۱۱ سپتامبر و عکسی که بعد از سیزده سال به دست صاحبش رسید

عکس از توییتر الیزابت استرینگر کیف


یک عکس عروسی که در میان ویرانه‌های حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ به برج‌های تجارت جهانی پیدا شده بود، بعد از سیزده سال به لطف شبکه‌های اجتماعی به دست صاحبش رسید.

الیزابت استرینگر کیف، استادیار دانشگاه لزلی ماساچوست که مدتی بعد از حملات، عکس را در اطراف محل حادثه در منهتن نیویورک پیدا کرد در تمام این سال‌ها تلاش می‌کرد افراد داخل عکس را شناسایی کند.

از زمان پا گرفتن شبکه‌های اجتماعی او هر سال هم‌زمان با سالگرد ۱۱ سپتامبر این عکس ترک‌خورده و رنگ و رو رفته را در سایت‌های مختلف به اشتراک می‌گذاشت به امید این که سرنخی از صاحب آن پیدا کند.

هر سال تعداد محدودی از دوستان خانم کیف عکس را در فیس‌بوک و توییتر بازنشر می‌کردند اما خبری از صاحب و سوژه‌های آن نبود.
تماس تکان‌دهنده

امسال هم خانم کیف روز پنج‌شنبه ۱۱ سپتامبر عکس را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت. این بار تعداد بازنشرها یک‌باره بالا گرفت و کاربران توییتر تا جمعه عصر حدود ۴۰ هزار بار عکس را کلیک بازتوییت کردند.

تا این که جمعه شب خانم کیف پیامی روی شبکه اجتماعی "لینکداین" از مردی به نام "فرد می" دریافت کرد که از او شماره تماسش را می‌خواست.

آقای می، یکی از شش نفری که در عکس عروسی دیده می‌شوند، آخرین بار این عکس را ۱۳ سال پیش روی میز کارش در طبقه هفتاد و هفتم برج دوم تجارت جهانی دیده بود.

او خوش‌شانس بود که در روز حمله در محل کارش حضور نداشت.

خانم کیف می‌گوید مکالمه تلفنی‌اش با آقای می از نظر احساسی "تکان‌دهنده" بوده است.

در همان تماس او بعد از یازده سال بالاخره درمی‌یابد که عروس و داماد عکس صحیح و سالم هستند و در کالیفرنیا زندگی می‌کنند.

آقای می که دوست قدیمی آنها بوده در انتهای این عکس پرماجرا با پاپیون سیاه رو به دوربین دیده می‌شود.

او با کریستین لوردو، عروس عکس هم تماس گرفته و با دادن این خبر حسابی او را هیجان‌زده کرده است.

+104
رأی دهید
-14

perser68 - آلمان - آلمان
منفی بده ها هم زیاد فرقی با اون داعشی ها نمی کنن ! زیبائیو تمیزیو خندهو شادیو عشقو امیدو نمیتونن در مغزشون بگنجونن! رزمجوانو جنگجوانو جنگ طلب! هنرشون فداشدن برای آقاستو بس!
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 21:48
perser68 - آلمان - آلمان
یه مشت آدمکش برای رفتنه به بهشته خیالی ۳۰۰۰خواهرو برادرو مادرو پدرو زنو شوهروپسرو دخترو به قتل رسوندن!!! الآن تو بهشت دارن باد میزنن همدیگه رو!خامنه ای جلاد هم به زودی بهشون ملحق میشه!!! اعتقاد به دعا و جنبلو جادو ندارم،اما براش آرزوی رفتن میکنم!کجا؟با خودش از روی زمین محو بشه و بره گم شه!
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 21:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.