اولین بیمار مبتلا به وبا در تهران شناسایی شد

رادیو زمانه: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی از شناسایی اولین مورد ابتلا به وبا در تهران خبر داد. به‌گفته او، این فرد مبتلا، تبعه افغانستان است که هنگام ورود به ایران، بیمار بوده است.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، احمدرضا فرسار، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی گفت ابتلای این فرد به وبا پس از مراجعه به پزشک، مشخص شد و این بیمار در حال حاضر تحت درمان قرار دارد.

احمدرضا فرسار افزود: «اطرافیان این بیمار نیز آزمایش شدهاند که خوشبختانه مبتلا نشده‌اند اما موارد کنترلی به دقت در حال انجام است.»

به‌گفته او، این فرد جزو افرادی است که به صورت غیرمجاز از مرزهای شرقی ایران به تهران رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی با بیان این‌که تاکنون هیچ موردی از ابتلا به وبا در نزد ایرانی‌ها گزارش نشده، توصیه کرد که مردم نسبت به رعایت موارد بهداشت فردی و شستن دست‌ها در طول روز، دقت و توجه داشته باشند.

از سال ۷۹ تا ۸۴ خورشیدی، سالانه در ایران نزدیک به ۱۰۰ نفر به بیماری وبا مبتلا شده‌اند. در سال ۱۳۷۷ حدود ۱۱ هزار مورد وبا در ایران گزارش شد.

وبا از طریق آب توسط باکتری ویبریو کلرا ایجاد می‌شود. این باکتری بیشتر با نوشیدن آب آلوده وارد بدن می‌شود. در ایران بیشترین راه انتقال وبا، سبزی‌های آلوده‌ است. این بیماری در گذشته در ایران به نام مرگامرگی خوانده می‌شد.

+30
رأی دهید
-6

رزم جو - لوس انجلس - امریکا
واقعا راست میگه من کشوری سراغ ندارم 8 سال جنگ کرده باشه و34 سال تحریم بوده وبازم سر پا مونده باشه. خود همین امریکا اگر یک ماه تحریم بشه سنگ رو سنگ بند نمیشه چه برسه به 34 سال تحریم.امام زمان هست یا هر چیزی دیگه سر پا موندن ایران یه معجزه هست.
‌سه شنبه 18 شهريور 1393 - 18:28
دوستدار - استهکلم - سوئد
نکند این اول بیمار وبادار خود خامنه ای نا جنس باشد. به دروغ به ملت گفتن پروستادش مشکلدار شده باید عمل کند.
‌سه شنبه 18 شهريور 1393 - 19:23
senator x - تهران - ایران
رزم جو - لوس انجلس - امریکا:کچلی چه ربطی داره به قلنچ روده؟
‌سه شنبه 18 شهريور 1393 - 21:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.