آبمیوه‌هایی برای تسکین سردرد

محققان معتقدند که با رعایت بهداشت سالم زندگی یعنی داشتن تغذیه‌ی مناسب و پیشگیری از شرایط استرس زا می‌شود ۷۰ درصد سردردها را تسکین داد.

خستگی، استرس یا مشکلی در سلامتی. دلیلش هر چه که باشد این روزها سردرد بیشتر از هر زمان دیگر سراغمان می‌آید. خیلی از ما در این مواقع عادت کرده‌ایم که به سراغ انواع مسکن‌ها برویم که متأسفانه عوارض جانبی زیادی دارند؛ اما بعضی وقت‌ها با صرف کمی وقت و تهیه‌ی آب میوه‌های خانگی می‌شود به طور طبیعی با این سردردها مقابله کرد. با ما باشید تا با این آب میوه‌ها و روش‌های طبیعی مقابله با سردرد بیشتر آشنا شوید.

گاهی سردردهای میگرنی نتیجه مشکلات دیگری است که باید به آن دقت کرد. گاهی مصرف یک ماده‌ی غذایی نامناسب یا بیماری نادیده گرفته‌شده‌ای باعث بروز سردرد می‌شود. اگر به طور مرتب از سردرد رنج می‌برید حتماً به پزشک مراجعه کند چون امکان دارد دچار میگرن جدی شده باشید. بهتر است دلیل اصلی سردردهایتان تشخیص داده شود. محققان معتقدند که با رعایت بهداشت سالم زندگی یعنی داشتن تغذیه‌ی مناسب و پیشگیری از شرایط استرس زا می‌شود 70 درصد سردردها را تسکین داد.

چند قانون اساسی برای پیشگیری از سردرد

صبحانه مهم است

برای اینکه در طول روز دچار سردردهای میگرنی نشوید لازم است که یک صبحانه‌ی کامل میل کنید و انرژی لازم را برای شروع روزتان داشته باشید. صبحانه‌تان را با نوشیدن آب‌میوه‌هایی که در انتهای این مطلب ارائه خواهد شد تکمیل کنید. می‌توانید از میوه‌های خشک و غلات کامل برای صبحانه استفاده کنید. در واقع لازم است که بدن ما به اندازه‌ی کافی مواد مغذی دریافت کند که روزه‌ی شبانه را بشکند و انرژی لازم برای ادامه‌ی روز را داشته باشد.

از مصرف مواد غذایی حاوی تیرامین بپرهیزید. این ترکیب در برخی از پنیرها مانند روکفور، فتا، موزارلا، پارمسان و غیره وجود دارد. تیرامین باعث افزایش هجوم خون به مغز و بروز سردردهای میگرنی می‌شود.

از مصرف مواد غذایی حاوی رنگ‌های خوراکی و افزودنی‌ها بپرهیزید

بعضی از مواد غذایی مانند سوسیس و کالباس‌ها حاوی نیتریت هستند. تا جایی که ممکن است از مصرف این مواد غذایی بپرهیزید. همچنین باید بدانید که انواع کیک‌ها و شیرینی‌جات صنعتی حاوی رنگ‌های خوراکی هستند که برای سلامتی مضر است. این مواد غذایی همچنین حاوی مونوسدیم‌گلوتامات هستند که به عقیده‌ی متخصصان باعث سردرد می‌شود. حواستان به ترکیبات موجود در مواد غذایی مصرفی‌تان باشد.

آبمیوه‌هایی برای تسکین سردردهای میگرنی


اگر سردردتان ناشی از استرس استاگر آخر روز که به منزل بر می‌گردید در شقیقه‌ها و یا جلوی سرتان احساس درد می‌کنید این نوشیدنی برایتان خوب است:

مواد لازم

سیب 1 عدد

گلابی 1 عدد

پودر دارچین یک نوک انگشت

آب خنک نصف لیوان

یخ 2 قالب

روش تهیه

میوه‌ها را با دقت بشویید، پوست بگیرید و داخل مخلوط کن بریزید. یک نوک انگشت پودر دارچین را نیز به آن اضافه کنید. سپس آب را به مواد اضافه کرده و هم بزنید و با یخ میل کنید. البته نیازی نیست آب‌میوه‌تان را تگری کنید چون سرمای زیاد باعث سردرد می‌شود. نوشیدنی‌تان را به آرامی میل کنید و مطمئن باشید ترکیبات و طراوت آن باعث تسکین سردردتان می‌شود.برای تسکین سردردهایی که با سرگیجه همراه استاگر احساس سردرد می‌کنید، اگر در طول روز به درستی غذا نمی‌خورید و همچنین سرگیجه نیز دارید این نوشیدنی سرشار از مواد مغذی به دردتان می‌خورد:

مواد لازم

توت‌فرنگی 5 عدد

هندوانه 1 قاچ کوچک

انبه 1 عدد متوسط

گردو 2 عدد

عسل 1 قاشق چای‌خوری

آب نصف لیوان

روش تهیه

گردوها را خردکنید و کنار بگذارید. میوه‌ها را شسته و خردکنید. توت‌فرنگی‌ها، هندوانه، انبه و گردوهای خردشده و سپس عسل را در مخلوط کن بریزید. آب را به ترکیب به دست آمده اضافه کنید. این نوشیدنی معجونی برای احساس شادابی، تسکین سردرد و رفع سرگیجه‌هایتان است.آب میوه‌ای برای تسکین سردردهای ناشی از خستگی و اضطراببرای همه پیش می‌آید که شب‌ها خسته، عصبی و با ذهنی مغشوش به خانه برگردیم. این جور مواقع است که گردن درد و احساس منگی به سراغ آدم می‌آید. اگر با این احساس آشنا هستید دست به کار شوید و این نوشیدنی را برای خودتان تهیه کنید:

مواد لازم

هویج 2 عدد

کرفس 1 ساقه‌ی کوچک

پرتقال 2 عدد

لیموترش نصف یک عدد

روش تهیه

هویج‌ها و کرفس را بشویید. آب پرتقال‌ها و نصف لیموترش را بگیرید. همه‌ی مواد را در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید تا یکدست شود. شما یک نوشیدنی معطر، آرام‌بخش و خنک دارید که حالتان را جا می‌آورد.نوشیدنی برای تسکین سردردهای ناشی از بیماریآیا به طور همزمان معده و سرتان درد می‌کند؟ آیا حالت تهوع دارید و عضلاتتان هم درد می‌کند؟ معمولاً این علائم بعد از مقابله با یک ویروس یا بیماری به سراغ آدم می‌آید. این آبمیوه علاوه بر سردردتان معده‌تان را نیز تسکین می‌دهد و روش تهیه‌ی آن نیز ساده است.

مواد لازم

سیب قرمز 1 عدد

آلو قرمز 1 عدد

تخم کتان 1 قاشق چای‌خوری

لیموترش نصف عدد

آب نصف لیوان

روش تهیه

میوه‌ها را با دقت شستشو دهید. سیب را پوست گرفته و هسته‌های آن را خارج کنید. هسته‌ی آلو را نیز در بیاورید و همه را داخل مخلوط کن بریزید. تخم کتان و آب را نیز به آن اضافه کنید و هم بزنید. خواهید دید یک نوشیدنی خوش‌رنگ و خوش‌طعم به دست می‌آید. به آرامی نوشیدنی‌تان را میل کنید. می‌توانید روزانه دو مرتبه قبل از غذا این نوشیدنی را میل کرده و احساس بهتری داشته باشید.

+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.