واکنش تازه دولت روحانی به «گشت سیار نهی از منکر»

در تازه‌ترین واکنش به خبر آغاز «گشت نهی از منکر» با حضور چهار هزار نیروی انصار حزب‌الله از هفته آینده، رئیس شورای فرهنگی ریاست جمهوری روز سه‌شنبه، ۲۵ شهریور، تاکید کرد که کار فرهنگی از طریق «موتورسواری» در خیابان‌ «پسندیده» نیست.

در همین زمینه وزیر کشور نیز بار دیگر تاکید کرد که  با این «مباحث به صورت قانونی رفتار می‌شود».

دبیرکل انصار حزب‌الله اما می‌گوید که این گروه در نامه‌ای برای وزیر کشور شرح داده است که این گشت‌ها به هیچ وجه مشکل امنیتی نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، روز ۲۴ شهریور در واکنش به اعلام انصار حزب‌الله درباره فعالیت «چهار هزار ناهی منکر» در تهران از هفته آینده گفت: «هر فعالیت اجتماعی باید مبتنی بر قانون باشد. در حوزه اجتماعی متولی وزارت کشور است و با این مباحث به صورت قانونی رفتار می‌شود.»

عبدالمجید محشتم، دبیرکل انصار حزب‌الله در ایران، روز یک‌شنبه، ۲۳ شهریور، گفته بود که «گشت‌های ارشادی» این گروه از هفته آینده «به صورت تمام‌عیار» و با حضور سه هزار زن و هزار  مرد آغاز می‌شود.

به گفته سرکرده گروه انصار حزب‌الله، این چهار هزار نیرو از طریق پر کردن فرم جذب شده و توسط ائمه جماعات مساجد و روحانیون آموزش دیده‌اند.

دبیرکل انصار حزب‌الله روز سه‌شنبه نیز از نامه‌نگاری با وزیر کشور درباره گشت‌های این گروه خبر داده و افزود: «در متن نامه مشروحا توضیح دادیم که خاطرشان آسوده باشد و بحث،‌ بحث تقابلی نیست و به هیچ وجه مشکل امنیتی ندارد.»

مقامات وزارت کشور پیش از این بارها مخالفت خود را با فعالیت گشت‌های سیار انصار حزب‌الله در سطح شهرها اعلام کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آقای محتشم درباره جذب نیروهای انصار حزب‌الله برای «امر به معروف و نهی از منکر» گفت: «داوطلبان برای این مسئله زیاد هستند، منتهی بنا نیست که همه متمرکز و هجومی در برخی نقاط عمل کنند بلکه آنها با سازوکار مشخص، معین و سامان‌یافته در میان جمعیت خواهند بود.»

وی اضافه کرد: «تعداد نیروهای جذب شده در مناطقی که لازم باشد به صورت مستمر و پیگیر حضور پیدا خواهند کرد که البته شدت و ضعف آن به توان افرادی که به صحنه می‌آیند بستگی دارد.»

اما در ادامه واکنش‌ها به گشت‌های انصار حزب‌الله، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری نیز روز سه‌شنبه تاکید کرد: «این که عده‌ای بخواهند با موتورسواری در خیابان‌ها راه بیفتند و کار فرهنگی انجام دهند، پسندیده نیست.»

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، رضا اکرمی اضافه کرد: «نه تنها توده مردم و انصار حزب‌الله، بلکه رئیس‌ جمهور هم در اقدامات خود باید ببینند که قانون چه می‌گوید.»

عبدالمجید محتشم، دبیرکل انصار حزب‌الله، روز شنبه، ۱۷ تیرماه، از ادامه فعالیت گشت‌های سیار موتوری این گروه خبر داده بود.

دبیرکل انصار حزب‌الله اما امروز گفت که این گروه دیگر عبارت «گشت موتوری»را به کار نمی‌برد.

آقای محتشم با بیان این که بحث ما «گروه‌های سیار امر به معروف» است افزود: «این که طرف با موتور و یا ماشین برود مسئله‌ای عادی است و گشت موتوری به آن صورت که نیروی انتظامی عمل می‌کند، قطعا نخواهد بود.»

موضوع گشت سیار انصار حزب‌الله در روزهای گذشته و امروز در رسانه‌های ایران بازتاب داشته و تعدادی از روزنامه‌های ایران سخنان دبیرکل انصار حزب‌الله و مقامات وزارت کشور را منعکس کرده‌اند.

+80
رأی دهید
-6

سبز کم رنگ - آمریکا - آمریکا
افراطی ها فیلم جدید ده نمکی!!
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 12:47
babak.ae - تهران - ایران
خیلی شور و هیجان دارید برید با داعش بجنگید نه با زن ها و دخترها. منتهی این کار ت. میخواد که شما ندارین.
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 14:14
aashena - اتاوا - کانادا
اینجا فقط پلیس همه چیز را کنترل میکنه در ایران پلیس داریم ،پلیس راهنمایی و رانندگی داریم، بعد خود پلیس کادر ویژه امر به معروف و نهی منکر داره، فاطما کماندو داریم، بسیج ساندیس خور داریم، حالا هم که لاتهای چماق به دست با پر کردن فرم مثل سگ هار میریزن تو خیابون، ببین چه هرج و مرجیه. رییس جمهورم حق نظر نداره اینها همینطور سر خود از زیر بوته عمل میان، تو هیچ جامعه متمدنی لباس شخصی ها قدرت اجرایی ندارند این باعث نا امنی میشه.
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 14:28
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
یک عده‌ نازنِ سبیلو که قبلا با برادرانِ پاسدار در پاترولها گپ‌های آنچنانی و لاس خشکه داشتند که بعد تبدیل به صیغه میشد ،. دوباره هوسِ متلک شنیدن و گفتن به جانشان افتاده تا اینگونه کانون توجهِ زنانِ ایرانی‌ شوند . و از سویی با برادرانِ حزب الهی مراوده را شروع و میدان را برایِ دید زدنِ آنها فراهم کنند، . باید تابو این رفتار شکسته و برایِ زنانِ ایرانی تذکرِ اینها به یک سرگرمی تبدیل شود، هر کس که تذکر گرفت بر خود ببالد. و اگر در خانه بینِ وابستگان حجاب دارد ، به عنوانِ اعتراض به این رفتارِ ضدّ انسانی‌ حجابش را بر دارد،. انسان در باور و عقیده خود آزاد است وقتی‌ موضوعی‌ تحمیل میشود دیگر یک ارزش نیست بلکه ضدّ ارزش و توهین به شعورِ انسان است، . هر بار که یکی‌ از اینها پاچه گرفت در بینِ فامیل و مکان‌های خصوصی کاملا کشفِ حجاب کرده و دیگران را هم به این امر تشویق کنید . تا خداوند از داشتن بنده آزاده ایی چون شما بر خود ببالد، این اراذل و اوباش خواستند امر به معروف و نهی از منکر کند. بروند دم بیتِ شاه دزدِ عظمی و بگویند چرا مارا مانندِ خودت جیره خور ، جانی و دزد تربیت کردی.
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 14:59
ashab kahaf - لندن - انگلیس
یه مشت بی کار و علاف بیفتن از روی بیکاری و عقده به جون دختر و پسرهای مردم،که چی؟ که میخوان عقده های روحی شون رو ارضا کنن..چه لحن ملایمی هم درموردشون بکار میبرن حضرات..پسندیده نیست؟ آغای رییس هم فرمودن که مشکل امنیتی بوجود نخواهندآورد!! پس ما هم فردا میاییم توی خیابون واسه تحصن ولی قول میدیم مشکلی پیش نیاد که هیچ،روی دهانمونم چسب بزنیم! حله؟
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 16:46
dara20 - تهران - ايران
شرم آورست که در قرن ۲۱ جهان بسوی فضا در حرکت است و ایران و مردم بینوای آن‌ درگیر این مزخرفات و خریت‌های مشتی حیوان تیپا خورده مسلمان هستند و از حرکت بسوی تمدن و پیشرفت باز مانده اند. بر شرف نداشته نسل احمق ۱۳۵۷ که انقلاب کردند لعنت
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 17:43
Azadikhah - تكسل - هلند
جنگنده،باور عمیق,biparva-jan,exam,و. موقع عملیات انصار میتونید ببینید!:)))
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 18:08
karaji - گتنبرگ - سوئد
به نظر میرسه کتک خورده بر میگردند ، سال‌های دهه ۶۰ نیست , الان جوانان چیزی برای از دست دادن ندارند !!
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 18:16
amir-amir - تورنتو - كانادا
مٽل اینکه دولت روحانى مقدارى عقب نشینى کرده چرا که حالا مى گویند این کار موتور سوار ها ( اراذل و اوباش ) پسندیده نیست.
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 19:25
داماهی - بندرعباس - ایران
اینهاهم گروهی مثل داعش هستندکه زندگیشان برمبنای رعب ووحشت وچپاول اموال ونوامیس دیگران است.
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 19:47
invincible - مینستا - آمریکا
زنده باد اون افرادی که این خائنین گشت زن رو به درک واصل می‌کنن، اینها همون شبان بیمخی زمان شاه و اوباش‌های جدید هستن که زندگی‌ رو برای مردم سخت می‌کنن، در خبرها میخونیم که هر از مدتی‌ یکیشون حسابی‌ توسط مردم گوشمالی می‌شه، اینها انگل جامعه هستن که چون کودن و بی‌ مغز هستن و کار هم نمیخوان بکنن آخوندهای دجال اونهارو اجیر می‌کنن تا مردم رو اذیت کنن،
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 20:24
iran e azad - هورتن - نروژ
چرا داعش را نقد میکنند وقتی‌ خودشان بیشتر از ۳۰ سال هست که رفتاری بد تر از داعش دارند.
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 22:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.