سپاه پاسداران از خنثی شدن 'حمله تروریست ها' به یک پاسگاه در سراوان خبر داد

سپاه پاسداران از "در هم شکستن حمله اشرار و تروریست های مسلح به یک پاسگاه مرزی در منطقه سراوان" در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، ۱۸ شهریور (۹ سپتامبر) اعلام کرد که مهاجمان "در ساعات اولیه بامداد" قصد تصرف این پاسگاه را داشته اند که "با تحمل تلفات سنگین متواری شده اند".
در اطلاعیه سپاه پاسداران، گروه خاصی به عنوان عامل حمله امروز مورد اشاره قرار نگرفته ولی تاکید شده که مهاجمان، از خاک پاکستان وارد ایران شده اند.

مسئولیت تامین امنیت مرزی در منطقه سراوان، با قرارگاه قدس سپاه پاسداران است. امنیت این منطقه، تا فروردین ۱۳۹۳ با نیروی انتظامی بود اما پس از آن، به نیروی زمینی سپاه سپرده شد.

تحویل مرزبانی این منطقه به سپاه پاسداران، پنج ماه بعد از کشته شدن ۱۴ مرزبان نیروی انتظامی توسط گروه "جیش العدل" صورت گرفت.

در بخش دیگری از اطلاعیه سپاه، اعلام شده که به عقب راندن مهاجمان مسلح، با همکاری مشترک نیروهای سپاه پاسداران و "بسیجیان بلوچ" صورت گرفته است.

در انتهای اطلاعیه امروز سپاه، وعده داده شده که "اطلاعات تکمیلی" در مورد درگیری سه شنبه، متعاقبا منتشر خواهد شد.

وزارت کشور ایران، دیروز از دستگیری تعدادی از شهروندان افغان و پاکستانی خبر داد که قصد پیوستن به گروه "دولت اسلامی" (داعش سابق) در عراق و سوریه را داشته اند.

وزارت کشور، اطلاعات بیشتری در مورد تعداد دستگیرشدگان و محل دقیق دستگیری آنها نداد.

+48
رأی دهید
-10

alborzi - کرج - ایران
حتما حمله لو رفته بوده والا حمله تو این ساعات بسیار غافلگیر کنندس !
‌سه شنبه 18 شهريور 1393 - 19:56
biparva-jan - تهران - ایران
دستشون درد نکنه مرزبانان شجاع.
‌سه شنبه 18 شهريور 1393 - 21:21
Imod.barbekan - منامه - بحرین
سازمان جیش العدل به اطلاع عموم مردم می رساند که مبارزین این سازمان طی عملیاتی مقارن ساعت 1 بامداد تا ساعت 4 صبح در منطقه آسکان_سراوان موفق شدند پاسگاه آسکان را بطور کامل منهدم نمایند. در این عملیات علاوه بر خسارات سنگینی که به رژیم وارد کردند به یاری خداوند بیش از ده تن از نیروهای رژیم نیز به هلاکت رسیدند.
‌سه شنبه 18 شهريور 1393 - 21:25
alborzi - کرج - ایران
Imod.barbekan - منامه - بحرین ... مطمئن باش جیش العدل با این کار گور خودش رو کند...
‌سه شنبه 18 شهريور 1393 - 23:08
arman93 - یزد - ایران
Imod.barbekan - منامه - بحرین - خواب دیدید خیر باشه ملت غیور ایران دمار از روزگار جیش العدل و تمام تروریستهای خائن و وطن فروش در می آورد
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 05:14
arman93 - یزد - ایران
Imod.barbekan - منامه - بحرین اگه اینطوره چرا نموندند و پاسگاه رو تصرف نکردند چرا بزدلانه فرار کردند
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 05:16
arman93 - یزد - ایران
من و خیلی دیگه از مردم ایران شاید از برخی کارهای سپاه خوشمون نیاد و با اینها آبمون تو یک جوی نره ولی سر مسئله دفاع از خاک و ناموس و شرفمون تمام قد پشتشونیم
‌چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 05:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.