تکیه بر شباهت صدایش به این بازیگر معروف، ضمن برقراری تماس تلفنی با قربانیان خود و نزدیکی به ایشان و اغفال، از آنها اخاذی می‌کرد.

الهه شریف در پایان بیان نمود: «پس از انجام تحقیقات لازم، متهم به همراه نتیجه تحقیقات به مقام قضایی تسلیم شده است و در حال حاضر نیز منتظر رسیدگی به اتهامات متعدد این متهم و صدور حکم قانونی و محکومیت وی و اجرای عدالت هستیم تا دیگر شاهد چنین اقدامات مجرمانه ای نباشیم.»

 


+68
رأی دهید
-8

jalal50 - بیرمینگهام - انگلستان
بعضی از این دخترها و خانمها چه رویایی و خیالپرست هستند. بسادگی فریب میخورند.
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 16:51
shahab46 - هانوفر - المان
خدایی آن خر‌های که به خاطر این مرتیکه یا آن یکی‌ که اسمش چیه ...زار چیه نمیدونم رفیق میشوند لیاقتشون همونه که سرشان کلاه بره
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 17:38
parasto68 - شیراز - ایران
ای بابا، بهرام رادان واقعیشم به درد نمیخوره، چه برسه به تقلبی
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 18:16
ekman - شیراز - ‫ایران
الهه شریف در ادامه بیان نمود که در کوتاهترین زمان با تکیه بر توانایی و قدرت و سرعت عملی فوق تصور در افسران و ماموران توانمند در پلیس فتا متهم شناسایی و ضمن عملیات تعقیب و گریز، متهم دستگیروتحت بازجویی قرارگرفت!!!!!شاخ دیو را شکستن!!!
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 18:48
biparva-jan - تهران - ایران
دخترهای احمق
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 19:03
مهم - بروكسل - بلزيك
نوش جان اون کلاه بردار دمش هم گرم تا ابله تو ایران است مخلص در نمی‌ماند
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 19:41
Azadikhah - تكسل - هلند
طرف مغزی بوده این‌ همه دختر رو گول زده!
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 20:45
avangard - تهران - ایران
توانایی و قدرت و سرعت عملی فوق تصور در افسران و ماموران توانمند در پلیس فتا . چه ....مالیده
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 20:58
Afshin London - لندن - انگلستان
توانایی و قدرت و سرعت عملی فوق تصور پلیس بعد از شش هزار قربانی جای تقدیر داره واقعن؟
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 21:53
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
چرا هر چه فریب است این دختران حوا که مدعی داشتن عقل و شعور درک هستند میخورند. حالا قبول دارید که اینها ضعیفه هستند و یا بر عکس هر زن هزار مرد را فریب میدهد و بروزگار سیاه می نشاند چرا مرد های بیچاره صدایشان در نمیاید . یک نفر بمن بگووید. چرا؟؟؟
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 23:15
مرد خوشتیپ - تهران - ایران
زنها و دخترهای ظاهر بین و ابله ایرانی هر چی سر شون بیاد کمشونه کسی که به ظاهر ماشین یا معروف بودن تعرف بسنده میکنه این کمترین بلای که سرش میاد
جمعه 28 شهريور 1393 - 00:38
eddy59 - مونیخ - آلمان
بهرام رادان خودش چیه که تقلبیش بیاد بیرون ....با اون صدای تو دماغیش..دخترای ساده ایرانی
جمعه 28 شهريور 1393 - 07:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.