رهبری فرد: آقای دایی! برادر شما حق امثال هاشمیان را خورد/محمد دایی شده پرسپولیسی و من شده‌ام کفترباز

خبر آنلاین : مصاحبه اخیر محمد دایی برادر و دستیار علی دایی علیه تعدادی از پیشکسوتان تبدیل به یک آشوب و جنجال تمام عیار شد تا شاهد جواب های تندی برای آن مصاحبه باشیم.
اولین کسی که به آن مصاحبه واکنش تندی نشان داد، بهروز رهبری فرد بود. کاپیتان اسبق پرسپولیس. محمد دایی در بخشی از صحبت هایش از یک "پیشکسوت کفترباز" یاد کرده بود که همواره از دایی انتقاد می کرد. بهروز رهبری فرد هم با این تصور که برادر دایی او را متهم به انتقاد علیه سرمربی سابق پرسپولیس کرده، از کوره در رفت و حرف های قابل تامل و قابل بحثی به زبان آورد. صحبت های رهبری فرد را بخوانید:

*محمد دایی گفته من کفتربازی می‌کنم و در عین حال منتقد دایی هم هستم. البته ربط این دو را نفهمیدم و بعید می‌دانم خود محمد هم چیزی از حرف‌هایش سر درآورده باشد اما مگر سیر کردن شکم بندگان خدا بد است؟! من با افتخار می‌گویم کبوتر دارم و به آنها غذا می‌دهم ولی نان نام دیگران را نمی‌خورم.
*محمد دایی در محله خودشان هم گل‌کوچیک بازی نکرده بود که به یک‌باره سر از پرسپولیس درآورد. صدها نفر در ایران کلاس مربیگری رفته‌اند اما کدام‌شان روی نیمکت پرسپولیس نشسته‌اند؟ فقط آنهایی که برادر علی دایی بودند! محمد اشتباه می‌کند، کسی که زحمت ‌کشیده و فوتبالیست شده، علی دایی بود نه محمد دایی. اینکه برادر من، مرا با خود به این تیم و آن تیم ببرد که نشد زحمت‌ کشیدن!
*او حتی حساب و کتاب هم بلد نیست. بنده 14 سال پرسپولیس بودم و 7 قهرمانی لیگ دارم. دایی چند بار با پیراهن پرسپولیس قهرمان لیگ شد؟ چند سال برای پرسپولیس زحمت‌ کشید؟ یک سری آدم بیمار آمدند و به این افراد گفتند مربی! حالا هم باورشان شده مربی هستند.
*روزی که برادر شما در عوارضی تهران، اتوبوس تیم را نگه داشت و گفت یا پولم را بدهید یا نمی‌گذارم اتوبوس از این جلوتر برود، من قرارداد سفید داشتم. سال‌ها با 80 هزار تومان و نهایتاً 90 میلیون تومان برای پرسپولیس بازی کردم. هر وقت پول داشتند، به ما کمی پول می‌دادند، نداشتند هم با فحش‌های علی پروین سرگرم بودیم اما شخص علی دایی چه کار کرده است؟
*بگذارید حرف‌های دلم را بگویم‌؛ علی دایی هم حق امثال وحید هاشمیان را خورد که توانست سال‌ها نفر اول تیم‌ملی باشد. من نمی‌گویم دایی بازیکن کوچکی بود اما حق هاشمیان و امثال او هم خورده شد تا فقط دایی بازی کند، حتی وقتی اصلاً روی فرم نبود. این‌ها یک نشانه است.
*مهم‌ترین افتخار محمد دایی فریاد کشیدن سر بچه‌های طرشت هنگام فوتبال دستگرمی بود که به او پاس بدهند، با همین رزومه هم به پرسپولیس آمد. حالا نمی‌گویم چطور خودش را به تهران رسانده است!
*پرسپولیس جای بزرگان است، جای پروین، مایلی‌کهن، محرمی، پیوس، درخشان، پنجعلی نه شما. برای پرسپولیس چه کار کرده‌‌اید که این همه ادعا دارید؟ باخت به تراکتور و ملوان هم شد کارنامه کاری؟ کارنامه شما این بود که خودت و برادرانت بروید استادیوم و علیه علی پروین شعار بدهید!
*من اصلاً برایم مهم نیست چه کسی سرمربی پرسپولیس شده ولی می‌گویم فوتبال قانون دارد. قانون فوتبال می‌گوید وقتی نتیجه نگرفتی، باید بروی ولی نمی‌دانم رفتن چرا این قدر برای دایی نگران‌کننده است؟!
*می‌گویند دایی بد مدل از پرسپولیس رفت، چه کسی خوشگل از این تیم جدا شد؟ همیشه اخراج شدن بد است دیگر! در تاریخ فوتبال این مملکت تا به حال دیده‌‌اید یک مربی را با احترام اخراج کنند؟ حالا دایی چه چیزی از پرسپولیس می‌خواهد که سختش است از این تیم برود، خدا می‌داند.
*من با 14 سال سابقه در پرسپولیس وقتی شنیدم باشگاه مرا نمی‌خواهد، فوتبالم تمام شد و رفتم پی زندگیام اما محمد دایی را امروز اخراج کردند، فردا رفت سر تمرین تیم! حالا او شده پرسپولیسی و ما شده‌ایم کفترباز.
*هیچ‌کس در این مدت به من پیشنهاد نداد که مربی پرسپولیس شوم، خدا را شکر کاملاً از فوتبال فاصله دارم اما اگر درخشان پیشنهاد کرده که بنده دستیارش شوم و اعضای هیأت‌مدیره مخالف این قضیه بودند، من از حق خودم دفاع می‌کنم و فقط یک سؤال از هیأت‌مدیره می‌پرسم‌؛ یعنی بهروز رهبری‌فرد نمی‌تواند مربی پرسپولیس شود اما رضا فروزانی، محمد دایی، بهزاد غلامپور و مولایی می‌توانند به این جایگاه برسند؟ غلامپور جوانی‌‌اش را در استقلال گذرانده، فروزانی هرگز رنگ پرسپولیس را ندیده، مولایی هم کارهای بانکی داشته و محمد دایی هم با اتوبوس ایران‌پیما به تهران آمده، آنها حق دارند مربی تیم شوند اما من با 5، 6 سال کاپیتانی پرسپولیس، حق ندارم؟
*در نهایت به محمد دایی می‌گویم تو عددی در فوتبال ایران نیستی که علیه من صحبت کنی اما اگر یک بار دیگر حرفی راجع به من بزنی، چیزهایی به زبان می‌آورم تا بدانی دنیا دست کیست. حرف‌هایی می‌زنم که تا سال‌ها دیگر کسی اسمت را هم نشنود!

+137
رأی دهید
-14

اميد بن - بن - آلمان
هاهاها بإحال بود
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 16:12
Freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
الوات کبیر خواهشا تو یکى دیگه حرف از فوتبال و تهران و شخصیت و ... اینها نزن که آدم چندشش میشه حتى جوابت رو بده!! امثال تو لولو خورخوره هایى بودن که پدر و مادر ها با دیدنشون اجازه نمیدادن بچه ها برن سمت فوتبال!! برو بابا جان بلکم خدا جاى دیگه روزیت رو بده!
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 17:28
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
یک کفتر باز گفت تمام تاریخچه پرسپولیس مشخص شد.از اونجایی که تاریخ این تیم‌ با آقا جون بازی و لات بازی و کفتر بازی عجین شده همه کفتر باز‌های تاریخ پرسپولیس به زبون اومدن و یکی‌ یکی‌ دارن خودشون رو لؤ میدان.تا حالا که قلیچ و بهروز خان به کفتر باز بودن معترف شدن.البته دوست داشتن حیونات بیگناه و بی‌ آزار چیز بدی نیست.اما در فرهنگ ما کفتر باز کسیه که بی‌ کاره و بی‌ عار ه که وقتش رو به گذروندن رو پشت بوم و دید زدن نوامیس مردم میگذرونه.من با شخص علی‌ دایی به عنوان مربی‌ و حضور نوچه هاش در تیم‌ ملی‌ و تیم‌‌های دیگه موافق نیستم اما‌ای کار رهبری فر جرات گفتن واقعیت رو داشت که اونی‌ که حقش تو تیم‌ ملی‌ خورده شد هاشمیان نبود که ناز کرد و طاقچه بالا گذشت و استعفا داد-‌که هاشمیان به جز اون یک سالی‌ که تو بوخوم ۱۶ گول زد هیچ کارنامه درخشانی نداره-‌بلکه حق رضا عنایتی که چندین و چند سال آقای گل لیگ بود و هنوز هم هست و گل میزانه و فرهاد مجیدی بود که خورده شد.
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 17:39
datis - سن دیگو - امریکا
دمت گرم، خوب گفتی‌..
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 20:05
zooom - تهران - ایران
البته نا گفته نماند پرسپولس پرسپولیسه یک عده بیسواد و دزد دارن هدایت میکنن از مدیر تا هیت مدیره من موندم ما بندر عباس لار بلوچستان کرمان خرایان کردها و.... داریم چرا استعداد یابی نمیکنن چرا فقط تو تهران شیراز اصفهان تمام میشود ما این همه استعداد داریم ما با این جپعیت سالی یک علی کریمی و دژاگها باید داشته باشیم فوتباله ما چرا اینجوریه بابا از امارات بدتریم بازیکناش مثل بازیکنهای کمپ ترک اعتیاد میمونن ولی استادیوم خرج مربی مالی و استعداد یابی میکنن من موندم تو فوتبال ایران واقعا
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 01:20
Anarchist - دبلين - ايرلند
زپلشک...! هم چین گفت نمیگم چطور به تهران اومده، فکر کردم با الاغ اومده ..! رهبری فرد خودش یادش رفته باباش چطور به تهران اومده , اتوبوس ایران پیما بماند، خوبه مردم جد و آباد شو میشناسن..!
‌سه شنبه 25 شهريور 1393 - 09:13
راهجو - فریدونکنار - ایران
MIRZADEH I ESHGHI-رضا عنایتی!!!!! اون که تعادل روحی نداره بنده خدا؟ خوبه با گل همین هاشمیان پریدی هوا تو بازی ژاپن و قطر!
‌چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 07:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.