صعود ایران به مرحله سوم والیبال قهرمانی جهان

تیم ملی والیبال ایران با برتری ۳ بر ۱ بر صربستان به مرحله سوم جام جهانی ۲۰۱۴ و جمع ۶ تیم پایانی این رقابت‌ها راه یافت. شکست همزمان تیم ملی آمریکا در برابر آرژانتین نیز سرانجام در صعود تیم ایران سرنوشت ساز شد.

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین بازی خود در مرحله دوم جام جهانی ۲۰۱۴، روز یکشنبه ۱۴ سپتامبر(۲۳ شهریور) با نتیجه ۳ بر ۱ ملی پوشان صربستان را تسلیم خود کرد. تیم ایران برای صعود خود، همچنین به پیروزی همزمان تیم آرژانتین مقابل ملی پوشان ایالات متحده آمریکا هم نیاز داشت و این نتیجه نیز با شکست ۳ بر ۲ تیم ملی آمریکا در برابر آرژانتینی ها سرانجام محقق شد.

تیم ایران فقط ۱۷ ساعت پس از پایان بازی قبلی خود در برابر تیم میزبان لهستان، در آخرین بازی خود در گروه E به میدان رفت. در حالی که انتظار می‌رفت ترکیب تیم ملی ایران به علت خستگی بازیکنان در مقایسه با دیدار روز شنبه متفاوت باشد، اسلوبودان کواچ، سرمربی تیم ملی ایران، مجداد سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، عادل غلامی، امیر غفور و فرهاد ظریف را در فهرست نخست تیم خود قرار داد.

ملی پوشان ایران در ست های اول، سوم و چهارم با امتیازهای ۲۷ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی رسیدند. ست دوم با برتری ۲۵ بر ۲۲ صربستانی ها تساوی موقت بازی را رقم زد. تیم ایران با این برتری با ۱۵ امتیاز در بین ۳ تیم برتر و صعود کننده از گروه خود قرار گرفت. در کنار تیم ملی والیبال ایران، تیم های ملی فرانسه و لهستان نیز از گروه ۸ تیمی E به مرحله سوم جام جهانی و جمع ۶ تیم پایانی این رقابت ها راه یافتند.

تماشای هیجان انگیز ملی پوشان ایران از ۲ ست پایانی دیدار آمریکا با آرژانتین

بازیکنان تیم ملی ایران پس از پایان دیدار با تیم صربستان، با هیجان به تماشای ۲ ست پایانی دیدار تیم های آمریکا و آرژانتین از طریق تصاویر تلویزیون در داخل ورزشگاه پرداختند. سرانجام ملی پوشان آرژانتین و شاگردان خولیو ولاسکو، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران، آرزوی والیبال دوستان ایران را برآورده کردند و در رویارویی مهیج با نتیجه ۳ بر ۲ تیم ملی آمریکا را شکست دادند.

به این ترتیب خولیو ولاسکو که از سال ۲۰۱۱ تا اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی سرمربی گری تیم ملی والیبال ایران به عهده داشت و از معمارهای اصلی بلندپروازی والیبال ملی ایران در عرصه جهانی به شمار می‌رود، بار دیگر در موفقیت تیم ملی والیبال ایران سهم سرنوشت سازی را ایفا کرد. آرژانتینی‌ها علیرغم اینکه پیش از بازی با تیم آمریکا از دور مسابقات جام جهانی لهستان حذف شده بودند، آخرین دیدار خود را نیز با روحیه و ذهنیت حرفه ای برگزار کردند.

+175
رأی دهید
-2

alborzi - کرج - ایران
بازم این ولاسکو این مربی چقدر انسان شریفیه کاش میتونستیم وزیر و وکیل و رییس جمهور و مدیرکل و ..... همه رو از خارج بیاریم !
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 22:40
dkdk - اسلیس - دانمارک
درود به غیرت و مردانگی این قهرمان.بخدا که پولی که فوتبالیستهای ایرانی میگیرند حق صد در صد والیبالیستهاست.امیدوارم تقدیر شایسته که در خور این قهرمانان است از انها بشود.من با اینکه فوتبالی هستم اما خاک والیبالیها بر سر فوتبالیهای مغرور متکبر.
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 00:30
اردشیر مقامی - وادوز - لیشتن اشتاین
dkdk - اسلیس - دانمارک-. الکی درود به غیرت و مردانگی این بازیکنان نفرست , که با غیرت و مردانگی به اینجا نرسیده اند . بلکه با کار و کوشش و تلاش و برنامه ریزی درست تا اینجا بالا امدند . یاد بگیریم از این الفاظ مثل غیرت و وطن پرستی و غرور ملی این چرت و پرت ها استفاده نکنیم ! اینجوری بود که ترکیه الان در همه زمینه ها مقام اول رو داشت !.
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 04:16
hossein+87= - ایران - ایران
dkdk - اسلیس - دانمارک - عزیزم ، اگه اون پول رو به اینا هم بدن، اینا هم مثل فوتبالیست ها میشن! بحث ظرفیت هستش که خیلیا ندارن. شاید من هم نداشته باشم . منتها مشکل نداشتن ظرفیت هستش و بس.
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 09:42
Azadikhah - تكسل - هلند
درود بر غیرت مندان والیبال ایران که سرافرازمون کردن
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 09:51
naslesookhteh - تهران - ایران
dkdk - اسلیس - دانمارک درسته! ولی میترسم اگه توی والیبال هم پول بی حساب و کتاب تزریق کنن والیبالیست ها هم به سرنوشت فوتبالیستها دچار بشن!
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 10:21
Gharibeh-Ashena - هانوفر - المان
این موفقییت ها فقط با مربی فهمیده و کار و جدیت و برنامه ریزی درست و زیربنایی و کوشش بسیار بازیکنان بدست آمده. آفرین بر این جوانان و تمام تیم و دست اندر کاران والیبال.
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 12:39
تیتو تیتو - تهران - ایران
درود بر شما . امیدوارم فوتبالو هر چه زودتر جمع کنن و به رشته های دیگه برسن . از این فوتبال هیچی نصیب مردم ایران نشده فقط بخور بخور الکیه توش.
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 13:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.