گروه دولت اسلامی 'ویدیوی بریده شدن سر امدادگر بریتانیایی' را منتشر کرد

دیوید هینس، ۴۴ ساله، در ماه مارس سال ۲۰۱۳ میلادی در استان ادلب سوریه ربوده شد

گروه دولت اسلامی با انتشار ویدویی می گوید که سر دیوید هینس، امدادگر بریتانیایی را بریده است. صحت این ویدیو هنوز رسما توسط دولت بریتانیا تایید نشده است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا،‌ در واکنش به انتشار این ویدیو، قتل آقای هینس را 'شرارت محض' توصیف و آنرا محکوم کرده است.

این در حالیست که وزارت امور خارجه بریتانیا می گوید در حال بررسی این ویدیو و تشخیص هویت فردی است که در آن سرش قطع می شود.

خانواده او روز شنبه از گروه دولت اسلامی خواسته بودند که با آنها تماس بگیرد.

دیوید هینس، ۴۴ ساله، در ماه مارس سال ۲۰۱۳ میلادی در استان ادلب سوریه واقع در شمال غرب این کشور به گروگان گرفته شد. آقای هینس در سوریه برای یک سازمان امدادرسانی فرانسوی کار می کرد.

او دو فرزند دارد و پیش از این در لیبی و سودان جنوبی هم فعالیت های امدادی داشت.

خانواده هینس روز شنبه در یک بیانیه گفته‌ بودند که گروه دولت اسلامی به پیام‌های پیشین آنها پاسخی نداده است.

گروه دولت اسلامی در هفته‌های اخیر، ویدئوهایی را از بریده شدن سر دو خبرنگار آمریکایی منتشر کرده است که در آخرین آنها، هشدار داده می‌شود که یک امدادگر بریتانیایی نفر بعدی است، مگر این که آمریکا به حمله‌های هوایی به پایگاه‌های آن گروه در عراق و سوریه پایان دهد.

این امدادگر سال گذشته و زمانی که به همراه یک خیریه در حال انتقال کمک‌های بشردوستانه در سوریه بود، ربوده شد.

در بیانیه خانواده او خطاب به شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی آمده است: "ما پیام‌هایی برای شما فرستادیم، ولی پاسخی دریافت نکرده‌ایم. از کسانی که او را در اختیار دارند، می‌خواهیم که با ما تماس بگیرند."

نزدیک به یک ماه پیش، گروه دولت اسلامی ویدئوی مربوط به کشته شدن جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی را منتشر کرد و در آن تهدید کرد که استیون ساتلوف، یک خبرنگار آمریکایی دیگر، نفر بعدی است.

ویدئوی مربوط به کشته شدن استیون ساتلوف هم اندکی بعد منتشر شد و در آن گفته شد که امدادگر بریتانیایی نفر بعدی است.

فیلیپ هموند، وزیر امور خارجه بریتانیا اخیرا گفته بود دولت "هر اقدامی" که در توان داشته باشد، برای حمایت و محافظت از امدادگر بریتانیایی به عمل می‌آورد.

+16
رأی دهید
-70

IranUksero - لس آنجلس - ایالات متحده
این وحشیها انگار حیوان دارن شکار می‌کنن که سر هرکیرو می‌رسن این آبخوردن می‌برن
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 05:02
hossein+87= - ایران - ایران
خودتون کردین که لعنت بر خودتون باد. اینهمه بیگناه رو به کشتن دادید آخه به چه قیمتی؟! تف به روح همه سیاستمدارای بی پدر مادر که واسه قدرت دست به هر نجس بازی میزنن.
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 06:23
arman93 - یزد - ایران
آشغالهای کثیف
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 06:33
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
خدا رو شکر که داعش داره چهره واقعى اسلام و رائفت اسلامى و فرهنگ بخشش در اسلام و رفتار با اسیر ورفتار با کسانى رو که با نیت خیر و کمکهاى انساندوستانه به اون مناطق میرند رو نشون جهان داد،خوبیش براى ما ایرانیها هم اینه که فهمیدیم چطورى مسلمون شدیم(اونایی که شدن). بیخود نیست اجداد زرتشتى ما همشون به بیابانها و کوههاى اطراف یزد و کرمان فرار کردند و معبد ساختند!
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 07:07
Ali Mardan khan - تورنتو - کانادا
چرا این خدا وقتى حضرت اسماعیل داشت پسرش رو سر مى برید سریع یه گوسفند فرستاد به زمین تا سر یک انسان بریده نشه ولى همون خدا الان انقدر راحت ناظر اینهمه سر بریدن انسانهاى بى گناه ست ؟؟؟؟ فقط مى شه نتیجه گیرى کرد تمام این خرافات و داستان هاى امام و پیغمبر یه مشت دروغ محضه !! لعنت به هر بشر دوپایى که در لباس انسان دست به این کشتار فجیع مى زنه !! اینهمه قساوت و خشونت حتى در حیوانات درنده هم دیده نمى شه !!
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 07:40
paksan - آمریکا - آمریکا
فقط امید دنیا به آمریکاست و الان دو سه ماهه ایران داره اونجا دور خودش می چرخه و اصلاً منفعت ایران در وجود داعش هستش و اگر بشار اسد مثل عراق به تقسیم قدرت قانع میشد این گروهها بوجود نمی آمدند و این همش نتیجه سیاست های غلط ایرانه . آمریکا شک نکنید قدرت مدیریت و لیدر بودنش رو دوباره نشون میده و شک نکنید ناتو و کشورهای همپیمان منطقه ای قطعاً همه این قاتل ها رو میگیرن و به نظرم ناتو کار اصلیش سرنگونی بشار اسد و ایجاد کشوری است که مثل لبنان و عراق اکثریت و اقلیت درش نقش داشته باشند و راضی باشند
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 08:47
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
کشتن یه انسان که برایه کمکهایه خیریه وبشردوستانه خونه وخانوادش گذاشته و راهی سوریه شده ٬ واقعآ اینها چه موجوداتی هستند ؟درواقع کمال بی انصافی درحق حیوانه اگه به این موجودات کثیف بگیم حیوانات .
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 11:13
dara20 - تهران - ايران
هزاران بار افسوس که در زمان محمد دوربین فیلم برداری وجود نداشت والا الان صد‌ها هزار فیلم کوتاه و بلند از جنایت رسول دین در شبکه‌های اجتماعی برای امثال مزدور سایت ``جانش فدای عاقا `` قابل تماشا بودند و گوسفندان میفهمیدند اسلام ناب محمدی چه بوده
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 13:16
danial nabi - استكهلم - سوئد
همه این جنایت دست خود انگلیس و آمریکا ، با مزدوران ناتو برای مسلح کردن مخالفین اسد در سوریه بود، که البته دامن کثیف خودشون رو بد جوری گرفت و اکنون به داخل این کشورها سرایت خواهد کرد، به زودی..
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 15:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.