علم‌الهدی: رهبری دستور داده سرعت اینترنت افزایش نیابد

آیت الله احمد علم‌الهدی، عضو مجلس خبرگان، در دومین گردهمایی حلقه صالحین مدیران استان خراسان رضوی وزارت ارتباطات را بزرگترین آفت ایران خواند.

به گزارش پایگاه خبری صبح توس، علم الهدی گفت: «امروز بزرگ‌ترین آفت در کشور وزارت ارتباطات است و در حالی که مقام رهبری دستور دادند که از افزایش سرعت اینترنت پرهیز شود با این حال شاهد زیر پا گذاشتن دستورالعمل ایشان هستیم.»

وی دسترسی به اینترنت را عامل توسعه فحشا خواند و نسبت به دسترسی کودکان به این شبکه اطلاعاتی هشدار داد. این عضو مجلس خبرگان گفت: «امروز اینترنت در جیب‌ تمام بچه‌ها قرار دارد که همین مسئله به تنهایی باعث توسعه فحشا در جامعه است.»

وی با انتقاد از تلاش «دشمنان اسلام» برای فاصله انداختن میان «قدرت حاکمیت سیاسی و وحی دینی»، گفت: «ایران کشوری است دوستی او با امریکا به ضرر وی تمام می‌شود لذا باید در جبهه‌ای که غرب برای عرصه جنگ نرم در مقابله با ایران استفاده می‌کند بینش و تدبیری قوی‌تر نسبت به گذشته داشته باشیم.»

صحبت های علم الهدی چندی پس از اظهارات آیت الله مکارم شیرازی مطرح می شود که گسترش خدمات اینترنت پرسرعت همراه و کلیه خدمات نسل سوم و بالاتر را «کاری بر خلاف شرع و موازین اخلاقی و انسانی» خوانده بود.

این مرجع تقلید در پاسخ به استفتای جمعی که خود را «فعالان فضای مجازی» می نامند، با اشاره به «مفاسد متعدد گسترش دادن خدمات اینترنت پرسرعت» گفته است: «با توجه به اینکه شبکه ملی اطلاعات که می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، فراهم نشده، به یقین اقدام بر این کار عجولانه یعنی خدمات اینترنت پرسرعت همراه و کلیه خدمات نسل سوم و بالاتر، کاری بر خلاف شرع و بر خلاف موازین اخلاقی و انسانی است.»

آیت الله مکارم شیرازی به مسئولان اجرایی ایران توصیه کرد که رواج اینترنت پرسرعت را «روشنفکری دینی و آزادی علمی» تصور نکنند و از مسئولان قضایی خواست که «در این امر حیاتی بی تفاوت نباشند.»

این استفتا در حالی منتشر شد که خبرگزاری های داخلی ایران خبر از اعطا مجوز نسل سوم و چهارم خدمات اینترنتی روی تلفن همراه به شرکت های ایرانسل و همراه اول داده اند.

آیت الله مکارم شیرازی در اظهار نظر خود، دلایل «غیرشرعی» بودن خدمات نسل سوم و بالاتر را تبعاتی همچون «دسترسی جوانان و حتی نوجوانان به مطالب و فیلم‌ها و عکس‌های آلوده و فیلم‌هایی که ضدیت با اخلاق و عقاید اسلامی دارد» دانسته است.

خدمات اینترنتی «نسل سوم» یا ۳ جی ، امکان انتقال سریع تر داده های اینترنتی در تلفن های همراه و مشاهده آسان تر تصویر و فیلم ها را فراهم می کند. برنامه وزارت مخابرات دولت حسن روحانی برای توسعه این خدمات، با مخالفت محافظه کاران مواجه شده است.

وی همچنین در این استفتا با تاکید بر نقش «شورای عالی فضای مجازی به عنوان مرجع قانونی اینگونه امور» از مسئولین خواسته است که پس از رعایت اموری که جلوی جنبه های منفی این کار را می‌گیرد اقدام کنند.

شورای عالی فضای مجازی، در اسفند سال ۱۳۹۰ و توسط آیت الله خامنه ای برای سیاست گذاری عالی در زمینه اینترنت تاسیس شده و مسئولان ارشد سه قوه، فرماندهان نظامی و تعدادی از شخصیت های حقیقی مورد اعتماد رهبر ایران در آن عضویت دارند.

در پاسخ به صحبت های مکارم شیرازی، حسن روحانی رییس جمهور ایران در مخالفت با این مساله گفته است که «در دنیای امروز نمی توان اینترنت را کنار گذاشت.»

روحانی گفت: «ما از آن دورانی که رادیو را در قفسه می‌گذاشتند عبور کرده‌ایم و نمی‌توانیم دروازه‌های دنیا را به روی نسل جوانمان ببندیم. دنیای امروز شرایط جدیدی را پیش روی ما گذاشته است. اگر امروز هم به نسل دوم موبایل نرسیم فردا خواهیم رسید فردا نرسیم روزهای آینده خواهیم رسید.»

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران نیز در واکنش به فتوای مکارم شیرازی، خطاب به وی و سایر مراجع اطمینان داده است که «موضوع فرهنگ و اخلاق در نسل سوم به بالاتر و بقیه موارد» جزو «دغدغه های اصلی» دولت است و مجوزهای جدید، چیزی فراتر از آنچه شرکت رایتل از سه سال پیش ارائه می کند، نخواهد بود.

+4
رأی دهید
-62

hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
شما ۲ تا پیره خرفت یک پاتون لبه گور ه ،قبل از این که برین جهنم حداقل یکم خوبی‌ از خودتون به جا بگذارین .خوبی‌ که نکردین و تو مرام شما ملاها نیست اما برای چی‌ مردم باید پول بدن و یک ساعت پشت کامپیوتر بشینن تا به اینترنت وصل بشن این حرام نیست از نظره شماها ..بدم تو یک پات لبه گور ه این قدر پروستات آقا تونو‌ لیس زدین که فرستادینش جراحی
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 12:38
perser68 - آلمان - آلمان
تو و رهبره منفورتو و هر چی آخونده مفتخوره زیره شکمو باید به کویره نمک فرستاد تا روزی ۸ساعت کاره مفید انجام بدید!!! غذا و آبو هر چیزه دیگه هم براتون آماده! ننگ بر تفکر آخوندی
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 12:55
martinT - هایدلبرگ - آلمان
ولی‌ رهبری دستور به کند شدن دزدیهای اعلملهدی رو نداد
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 13:08
ekman - شیراز - ‫ایران
«امروز اینترنت در جیب‌ تمام بچه‌ها قرار دارد که همین مسئله به تنهایی باعث توسعه فحشا در جامعه است.»!!!!!!.
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 14:05
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
تمامِ فلاکتِ کنونی ایران زیر نظر و دستورِ همین رهبرِ مافنگی تان است که از ابتدا لچکِ نوکری با همین قصد بر شانه انداخت،. کاری که خمینی با آن همه جنایت نسبت به ایرانیان نکرد، هیچ فردی در این بیست و پنج ساله به اندازه این موجودِ خبیث آشکارا و قبل آن پنهانی‌ چون ماجرای سینما رکس . و بقیه و تربیتِ نوچه هأی تبهکاری مانند شما‌ها به ایران و ایرانی‌ ضربه نزد، اگر مردم به او اجازه می‌دادند شکرهایِ اضافه بیشتری هم میخورد،. اما واقعیت و حقیقتِ دنیایِ امروزهِ دسترسی‌ به دنیایِ ارتباطات است هر چند این ملعونِ خائن خوان بخواهد آن را زیرِ عبا و لچکِ نوکری اش بپوشاند. به خدا هم اعتقادی ندارید تا بدانید او خود در حالِ رسوا کردن و هلاکتِ شماست ارتباطات اینگونه تنها وسیله و ابزارِ کار است . که خداوند دلها را بر علیه تان بیش از پیش تا سقوطِ کامل می چرخاند.
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 13:18
Deutschland - فرانکفورت - المان
اقای علم الهدی کی تو از دزدیهایت کم خواهی کرد
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 14:21
تیتو تیتو - تهران - ایران
کم کم شمام باید دنبتونو بزارین رو کولتون فرار کنید ونزوئلا .مردکه بی عقل رهبری کیه دیگه
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 15:35
acemeace - کلن - آلمان
رهبری غلط کرده با هفت جد و آباد تو و همچنین خمینی فاسد، اینو گفتم تا بیان منو دستگیر کنن :-)
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 16:05
iran736 - زابل - ایران
جالبه، اون موقع که ایرانسل و همراه اول ۳ جی و ۴ جی رو تو تلویزیون ضرغامی تو سریالهای بیننده میلیونی تبلیغ می کنن، آغاتون نظری نداره و همه چی رو به راهه و همش تقصیر روحانی و وزیرشه؟ آخوند د.. که میگن همین الم الهداس!
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 15:50
آرمان شهر من - استهبان - ایران
کی سقط می شن اینا من نمی دونم...!؟
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 16:29
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
دو خط موازی به هم نمیرسن، مگر به إذن مقام معظم رهبری. از بیانات یک بسیجی ریاضی دان! همه چی مون رو این رهبری تعین کنه، حتی سرعت اینترنت. نمیشد یه دفه کتاب ولایت فقیه خمینی رو میخوندید، بعد انقلاب میکردید؟؟
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 17:26
Ali Mardan khan - تورنتو - کانادا
خداى من !! مردم از خنده ! سرتیتر از این مضحک تر ندیده بودم !! تو قرن تکنولوژى این عقب افتاده ها دغدغه شون سرعت اینتر نته !! کیا به ما ایرانیا حکومت مى کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟ یه عده انگل منگول!! اى تو روح خودت و اون رهبر ناقص العقلت
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 18:32
ایران آباد - تهران - ایران
من فکر نمیکنم هیچ چیزی مثل دسترسی به رساله این آقایون باعث فحشا بشه!
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 19:33
amir-amir - تورنتو - كانادا
به کورى چشم تو و آن رهبرت دسترسى ایرانیان به اینترنت پر سرعت ٫ ماهواره٫ تلویزیون هاى تمامى کشور ها ٫ کتاب و روزنامه هاى فرنگى و آنچه که در دیده تو مٽل خار مى ماند افزایش خواهد یافت.
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 19:06
Azadikhah - تكسل - هلند
ننگ‌ بر ارتجاع آخوندی اسلامی در ایران
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 20:39
alibabatabrizi - تبريز - ايران
منفور تر از خر منه آیی در تاریخ ایران نیامده .یک آدم خود خواه به تمام معنی‌.انفرت انگیز. خدا هر چه زودتر این انگل رو از ما بگیره.بگید امین .
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 18:12
aashena - اتاوا - کانادا
این که رهبرتون وسط پاهای از هم گشاده اش چرخنده معلوم الحال را از بین این همه زن در ایران به حضور میطلبه که اونجوری زل بزنن تو چشمای هم فحشاست. بعدشم خانم میاد تو اینترنت به خامنه ای میگه حکم جهادم بده البته منظورش جهاد نکاه ، نکنه همچی برای اون پیر خرفت مباهه برای مردم حرامه.
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 23:55
ashab kahaf - لندن - انگلیس
راست میگه خوب.همینکه همین اینترنت کم سرعت رو هم اجازه دادن که باشه،خودش از سر ملت ایرانم زیاده.وقتی آخوند رو بر خودت حاکم کنی،همینه که هست...پس هیس!!
جمعه 28 شهريور 1393 - 12:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.