درگیری مسلحانه سپاه پاسداران و 'جیش العدل' در سراوان

سپاه پاسداران می گوید که مهاجمان، از خاک پاکستان وارد ایران شده اند

سپاه پاسداران و گروه جیش العدل با صدور بیانیه هایی جداگانه از درگیری مسلحانه در محل یک پاسگاه مرزی ایران در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان خبر داه اند.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، ۱۸ شهریور (۹ سپتامبر)  اعلام کرد که مهاجمان "در ساعات اولیه بامداد" قصد تصرف این پاسگاه را داشته اند که "با تحمل تلفات سنگین متواری شده اند".

در اطلاعیه سپاه پاسداران، گروه خاصی به عنوان عامل حمله امروز مورد اشاره قرار نگرفته ولی عنوان شده که مهاجمان، از خاک پاکستان وارد ایران شده اند.

از سوی دیگر، گروه جیش العدل با صدور  بیانیه ای مدعی شده که یک خودروی حامل مواد منفجره را "با استفاده از کنترل از راه دور" در داخل پاسگاه منفجر کرده است.

جیش العدل همچنین از زیر آتش گرفتن پاسگاه با "سلاح های سنگین و نیمه سنگین" خبر داده است.

مسئولیت تامین امنیت مرزی در منطقه سراوان، با قرارگاه قدس سپاه پاسداران است. امنیت این منطقه، تا فروردین ۱۳۹۳ با نیروی انتظامی بود اما پس از آن، به نیروی زمینی سپاه سپرده شد.

تحویل مرزبانی این منطقه به سپاه پاسداران، پنج ماه بعد از کشته شدن ۱۴ مرزبان نیروی انتظامی توسط گروه "جیش العدل" صورت گرفت.

در بخش دیگری از اطلاعیه سپاه، اعلام شده که به عقب راندن مهاجمان مسلح، با همکاری مشترک نیروهای سپاه پاسداران و "بسیجیان بلوچ" صورت گرفته است.

در انتهای اطلاعیه امروز سپاه، وعده داده شده که "اطلاعات تکمیلی" در مورد درگیری سه شنبه، متعاقبا منتشر خواهد شد.

وزارت کشور ایران، دیروز از دستگیری تعدادی از شهروندان افغان و پاکستانی خبر داد که قصد پیوستن به گروه "دولت اسلامی" (داعش سابق) در عراق و سوریه را داشته اند.

وزارت کشور، اطلاعات بیشتری در مورد تعداد دستگیرشدگان و محل دقیق دستگیری آنها نداد.

+73
رأی دهید
-4

arman93 - یزد - ایران
امیدوارم هرچه سریعتر نسل این تروریستهای بزدل که پس از ایجاد نا امنی به داخل خاک پاکستان فرار می کنند از روی زمین برداشته شود
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 05:03
hossein+87= - ایران - ایران
دست مدافعان مرزهای کشور درد نکنه که مانع تبدیل شدن ایران به سوریه و عراق دیگری میشن.خدا خیرتون بده که از جونتون مایه میزارید تا جلوی این دست اندازی ها رو بگیرید. به نظر من این از جان گذشتگی ها به بهانه اشتباهات سپاه در داخل کشور نمیتونه نادیده گرفته شه.
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 07:26
شوخی کردم - دالاهو - ایران
شماها هم مثل اینکه حالتون خوش نیست. رهبران دینی نفس هشتاد میلیون ایرانی گرفته اند که خودشان از ارابه قدرت پیاده نشن. خدایی حقتان همان رژیم آخوندی هست و بس.
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 22:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.