باوفاترین مرد تهرانی کیست؟/ مردی که بعد از وفات همسرش نیز او را رها نمی کند!

خبر آنلاین : اکبر صباغان سه سال است که همسرش فوت کرده و در این سه سال هر روزصبح در سرما و گرما به بهشت زهرامی آید، سنگ مزار همسرش را غبار روبی و عطر افشانی می کند و تا عصر در کنار او می ماند.

 او 1095 روز است که بعد از همسرش نه تنها وفادار مانده بلکه به صورت عجیبی با خاطراتش زندگی می کند.
اکبرصباغان که کشاورزی دارد و ساکن شهرری است درباره این کارش می گوید: همسرم سه سال است که به رحمت خدا رفته و من هر روز به دیدنش می آیم و او نیز شب ها به خواب من می آید و اگر هم چند روز بیایم و او پاسخی ندهد از او گلایه می کنم و سپس بلافاصله پاسخ می دهد.

باوفاترین مرد تهرانی در پاسخ به این سوال که سرما و گرما اذیتت نمی کند، می گوید: عاشقی دردسر دارد و من اگر یک روز نیایم انگار چیزی گم کرده ام و برایم خیلی سخت است.
نتیجه ازدواج اکبر صباغان و همسر مرحومش یک فرزند پسر است که حالا بزرگ شده ازدواج کرده و صاحب فرزند هم شده است. اما برای صباغان پنجاه ساله حتی پسر و نوه هم نتوانسته جای خالی همسرش را پر کند و همچنان خود را وفادار و عاشق زنش می داند.صباغان می گوید: پسرم خیلی خوب و باوفاست و هر شب چند ساعتی را با من می گذراند و به دیدنم می آید و من از او راضی هستم.

صباغان در پاسخ به این سوال که چرا ازدواج نمی کنی تا از تنهایی خلاص شوی می گوید: اتفاقاً خیلی ها به من می گویند و تشویقم می کنند که؛ زندگی همین است و نباید زیاد سخت بگیری و از این حرف ها ولی من نمی توانم حتی بهش فکر کنم و اصلا با ازدواج مجدد کنار نمی آیم . من خیلی به همسرم وابسته بودم .

داستان اکبر صباغان داستان عجیبی است. یک ساک دستی مشکی دارد و همیشه بر شاخه درختی در کنار مزار همسرش آویزان است و می توان از آن فهمید که باز اکبر صباغان یا همان باوفاترین مرد تهرانی اینجاست.

+347
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  loyal friend - تهران، ایران
  وفاداری و محبت خوبه اما بلاخره حد و اندازه ای داره . این بیش از حد زیادیه و باید به حد تعادل و معمولی باشه
  1
  2
  دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  mohsen_oslo - اسلو - نروژ
  عشق به این میگن، خدا صبر بده بهت
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 11:27
  M.E.H.D.I - کلن - المان
  کارت خیلی‌ درسته. روح خانمت شاد باشه.
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 11:49
  parsi parsi - کرمان - ایران
  مسلمان خوبی نیست وگرنه مثل مسلمانان واقعی که سنت پیامبر برایشان مهم است خیلی راحت به سراغ نفر بعدی می روند خصوصا طرفداران داعش
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 12:03
  sama128 - شیراز - ایران
  فدای اون سیبیلت با مرام با معرفت - عاشق واقعی - خداوند همسرت را رحمت کنه - توی این دوره زمونه کمتر عاشق هایی اینچنین پیدا میشن . واقعا کم هستند متاسفانه خیلی از زن و شوهر ها مرام و معرفت اینچنینی ندارند و عشق بین اونها نیست و متاسفانه خیلی از ازدواج ها تنها و تنها از روی هوس زودگذر هستش و منجر به طلاق هم میشه و هزاران تاسف که خیانت هم به اون اضافه شده ولی نه اینکه همه این طوری باشندیک موقع برای دوستان عزیز سوء تفاهم نشه ولی با عرض تاسف زیاد شده . فقط به تو مرد که واقعا مردی میتونم بگم : عشقت پایدار و ابدی باد - عشقت پایدار و ابدی باد .
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 12:05
  مهم - بروكسل - بلزيك
  به نظر من عدم احمقی است این مرد وقتی‌ طرف مرد یعنی‌ تموم شده باید دنبال یه نفر دیگه باشی‌ فقط انسانهای احمق هستن که زندگی‌رو سخت و مبهم میکنند برای خودشون تا وقتی‌ زنده هست شریک زندگی‌ اگه باهم تفاهم داشتید زندگی‌ کنید اگه نداشتید جدا شید از هم دیگه اگه یکی‌ از طرفین هم مرد برید با یکی‌ دیگه ازدواج کنید این مسخره بازی‌ها چیه سر قبر یارو میره قرآن میخونه جهالت فقط مال کشورای جهان سوم است و بس
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 12:10
  kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
  خانمها یاد بگیرند ، هر شب میاد تو خواب شوهرش به این میگن مرام !!
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 12:23
  majid63 - پاريس - فرانسه
  خدا بیامرزتش امین یا ربّ ا لامین
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 12:38
  be_pa.khaste - هارلم - هلند
  بزنم به تخت همه تهرانی‌‌ها با وفا هستن .البته تا وقتی‌ پول زیاد داشته باشی‌ .این یکی‌ واقعا استثنا بود
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 13:58
  *Fanoos* - ایران - ایران
  برقرار باشی مرد ... فکر می کردم مردانگی از این دیار رخت بربسته ، ولی با بودن شما که در برابرت سر به تعظیم باید فرو آورد نسیمی دل انگیز از وفا و صفا و پایمردی به مشام رسید . خداوند همسر محترمه تان را بیآمرزد که یقینا اینگونه خواهد بود و سایه پر برکت شما را بر سر فرزند و نوه و تمامی عزیزانتان مستدام دارد . ما نیز به یاد عزت شما دل خوشیم . پایدار باشید .
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 14:05
  nassau - مالاگا - اسپانیا
  بنده خدا. خدا صبرت بده و روح زنت شاد
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 14:14
  rahaei - تهران - ایران
  برعکس عقیده رایج مردها با مرگ و از دست دادن همسر سختر از خانم ها کنار میان. بیشتر هم آسیب میبینند. نمیدونم چرا ما اصرار داریم که مرد ها بیوفا و بی عاطفه هستند.
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 14:28
  takalom - ناتینگهام - انگلیس
  کسى که این تیتر رو زدى >>>مگه شما همه مردم تهران رو میشناسى که میگى باوفاترین مرد در تهران >>>معلومه خیلى غرب زده شدى یا جو زده ، که خیلى برات بزرگ اومده این مسئله >> این مسائل همیشه بوده تو فرهنگ ما ، الان کم شده نسبت به قبل ولى براى ادماى اصیل همیشه خواهد ماند .
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 15:05
  علیرضا خان - لندن - انگلستان
  درود بر شرفت.از اینها کم نداریم.پدر زن من سال 1380 همسرشون رو از دست دادن.در اون زمان ایشون 55 ساله بودن و با اینکه بسیار مرد خوش قیافه و خوش تیپ با موقعیت مالی بسیار عالی اما ازدواج نکردن و از 3 فرزند در خانه همچون مادر نگهداری کردن.هر دفعه سر مزار همسرشون میرن چنان گریه ای میکنن گویی همین الان ایشون رو به خاک سپردن.عکس همسرش در کیفشه و همیشه با نگاه کردن به عکس و در حال تعریف, اشک از چشمهاشون سرازیره.بعد از 13 سال یک مورد مشکوک ازشون کسی ندیده و حالا هم هر 3 بچه ازدواج کردن میگن بابا ازدواج کن از تنهایی در بیای میگه بعد از مادرتون هیچکس لیاقت این خونه و زندگی رو نداره.هیچکس نمیتونه جای اونو بگیره.امثال اینها سنبل عشق به همسر و ایثار برای فرزندانشه به نظر من.
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 16:56
  اصفهان زیبا - اصفهان - ایران
  مهم - بروکسل - بلزیک. تو نظر نده افسرده دپرس
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 15:52
  arminrambod - تهران - ایران
  مهم - بروکسل - بلزیک اگه همه ادما مثل تو فکر می کردن دنیا خالی از احساسات و حیوانی بود. امثال این ادما به ما درس عاشق بودن می دن که زندگی مثل ریاضی منطق محض نیست. بلکه دیوانگی هم عالمی دارد... مثل فرهاد و شیرین، که سالهاست الگوی عشق ما ایرانیا هست و خواهد ماند عزیز.
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 17:16
  perser68 - آلمان - آلمان
  مهم - بروکسل - بلژیک. دوسته عزیز،این آقا به نظر من همسرشو خیلی دوست داشته و عاشقش بوده و دسته خودش نیست!نیاز به زمان داره و متأسفانه اینم درست میگی که با خوندنه قرأنو از این چیزا مشکل حل نمیشه و باید وارد جمع شد و سعی کرد زندگیو از نوع شروع کنه!!! این آقا به خاطره عشقه زیادش به همسرش و بلعکس به احتماله خیلی زیاد عشقی که همسرش بهش داشت از نظر عاطفی دچاره مشکله و اصلاً قصده بدی ندارم و منظورم به شما نیست،اما تا آدم خودش دچاره این مسائل نشه باورش سخته!این آقا نیاز به کمک داره و در کنار این رفتار باید مشاوره روانپزشگی بشه!من رفتم تا گردنمو کاربرای نازنین نشکوندن و تو هم مواظبه خودت باش که از درون کامپیوترت دستی در نیاد وگلوتو فشار بده! بدرود ;-)
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 18:38
  juvel - اسلو - نروژ
  مهم - بروکسل - بلزیک - تو واقعا شرم نمیکنی‌ از این کامنته مسخرت ؟
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 19:10
  اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
  این فرد از دید روانپزشکها بیمار در حد بستری است و باید بهش کمک بشه تا درمان بشه چون دیگه زندگی نمیکنه و دایو در تخیلات بسر میبره اگه خودکشی کنه به نظر عده ای میشه مجسمه عشق
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 19:15
  آزاد اندیش۳۳۲۲ - دورام - انگلستان
  شرایط روحی هر کسی برای خودش یونیک و یگانه است و نمی شود کسی را به خاطر این کار که به نظر من خیلی هم خوب است قضاوت یا سرزنش کرد. همچنین دیدن این انسان ها نباید باعث این شود که کسانی که بعد از درگذشت همسرشان ازدواج می کنند، بی وفا هستند.
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 19:54
  آرمان شهر من - استهبان - ایران
  مهم - بروکسل - بلزیک! الان تو جهان اولی هستی دیگه!؟
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 22:31
  shirzan e irani - استکهلم - سوئد
  عاشق بودن و یا عاشق ماندن هم مانندِ دیگر مسائلِ ما باید دیکته شود و هر گونه که تشخیص میدهیم و نیاز داریم بقیه باید پیروی کنند، خداوندا به مردمِ ایران فرهنگِ درست عنایت کن، آمین.
  ‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 22:52
  سرسره - اهواز - ایران
  البته هم جالبه باوفایی این مرد وهم دردناک ازاین جهت که چون مردهست کارشوعجیب میدونن پس درحالت عادی مرد نباید اینقدروفاداروعاشق زنش باشه؟! افسوس........ازاین فرهنگ مردسالارانه
  ‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 01:13
  behzad50 - مونیخ - المان
  بنظر من که خوشا به سعادتش چون این شانس را داشته که چندین سال با کسی‌ که به شدت دوستش داشته زندگی‌ کنه و بعد از مرگش هم آتش عشق را همچنان در سینه حفظ کرده این آتیش درسته که بد جوری میسوزونه اما هزار بار بهتر از زندگی‌ سرد و بی‌ روح وبی عشقه.خدا نصیب کنه چنین عشقی‌ رو.
  ‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 04:06
  مهم - بروكسل - بلزيك
  ارمینرمبد - تهران - ایران اتفاقا زندگی‌ ریاضی‌ و منطق است فقطِ یه بخش کوچکی از انسانها رو کره زمین هستن که چون دوست ندارن یا مشکل فکری و ناتوانی در محاسبات رو دارن دچار این مشکل میشن(عشق) که باز بخشی از این انسانها بعد از عبور از توهم عشقی‌ به واقعیت میرسن که همین منطق و ریاضی‌ است اون موقع است که برای یکسری هزینه‌های فراوان دارد از جمله اگه تو غرب باشن بخشی از اموالشون رو باید بدن بره اگه ایران باش باید مهریه بدن یا برن زندان پس زندگی‌ ریاضی‌ و منطق است هرکی‌ بر مبنای ریاضی‌ و منطق و عقل حرکت کرد برنده است هرکی‌ عاشق شد باید منتظر عواقبش باشد عشق یه هورمون است که بعد از مدتی‌ افول می‌کنه از بین میره اشخاصی‌ که بقول یکسری عاشق هستن این عشق نیست این خیالت است و مریض می‌گویند به اینها پیروز باشید
  ‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 11:27
  kimiaa - تهران - ایران
  arminrambod - تهران - ایران . شیرین که عاشق خسرو بود و در نهایت فرهاد هم روی عشق یکطرفه جان داد و شیرین زن خسرو شد!به نظرتون این داستان میتونه الگوی عشق ایرانی باشه؟!
  ‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 11:38
  arminrambod - تهران - ایران
  مهم - بروکسل - بلزیک پس بهتره بجای انسان ربات های کاملا برنامه ریزی شده ای می ساختن که دیگه هیچ کس دچار عدم توانایی حل معادله نشه. دید تو به زندگی فقط خوردن پوشیدن . سکس و نیاز های روز مره ایی که همه ادما و حیوونا مشترک دارن. وجه تمایز منو شما با حیوان و نباتات همین هورمونیه که ترشح می شه. البته نمیشه گفت این وسط عقل هیچه.و فقط احساسات وجود داره. بلکه عقل تو سایه احساسات به رشد خودش می رسه. مثل خیلی کسایی که بعد از ازدواج موفق به طور شگفت انگیزی پیشرفت می کنن که خیلی ها به خرافات اونو قسمت می دونن . در حالی که اون نیازهای عاطفی و عشق به همسره که باعث شده اون فرد موفق بشه. اخرش بگم که افراط تو هر چیزی بده مثل خوردن شیرینی .....و حتی عشقققققق...
  ‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 15:38
  مهم - بروكسل - بلزيك
  ارمینرمبد - تهران - ایران دوست عزیز اصلا گمنت منو خوندی فهمیدی اصل مطلبو فکر نکنم گرفته باشی‌ مطلبو من عرض کردم زندگی‌ باید بر مبنای عقل و منطق باشه ریاضی‌ هم استفاده بشه البته تو حساب کتاب زندگی‌ شما کلا تو اوت هستی‌ دوست عزیز و دوست داری دیمی و همینطوری زندگی‌ کنی‌ احساسات حد و مرزی دارد که از اون حد و مرز بگذارد نمی‌شه گفت احساس و یا عشق اون می‌شه دیوانگی و مریضی شبیه همین دوست که عشق زن مردش است و مطلب دیگه با چه منطقی‌ و محاسباتی فکر میکنی‌ که از دید من زندگی‌ خوردن پوشیدن و سکس است اینجا لطف کن اگه شناختی‌ از کسی‌ نداری بیهوده و مطمئن کسی‌ رو متهم نکنی‌ و همیشه سعی‌ کن مطلب طرف رو خوب بگیری بد قضاوت کنی‌ اگه هم خودت رو در حد و اندازه نمی‌بینی که بحث کنی‌ با کسی‌ سکوت اختیار کن و به زندگی‌ خودت برس و با کسی‌ بحث کن که در حد انداز خودت باشه
  ‌پنجشنبه 27 شهريور 1393 - 18:27
  highlight - کرج - ایران
  takalom - ناتینگهام - انگلیس. این مسائل همیشه بوده تو فرهنگ ما!!!!. شما دقیقا در مورد کدوم برهه تاریخی یا کدوم منطقه از ایران صحبت میکنید ماکه تا دیدیم و خوندیم لااقل قاجار تا حالا فقط حرمسرا بوده و صیغه ده تا ده تا
  جمعه 28 شهريور 1393 - 14:56
  Azadikhah - تكسل - هلند
  در این دنیا همه جور آدم وجود داره همونطور که عقیده‌ها هم مختلف هست ولی‌ در بعضی‌ چیزها این جریان صدق نمیکنه!درود بر این انسان که اینقدر وفادار هست.
  شنبه 29 شهريور 1393 - 22:04
  واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
  از ان سبیل مردانه ات معلومه که خیلی مشتی و اقائی. مرد با معرفت و غرور خودش زندگی میکند. مرد اگر از زن محبت و انسانیت ببیند امکان ندارد انرا فراموش کند.مرد.همیشه مرد است مرد همیشه اقا ست. مرد یک دنیا از صفا و محبت است. صفای یک مرد مشتی و اقا را هیچکش ندارد. روح ان زن شاد که با حرکات و تفکرات و رفتار انسانیش این مرد را مجنون خودش کرده روح ان شاد
  یکشنبه 30 شهريور 1393 - 08:18
  واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
  از ان سبیل مردانه ات معلومه که خیلی مشتی و اقائی. مرد با معرفت و غرور خودش زندگی میکند. مرد اگر از زن محبت و انسانیت ببیند امکان ندارد انرا فراموش کند.مرد.همیشه مرد است مرد همیشه اقا ست. مرد یک دنیا از صفا و محبت است. صفای یک مرد مشتی و اقا را هیچکش ندارد. روح ان زن شاد که با حرکات و تفکرات و رفتار انسانیش این مرد را مجنون خودش کرده روح ان شاد.این مرد امکان ندارد با زن یا زنهای دیگر گنار بیاید.مرد تو خیلی اقائی.مرد تو خیلی با صفائی صفای ان مرام و اقائیت
  یکشنبه 30 شهريور 1393 - 08:18
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.