تیم ملی والیبال ایران از لهستان شکست خورد

تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جهان برابر لهستان مغلوب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال مردان ایران در سومین دیدار خود از مرحله دوم رقابت‌های جهانی از ساعت 22:55 شنبه شب و در شب تولد اسلوبودان کواچ، سرمربی تیم ملی به مصاف لهستانِ میزبان رفت و با نتیجه 3 بر 2 بازی را به حریف واگذار کرد. ست اول این مسابقه با نتیجه 25 بر 17 به سود میزبان خاتمه پیدا کرد. ست دوم هم با برتری مطلق لهستانی‌ها و با نتیجه 25 بر 16 به سود میزبان به پایان رسید، اما ست سوم این مسابقه با نتیجه 26 بر 24 به سود شاگردان کواچ به پایان رسید تا بازی به ست چهارم کشیده شود. ست چهارم را هم شاگردان کواچ خوب شروع کرده و به پایان رساندند؛ این ست با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران تمام شد و بازی به ست پنجم رفت. در ست پایانی این مسابقه بازی با نتیجه 16 بر 14 به سود لهستان خاتمه پیدا کرد تا شب تولد سرمربی تیم ملی ایران تلخ و کار صعود ملی‌پوشان بسیار سخت شود. با این نتیجه لهستان جمع امتیازهای خود را به عدد 14 رساند و ایران هم 12 امتیازی شد.

لهستان تیمی با سه طلا، سه نقره و یک برنز جهان و المپیک که حالا با میزبانی در پیکارهای این دوره، قصد دارد به تعداد مدال‌های جهانی‌اش بیفزاید. آخرین بار در مسابقات قهرمانی جهانِ سال 2006 بود که لهستان مدال نقره این مسابقات را به گردن آویخت. لهستان با دراختیار داشتن بازیکنانی همچون وِلازلی و وینیارسکی و همچنین با تکیه بر دانش کادر فنی‌اش به رهبری استفان آنتیگای فرانسوی در مسابقات امسال با صدرنشینی در گروه یک، به مرحله دوم رسید و در دو بازی ابتدایی‌اش در این مرحله اگرچه از آمریکا شکست خورد، اما با غلبه بر ایتالیا به بازیابی توان روحی خود پرداخت.

لهستان در سال‌های 1949 تا 1986 همیشه در میان ده تیم بر‌تر مسابقات قهرمانی جهان جای داشت، اما در آخرین دوره این رقابت‌ها که در سال 2010 در ایتالیا برگزار شد در رده سیزدهم قرار گرفت. لهستان که در این دوره از رقابت‌ها قصد دارد از امتیاز میزبانی و حمایت تماشاگران خودی ‌‌نهایت بهره برداری را کند در سال‌های اخیر نتایج پر نوسانی در رقابت‌های مختلف کسب کرده است. این تیم در لیگ جهانی 2012 به مدال طلا رسید، اما در رقابت‌های سال‌های 2013 و 2014 نتوانست به مرحله نهایی صعود کند.

لهستان پیش از این مسابقه با 12 امتیاز در رده دوم جدول گروه پنج مسابقات قرار داشت و برای قطعی شدن صعودش به مرحله سوم رقابت‌ها نیاز به سه امتیاز بازی ایران داشت، به همین دلیل با تبلیغات گسترده و همچنین آمادگی کامل برای کسب یک پیروزی همه جانبه، در سالن 14 هزار نفرۀ شهر غوچ با نام اطلس حاضر شدند و تنها پیروزی می‌خواستند.

لهستان پیش از این چهار بار ایران را شکست داده و سه بار نیز برابر ایران شکست را پذیرا شده بود؛ رقابت‌های قهرمانی جهان 1998 (3 – صفر)، جام قهرمانان قاره ها 2009 (3 – 1) و دو بار در مرحله برگشت دور بین قاره‌ای لیگ جهانی 2014 (3 – 1، 3 – صفر) چهار پیروزی لهستان مقابل ایران را نشان می‌دهد. در عوض، ایران در جام جهانی 2011 (3 – 2) و دو بار در مرحله رفت لیگ جهانی 2014 (3 – 1 ، 3 – صفر) لهستان را مغلوب کرده بود. ایران که پیش از این مسابقه با 11 امتیاز در رده سوم جدول گروه پنج ایستاد بود و از شانس صعود برخوردار بود خوب می‌دانست که برای پیمودن راه ناهموار صعود به جمع شش تیم برتر مسابقات، باید از لهستان امتیاز می‌گرفت تا بتواند سرنوشتش را خودش در دیدار آخرش مقابل صربستان رقم بزند.

ایران پیش از این در هفت بازی برگزار کرده‌اش در این رقابت‌ها رکورد شش پیروزی را از خود بر جا گذاشته و در پایان رقابت‌ها و در رده‌بندی نهایی مسابقات، در بدترین حالت ممکن 10 پله صعود را نسبت به دور گذشته به خود خواهد دید.

تیم ملی والیبال ایران امشب در چهارمین مسابقه خود در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جهان از ساعت 19 به مصاف صربستان خواهد رفت؛ ایران در صورت کسب هر ۳ امتیاز این مسابقه باید منتظر نتیجه بازی فرانسه با لهستان و آمریکا با آرژانتین باشد تا درصورت از دست امتیاز توسط حریفان بتواند به دور سوم صعود کند.

+40
رأی دهید
-4

شیعه ولایتمدار - مونیخ - آلمان
در هر صورت این نتیجه هم چیزی از ارزش این بچه‌های عزیز ایرانزمین کم نمیکند که با امکانات زیر صفر خودشونو به اینجا رسوندند. اگه یک هزارم پولی‌ که تو فوتبال سرمایه‌گذاری می‌شه و دستمزد‌های چند صد میلیونی برای یه سری بچه سوسول تو والیبال یا کشتی‌ یا وزنه برداری یا ورزش بانوان یا .. هزینه میکردند می‌دیدند که این بچه‌ها چه انقلابی تو این رشته‌های ورزشی به پا میکنند
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 05:23
hossein+87= - ایران - ایران
دیشب واقعا جای خالی بوقی های سالن آزادی تو سالن احساس میشد.بچه ها از اواسط ست دوم تازه به خودشون اومدن. دستشون درد نکنه که تو اون جو ورزشگاه مقاومت کردن و جنگیدن.
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 06:20
kurosh15x - ایران - ایران
خیلی مردی کردن و با برد فاصله کمی داشتن تیم مقابل خیلی قوی بود ولی آخرای بازی برابر ایران کم آورده بود و با شانس پیروز شد. زنده باد ایران.........
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 06:43
*Fanoos* - ایران - ایران
خیلی حیف شد.اما به این تیم باید افتخار کرد
یکشنبه 23 شهريور 1393 - 10:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.