نوجوان 17ساله:چون غیرتم قبول نمی کرد که خواهرم از راه رابطه بادیگران،پول در بیاورد، او را کشتم

شرق :خبر قتل هولناک الناز، دختر 19ساله را مادرش به ماموران پلیس اعلام کرد. او در تماس با ماموران گفت: «پسرم علی با خواهرش درگیر شد، او را خفه و جسدش را با کندن چاله‌ای در انباری خانه دفن کرد.»

این زن مدعی شد هنگام درگیری خواهر و برادر در آنجا بوده اما نتوانسته کاری کند و پسرش هم بعد از دفن‌کردن خواهرش خانه را ترک کرده است. وقتی ماموران به خانه این زن رفتند و خاک نرم انباری را دیدند متوجه شدند آنجا به‌تازگی کنده شده ‌است. آنها در ادامه جسد الناز را از زیر خاک بیرون کشیدند. با ارسال جسد به پزشکی‌قانونی و اثبات صحت اظهارات زن میانسال، تحقیقات برای پیداکردن علی آغاز شد تا اینکه ماموران یک هفته بعد موفق شدند او را در حالی‌که قصد داشت از کشور خارج شود، بازداشت کنند.

علی بلافاصله بعد از بازداشت مسوولیت قتل خواهرش را برعهده گرفت و گفت: «مدتی بود متوجه شده‌ بودم خواهرم کارهای عجیب می‌کند و سعی دارد مسایلی را از ما پنهان کند. چندروزی او را زیر نظر گرفتم و فهمیدم الناز با آدم‌های بدی رابطه دارد. به او گفتم این رابطه را قطع کن و اگر به حرفم گوش بدهی فراموش می‌کنم تو چه کرده‌ای. ما پدر نداشتیم و با مادرمان زندگی می‌کردیم. نبود پدر باعث شده‌ بود الناز فکر کند می‌تواند هر کاری دوست دارد انجام دهد. فکر می‌کردم تذکری که به او دادم کافی است و با اینکه با من جروبحث کرد اما دیگر به آن روابط ادامه نمی‌دهد.»

علی در ادامه گفت: «خواهرم چندروز قبل از حادثه از خانه بیرون رفت زمانی که من به منزل رفتم و از مادرم پرسیدم الناز کجاست، جواب داد با دوستانش بیرون رفته‌ است. خواهرم چند شب به خانه نیامد وقتی که آمد با هم جروبحث کردیم و به او گفتم باید به من بگویی کجا رفته‌ای و توضیح بدهی چه اتفاقی افتاده ‌است و او به من گفت به تو ربطی ندارد.» متهم ادامه داد: «خواهرم دوسال از من بزرگ‌تر بود و می‌گفت کارهایم به تو هیچ ربطی ندارد و هرکاری بخواهم می‌کنم مادرم هم با او برخوردی نمی‌کرد. به الناز گفتم باید جواب بدهد، کتکش زدم و گوشی تلفنش را از او گرفتم متوجه شدم عکس‌ها و پیامک‌های نامناسبی در گوشی او است ضمن اینکه شماره‌تلفن‌های غریبه هم در گوشی‌اش بود.

فهمیدم خواهرم به راهی که نباید، کشیده شده و او حالا دختری فاسد است؛ با هم درگیر شدیم، گفتم غیرت من اجازه نمی‌دهد تو را رها کنم تا هرکاری دوست‌ داری بکنی. باز فحاشی کرد و به من گفت به تو ربطی ندارد. دست‌هایم را روی گلوی خواهرم گذاشتم و فشار دادم. مادرم خواست جلو من را بگیرد اما نتوانست.

من خیلی عصبی و ناراحت بودم وقتی به خودم آمدم خواهرم خفه شده و جانش را از دست داده‌ بود. آن‌موقع اصلا از کارم پشیمان نبودم. در انباری خانه چاله‌ای کندم و خواهرم را دفن و بعد هم از خانه فرار کردم. او آبرو و حیثیت من را برده بود در محله همه درباره خواهرم صحبت می‌کردند و انگشت‌نمای مردم شده بودم حتی خجالت می‌کشیدم سر کار بروم. من به خواهرم گفته ‌بودم اگر کسی در زندگی‌اش هست می‌تواند او را به ما معرفی کند و با هم ازدواج کنند اما بعد متوجه شدم خواهرم از این راه پول درمی‌آورد و همین موضوع هم من را به‌شدت ناراحت کرد. هرچند به‌خاطر مرگ خواهرم ناراحت هستم اما راهی نداشتم و باید او را می‌کشتم.»

پزشکی‌قانونی در ادامه تحقیقات، مرگ الناز بر اثر خفگی را تایید و اعلام کرد علت مرگ فشار بر عناصر حیاتی گردن است. علی باتوجه به این نظریه و شکایت مادر مقتول بازداشت و کیفرخواست علیه او با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل صادر شد و وی به زودی در شعبه 74 دادگاه کیفری‌ استان تهران محاکمه می‌شود.

+58
رأی دهید
-32

titan - ایران - ایران
کی مقصره؟ . فرهنگ جامعه؟ شرایط اقتصادی ؟ پسره؟ دختره؟ یا مردایی که با پرداخت پول یکساعت با شادی با اون دختر می خوابیدند و مثل یک کالا باهاش برخورد می کردند
‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 13:09
روشنگر - تهران - ایران
چی بگم از دست این مردای ایرانی که در نهایت خودخواهی و حماقت و سطح فکر بسیار پایینشون فکر می کنن غیرت یعنی این ... تو اگه غیرت داشتی تنها کاری که نباید می کردی همین بود . تقصیر تو نیست البته . تقصیر اونهایی که یه عمر تو کله آدمهای نادانی مثل بیشتر ایرانیها اینطور فرو کردند.. غیرت یعنی اینکه بشینی پای دردودل خواهرت . غیرت یعنی اینکه خشمتو کنترل کنی نوازشش کنی کمکش کنی دردشو بدونی و درمانش کنی تو با کشتن خواهرت فقط به خودت فکر کردی به اینکه پیش دوستات و بقیه قهرمان بشی سربلند باشی همونایی که مثل خودت نادان و غرق در جهالتند . تو خیلی بی غیرتی آقا خیلی ...
‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 18:41
ekman - شیراز - ‫ایران
مادره آنجا بوق بوده که گذاشته دخترش توسط پسر خشمگین و احساساتی اش کشته شود !!!. آیا نمیتوانست با میانجیگری آتش خشم برادر را کم کرده تا چنین مصیبتی پیش نیاید ؟
‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 19:49
oghab - هلسینکی - فنلاند
اﻭﻝ ﻭﺿﻊ اﻓﺘﻀﺎﺡ اﻗﺘﺼﺎﺩی. و ﺩﻭﻡ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺩﺭﺑه ﺫاﻏﻮﻥ.....ﻛﻪ اﺯ ﺑﻲ ﻛﻔﺎﻳﺘﻲ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺩﺯﺫ ﺿﺪاﻳﺮاﻧﻲ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﺪﻩ. ﻭاﺭﺩ ﻧﻬﺎﻳﺖ اﻳﻦ ﻣﻤﺮﺩاﻥ ﺑﻲ ﺷﺮﻑ و ﺑﻲ ﻧﺎﻣﻮﺳﻲ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺁﮔﺎﻫﻲ ﻛﺎﻣﻞ ﻣﻴﺪاﻧﻨﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ ﺑﺪﺑﺨﺖ ﻫﺎ اﺯ ﻓﻘﺮ ﺷﺪﻳﺪ ﺗﻦ ﻓﺮﻭﺷﻲ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ. ﻭﻟﻲ ﻣﺜﻞ ﻳﻚ ﺣﻴﻮاﻥ ﺑﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﻫﻤﺒﺴﺘﺮ. ﻣﻴﺸﻮﻧﺪ ....ﺣﺎﻻ ﺧﻮﺏ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﻫﻢ ﺁﻭﻳﺰﻭﻧﻨﺪ
‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 19:50
sedaghat25 - پامبیچ-فلوریدا - امریکا
خانه از پای بست ویران است متاسفم برای دختره!
‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 22:04
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
تو که میخواستی غیرت و آبرویِ خانواده ات را با برچسب قاتل بودن و انجامِ قتلِ خواهر خود نشان دهی‌ , چرا نرفتی سراغِ مسببین این وضعیت و فرهنگ در ایران ، آن وقت هم اعتبارت حفظ میشد و هم قهرمانِ مردم بودی اما اکنون فقط یک خواهر کش هستی‌ و ننگ‌ِ مادرت و پدرِ مرحومت.
‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 22:48
halk_35 - لیوواردن - هلند
همین خبر چند وقت پیش در همین سایت منتشر شد اما فرقش در این بود که پسر میگفت با مشورت پدرم اینکارو کردم چون هر دومون خسته شده بودیم . اما الان توی خبر اومده که پسره میگه ما پدر نداریم .
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 01:02
nasrin30 - آسکر - نروژ
آقای با غیرت چرا کشتیش،خودت می‌رفتی سر کار که به قول خودت به خاطره پول به این راه کشیده نشه هیچ دختری از روی رفاه و خوشبختی‌ توی اون سنّ تن‌ به همچین کاری نمیده.
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 01:51
payamak - منچستر - انگلستان
می‌رفتی کار میکردی که اونهم مسبب این نشه
‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 02:41
highlight - کرج - ایران
رگ غیرتت باد کرده بود تنش لشت رو جمع میکردی میرفتی سر کار.. الدنگ. از مرد بودن فقط هارت و پورت تعیین تکلیف واسه زنها رو بلدی . مرگ به اون مادر بی ناموسه اگه از خون دخترش بگذره
جمعه 28 شهريور 1393 - 13:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.