شکایت انتظامی‌ها٬ غریب‌پور را به دادگاه کشاند

بهروز غریب‌پور، کارگردان تئاتر و رئیس سابق خانه هنرمندان ایران در پی شکایت عزت‌الله انتظامی٬ بازیگر سینما و پسرش مجید انتظامی٬ آهنگساز، به دادگاه خوانده شد.

بهروز غریب‌پور به خبرگزاری دانشجویان ایران٬ ایسنا گفت: "آقایان عزت‌الله و مجید انتظامی علیه من به دادسرای عمومی و انقلاب تهران شکایت کرده‌اند و امروز چهارشنبه ۱۹شهریور ماه برایم احضاریه آمده است."

او ادامه داد: "طبق این احضاریه، سه روز فرصت دارم تا به بخش فرهنگ و رسانه دادسرا مراجعه کنم."

به گفته آقای غریب‌پور، در این شکایت‌نامه اتهاماتی همچون "توهین‌، نشر اکاذیب‌، تهدید و ..." علیه او مطرح شده است.

اختلاف میان عزت الله انتظامی و بهروز غریب پور به طراحی خانه آقای انتظامی و تبدیل آن به موزه توسط آقای غریب پور باز می گردد.عزت الله انتظامی: نمی‌دانم با چه استدلالی آن خانه پر از خاطره را به یکباره ویران کردند


سه سال پیش خانه عزت‌الله انتظامی توسط شهرداری تهران با هدف تبدیل آن به "خانه موزه انتظامی" و "موزه تئاتر" خریده شد و مسئولیت طراحی آن به بهروز غریب پور سپرده شد.

چندی پیش در رسانه‌ها عنوان شد که آقای انتظامی از نحوه بازسازی خانه‌اش که در جریان آن به گفته او بخشی از بافت قدیمی ساختمان و حیاط "از بین رفته"٬ ناراضی بوده است.

پس از افتتاح این موزه در خرداد امسال آقای انتظامی با انتشار نامه ای اعتراض خود را رسانه ای کرد.

در بخشی از این نامه آمده بود: "از خانه قدیمی‌ام گفتم و خاطرات ۵۰ساله‌ای که در آن خانه داشتم. همان خانه‌ای که با نهایت کج‌سلیقگی آن را فرو ریختند و نابود کردند و جایش بنایی ساختند که هیچ شباهتی به آن خانه خاطرات نداشت."

"نمی دانم با چه استدلالی آن خانه پر از خاطره را به یکباره ویران کردند تا به بهانه موزه‌ای به نام عزت‌الله انتظامی بنایی بسازند که هیچ نسبتی با من و خاطراتم ندارد. این بنای جدید می‌توانست در مکانی دیگر ساخته شود. چه لزومی داشت که خانه من ویران شود تا این بنا ساخته شود؟ "آقای غریب پور بارها گفته است که آقای انتظامی در تمام روند طراحی و اجرا در محل ساختمان حضور داشته است


اما آقای غریب پور بارها گفته است که آقای انتظامی در تمام روند طراحی و اجرا در محل ساختمان حضور داشته است و از نوع طراحی آگاه بوده است.

او در مصاحبه ای گفت: "طراحی این موزه نه تنها به تائید آقای انتظامی رسید بلکه ایشان برغم بیماری و عدم توانایی جسمی‌شان به کرات از تمام مراحل ساخت این خانه موزه بازدید کرده که هم عکس‌هایش است و هم فیلم‌هایش."

"خانه موزه انتظامی" با مساحتی معادل ۴۵۱ متر مربع و با بنایی معادل ۵۳۸ متر مربع در محله قیطریه در شمال تهران واقع شده و دارای سه بخش موزه، سالن تئاتر و کافی شاپ است.

آقای انتظامی گفت همزمان با ساخت فیلم گاو در سال ۱۳۴۸ به این خانه نقل مکان کرده و از آن پس مذاکره برای تمام فیلم هایی که در آنها بازی کرده در این خانه انجام شده است.

مذاکرات اولیه آقای انتظامی با کارگردانانی مانند علی حاتمی، ناصر تقوایی، داریوش مهرجویی و بهمن فرمان آرا در حیاط این خانه انجام شده است.

ا و هنگامی که با تبدیل خانه‌اش به موزه موافقت کرد گفت که با اینکه می تواند این خانه را با قیمت بالا بفروشد ترجیح می دهد آن را به موزه تبدیل کند تا ماندگار شود و به یادگار بماند.

+31
رأی دهید
-4

karaji - گتنبرگ - سوئد
مشکل و بیماری از هر گوشه مملکت مثل موریانه زده بیرون ، ورزش،هنر، سیاست،علم....لعنت بر پدر و مادر این عوضی‌‌ها که باعثش هستند!
‌پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 10:55
hassan5 - تهران - ایران
امکان اینکه عزت الله انتظامی دروغ بگوید نیست!!!! ایا غریب پور حزب اللهی و وابسطه بنظام است؟ اگر وابسطه بنظام باشد پس دروغ میگوید!؟
‌پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 11:31
farokhzad - کنت - انگلستان
درود بر استاد انتظامی کاملا راست گفته اگر بنا بوده آن ملک تخریب شود خوب جای دیگر را در نظر می‌گرفتند
‌پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 23:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.