پدری که از روی غفلت،فرزند سه ساله اش را زیر چرخهای نیسان له کرد: قانون تبرئه ام کرد، اما...

روزنامه ایران :ماتم و غم به جان در و دیوارهای این خانه نشسته است، هنوز کسی باور ندارد دیگر صدای خنده‌های پسرک شیرین‌زبان در چهاردیواری خانه برای همیشه خاموش شده است.
انگار همین دیروز بود که «احمد رضا» با شیطنت‌هایش خنده بر لبان پدر و مادر می‌نشاند و حالا باید اشک ریخت و غم را با تمام وجود درآغوش کشید. پدر عذاب وجدان دارد، شاید تنها اگر یک لحظه حواسش پرت نمی‌شد حالا پسرک روی زانوهایش نشسته و مانند همیشه نمک می‌ریخت. باورکردنی نیست، پدر جوان پسر خردسالش را بدون اینکه بداند در پشت وانت قرار داده در یک حادثه دلخراش به کام مرگ فرستاد.

ساعت تازه از 15 بعدازظهر 30 تیرماه عبور کرده بود که پدر جوان مانند همیشه سوئیچ خودرویش را برداشت و از خانه بیرون رفت. احمدرضا 3 ساله، محمدرضا 6 ساله و علیرضا 4 ساله سه پسر کوچک جبرائیل به دنبال شیطنت‌های کودکانه پشت نیسان آبی‌رنگ پدر در حال بازی بودند، جبرائیل که کمی عجله داشت از بچه‌ها خواست زودتر پایین بروند.  محمدرضا و علیرضا حرف پدر را گوش کرده و بلافاصله از پشت وانت پایین پریدند، اما احمدرضا که تازه 3 سالگی را داشت تجربه می‌کرد هنوز پشت وانت پدر بود، جبرائیل در همین لحظه که فکر می‌کرد بچه‌ها همه پیاده شده‌اند، خودرویش را روشن کرد و با دنده عقب سعی کرد از پارک بیرون بیاید که ناگهان احمدرضا کوچولو را زیر لاستیک خودرو له کرد و حادثه‌ای تکان دهنده رقم زد.

جبرائیل با فریادهای همسرش که می‌گفت: «احمدرضا کشته شد» با رخساری رنگ‌پریده از خودرو پیاده می‌شود و پیکر نیمه‌جان و خون‌آلود پسر خردسالش را در آغوش می‌گیرد.  پدر و مادر، احمدرضا را به بیمارستان ثارالله کرج می‌برند اما دیگر خیلی دیر شده بود و احمدرضا آخرین نفس‌هایش را در آغوش پدر کشید و در دم جان باخت. جبرائیل و اکرم پدر و مادر احمدرضا که در غم از دست دادن پسرشان بسیار غمگین و ناراحت هستند می‌گویند کاش همه دنیا را امروز می‌دادیم تا احمدرضا زنده می‌شد.

جبرائیل گفت: قانون مرا تبرئه کرد، اما من تا آخر عمرم نمی‌توانم خودم را تبرئه کنم. پسرم درنتیجه غفلت من زیر خودرو جانش را از دست داد.

شغل جبرائیل باربری است و در خانه‌ای کوچک به همراه پسرها و همسرش زندگی می‌کنند. این روزها محمدرضا و علیرضا جای خالی احمدرضا کوچولو را بیشتر احساس می‌کنند، گویا حس دلتنگی در چشمان کوچک آنها موج می‌زند.

+60
رأی دهید
-7

omidezendegy - مشهد - ایران
این نیسان آبی ها از تراکتور هم خطرناکتره راننده هاش هم بشدت خشنن
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 11:35
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
بیچاره ان پدر بدبخت
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 15:13
آرمان شهر من - استهبان - ایران
جز تاسف هیچ نمی توان گفت.
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 17:00
faranak-montreal - مونترال - کانادا
وای خدای من اون پدر روزی ۱۰۰۰ بار می‌میره . از بیاد آوردنش
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 23:56
شیعه ولایتمدار - مونیخ - آلمان
خیلی‌ سخته . روزگار تا دم مرگ براش تلخ‌تر از زهر خواهد بود
‌پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 01:27
homopersia - ملبورن - استرالیا
به امید روزی که همه تین نیسان وانتهای آبی رو از خیابون و جاده ها جمع کنند.
‌پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 11:12
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
یعنی این پدر واقعا تا این حد فهم و شعور نداشته که فکر نکرده بچّهٔ ۳ ساله چطور باید از اون ارتفاع پائین بیاد ؟ نخواستی به خودت زحمت بعدی که خودت بچه‌ها رو از پشت ماشین پائین بیاری ؟ خدایا آخه چرا به اینا بچه میدی ؟ انقدر آدم حسابی‌ تو دنیا هست که حسرت بچه‌دار شدن رو دلشونه بعد این ریخت آدما گلّه‌ای بچه‌دار که میشن هیچ با نفهمی بچشونو به کام مرگ هم میفرستن بعد میگن نمیتونم خودمو تبرئه کنم
‌پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 11:16
داماهی - بندرعباس - ایران
پدراحمق همینه بایدبچه هاراازپشت ماشین دورمیکردوپس ازاطمینان حرکت میکرد اینا نشانه عجله بیخودی وحماقت است.
‌پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 20:54
farokhzad - کنت - انگلستان
پدر جان احمق آخه تو که نمیتونی سر شماری کنی‌ از بچه‌هات چرا ۳ تا بچه آوردی واقعا که
‌پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 23:27
classic - تهران - ایران
احتمالا از اون راننده هایی هست که فقط به فکر خودش هست و حقوق و حق تقدم و این چیزا سرش نمیشه. معلوم نیست تا الان چند نفر رو داشته زیر میگرفته. شاید این یک هشدار جدی بهش بود که باید اول بفهمی ماشین یعنی چی بعد سوارش بشی. اگه بچه اش قربانی نمیشد قریب به یقین فرد دیگری قربانی این حماقت و بی مهارتی میشد
جمعه 21 شهريور 1393 - 06:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.