کلاهبرداری کلان با «قدرت پنهان»

شرق: کلاهبرداران حرفه‌ای از طریق پخش برنامه‌ای در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای مبلغ کلانی به‌دست آوردند.
به گزارش خبرنگار ما، زنی میانسال آخرین روز تیرماه به کلانتری نواب رفت و به ماموران گفت فریب تبلیغات یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای را خورده و مبلغ صدمیلیون‌تومان از او کلاهبرداری شده است. این پرونده به دستور شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه10 تهران، برای رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت.
شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی تهران به کارآگاهان گفت: «با دیدن برنامه‌ای ماهواره‌ای به نام «قدرت پنهان» که هر شب از یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود، اطلاع پیدا کردم افراد با طی‌کردن دوره‌های ریاضتی به مرحله‌ای از مقامات ماورایی می‌رسند و پس از سپری‌کردن دوره‌ها این قدرت را پیدا می‌کنند که بیماران لاعلاج را شفا دهند. با توجه به اینکه یکی از بستگانم دچار بیماری مغزی است و بنا بر گفته چندین تیم پزشکی، امکان جراحی او وجود ندارد، با شماره‌های زیرنویس‌شده در برنامه تماس گرفتم و مسوولان این برنامه مدعی شدند آیینه‌هایی صدساله در اختیار دارند که افراد دارای قدرت ماورایی با انتقال قدرت خود از طریق این آیینه‌های مخصوص، بیماری‌های لاعلاج را درمان می‌کنند.»
شاکی در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «در حالی‌که به‌شدت تحت‌تاثیر تبلیغات ماهواره‌ای و [قدرت بیان] کارشناس برنامه قدرت پنهان قرار گرفته بودم، موضوع آیینه‌های صدساله را با تعدادی از بستگان خود در میان گذاشته و آنها نیز پس از مشاهده تبلیغات ماهواره‌ای برنامه مذکور قبول کردند تا با جمع‌آوری پول درخواستی مدیران برنامه قدرت پنهان، اقدام به خرید آیینه صدساله و به تصور خود درمان بستگان خود کنیم.»
شاکی درباره نحوه پرداخت پول بابت خرید «آیینه ماورایی» به کارآگاهان توضیح داد: «پس از اعلام آمادگی برای خرید آیینه، عوامل برنامه «قدرت پنهان» شماره تماسی در تهران را به من دادند تا برای هماهنگی‌های بعدی با این شماره تماس بگیرم. وقتی به آن شماره تلفن زدم، مردی جوان جواب داد و ضمن تایید و تعریف از برنامه و قدرت آیینه، شماره حساب بانکی در شعبه خیابان رودکی را به من داد تا مبلغ صدمیلیون‌تومان را برای خرید آیینه به این حساب واریز کنم. پس از پرداخت مبلغ صدمیلیون‌تومان دیگر آن جوان پاسخگوی تماس‌های من نبود. از طرفی بستگان پیگیر خرید آیینه بودند. چندین‌بار با شماره‌های زیرنویس برنامه قدرت پنهان تماس گرفتم اما آنها نیز هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای ندادند و متوجه شدم از من کلاهبرداری شده است.» کارآگاهان بعد از اطلاع از جزییات کلاهبرداری، صاحب شماره حساب بانکی را شناسایی کردند و فهمیدند او جوانی 25ساله به نام پژمان است که در خیابان کمیل سکونت دارد. آنها این جوان را دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در اعترافاتش گفت: «به‌صورت کاملا تصادفی و زمانی‌که شبکه‌های ماهواره‌ای را تماشا می‌کردم، متوجه تبلیغات برنامه قدرت پنهان شدم. در این برنامه اعلام شده بود دنبال همکار در تهران می‌گردند. با آنها تماس گرفتم و مسوولان برنامه پیشنهاد دادند با حقوق ماهانه 700هزارتومان برایشان کار کنم. وظیفه من این بود که پول‌های مشتریان را دریافت کنم. من که بیکار بودم پیشنهاد آنها را قبول کردم و پس از توافق اولیه و بنا به درخواست مسوولان برنامه حساب بانکی‌ای در خیابان رودکی افتتاح کردم و هربار که افراد متقاضی خرید آیینه‌های ماورایی پول واریز می‌کردند، من نیز از طریق صرافی‌ها آن مبلغ را به خارج از کشور منتقل می‌کردم اما از بقیه جزییات بی‌اطلاع هستم و درواقع فقط واسطه‌ای برای گرفتن و پرداخت پول بودم.»
سرهنگ میرزکی، رییس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «با بررسی تراکنش مالی حساب بانکی متعلق به متهم و اعترافات صریح این شخص درخصوص واریز وجوه نقد توسط ده‌هانفر، مشخص شد افراد زیادی فریب این برنامه را خورده‌اند. به همین دلیل از اشخاصی که با این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای طرح و پیگیری شکایت‌های خود به شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه10 تهران یا پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حر، انتهای خیابان 12فروردین مراجعه کنند.»

+40
رأی دهید
-0

دریای پارس - ایران - ایران
ما ایرانیها کلا دو دسته ایم: یا خیلی خیلی زرنگیم.یا خیلی خیلی احمق
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 20:30
kurosh15x - ایران - ایران
گاوی است در آسمان و نامش پروین - یک گاو دگر نهفته در زیر زمین . چشم خردت باز کن از روی یقین - زیر رو زبر دوگاو مشتی خر بین
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 20:46
perser68 - آلمان - آلمان
این خانمه خوش خیال از کجا اینهمه پول درآورده؟ چطور میشه پولدار شد وقتی انقدر خوش باوره و به راحتی از دست میده؟ شاید ۱۰۰میلیون امروز پولی نیست و من گدام؟من البته چون اصلاً پول دوست نیستم به همین خاطر بی پولم ;-)
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 21:32
همسایه روبرو - مالمو - سوئد
تا ابله در جهان هست مفلس در نماند
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 21:53
alborzi - کرج - ایران
ما هم برنامه تلوزیونی روحانی و وزیر اقتصاد را دیدیم و دوبرابر این مقدار سرمان کلاه رفت حالا چطوری از این دو نره غول شکایت کنیم ؟
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 22:41
Shahin.Orel - تهران - ایران
هر وقت این برنامه قدرت پنهان رو من دیدم , به یاد خانم شیر زن ایرانی از سوئد افتادم , ساختار استدلالشون کاملا هماهنگه , با چهره ای لیبرال خرافات و توحش رو فروختن .
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 23:01
sharafYabi - بیمبه - انگولا
ما ایرانی‌ها یک دسته ایم، اکثرا عقب افتاده از دنیا با ادعای مدیریت جهانی‌ با انواع مختلف هفتاد میلیونی آن!!!!! آینه صد ساله ۳۳ هزار دلار! ما اینجا آینه ۲۵۰ ساله را ۴ هزار دلار نمی‌تونیم بفروشیم. حتما اینها احمقن.
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 23:57
perser68 - آلمان - آلمان
Kurosh15x - ایران - ایران. خیلی باحال بود مرسیییییییییییییییییییی
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 22:31
sharafYabi - بیمبه - انگولا
perser68 هموطن، ۳۳ هزار دلار برای خرید آینه خیالی از منطقه خلاف خیز نواب در جنوب غربی تهران، به احتمال زیاد منشایی جز مواد، کلاهبرداری یا خلاف نمیتواند داشته باشد!؟
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 00:04
hassan5 - تهران - ایران
این خانم ثابت کرد که در این عصر اینترنت و فضا افرادی هستند که ابدا بعلم و دانش و معرفت و پزشکی اعتقاد ندارند.تا این سن هم که رسیده شانسی و تصادفی بوده است!!!
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 15:20
perser68 - آلمان - آلمان
SharafYabi - بیمبه - آنگولا. باهات موافقم،وگرنه به این راحتی خام نمیشد.
دوشنبه 24 شهريور 1393 - 18:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.