شباهت عجیب در قتل ۲ زن در پایتخت

 قتل اسرارآمیز ۲ زن در پایتخت، پلیس و بازپرس پرونده را با معمایی جنایی روبه‌رو کرده است.
شباهت‌های زیادی بین این دو جنایت وجود دارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که آنها ارتباطی با هم ندارند. ساعت19:30 یکشنبه گذشته گزارش قتل زنی در مجیدیه تهران در اختیار حسین‌پور، بازپرس ویژه قتل قرار گرفت. محل حادثه آپارتمانی در طبقه پنجم یک ساختمان بود که در آنجا زن جوانی به همراه پسر 10ساله‌اش زندگی می‌کرد. او سال‌ها قبل از شوهرش جدا شده و 2سالی می‌شد که با مردی به‌صورت موقت ازدواج کرده بود.
 
بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که قربانی توسط یک آشنا و بدون درگیری به قتل رسیده است. اینطور به‌نظر می‌رسید که او از سوی قاتل غافلگیر شده است. چرا که هیچ نشانه‌ای از درگیری روی بدن او دیده نمی‌شد. نخستین افرادی که با جسد قربانی روبه‌رو شده بودند، همسر و پسر وی بودند.
 
کارآگاهان ابتدا به تحقیق از پسر قربانی پرداختند. او گفت: شنبه شب (یک شب پیش از حادثه) پدرخوانده‌ام خانه ما بود که حدود ساعت10:30 رفت. پس از خوردن شام دچار خواب آلودگی شدید شدم به‌طوری که روی کاناپه در داخل پذیرایی خوابم برد. ساعت6 صبح وقتی چشمانم را باز کردم دیدم که روی تخت خودم هستم. اصلا متوجه نشدم که چه‌کسی مرا به داخل اتاقم برده بود. همان لحظه مادرم را دیدم که روی زمین پای تختم خوابیده و پتویی رویش بود.
 
به خیال اینکه خواب است بیدارش نکردم. خودم به آشپزخانه رفتم و صبحانه آماده کردم. پس از آن درحالی‌که همچنان مادرم خواب بود به مدرسه رفتم. ظهر که برگشتم، هرچه درزدم کسی جواب نداد. چون کلید نداشتم از ناپدری‌ام کمک گرفتم. او قفل در را شکست و وارد خانه شدیم. مادرم هنوز پای تخت من بود و وقتی پتو را برداشتیم، متوجه شدیم که او نفس نمی‌کشد.
 
اظهارات پسر 10ساله کافی بود تا قاضی حسین پور دستور بازداشت شوهر صیغه‌ای قربانی را به‌عنوان مظنون اصلی جنایت صادر کند. او روز گذشته به شعبه پنجم دادسرا منتقل شد و در بازجویی‌ها اظهار کرد که نقشی در قتل نداشته است. وی گفت: مقتول پیش از این به همراه پسرش در ساختمانی زندگی می‌کرد که من به همراه همسر و خانواده‌ام در یکی از واحدهای آن ساکن بودیم.
 
2سال پیش بود که برای درست کردن شوفاژ به خانه او رفتم و همان روز آشنایی ما شکل گرفت. مدتی بعد عقد موقت کردیم تا اینکه همسرم متوجه این ارتباط شد و جنجالی به پا کرد. تا جایی که مقتول مجبور شد خانه‌اش را بفروشد و از ساختمان ما برود. هرچند او خانه دیگری خرید و رفت اما من همچنان به خانه‌اش می‌رفتم. مقتول در این مدت به من می‌گفت که افرادی برایش مزاحمت ایجاد می‌کنند. آخرین دیدار یک شب پیش از جنایت بود و من از آن شب به بعد دیگر خبری از او ندارم و احتمال می‌دهم که او به‌دست همان مزاحمان کشته شده باشد.
    جنایت مشابه
تحقیقات از مظنون پرونده اول در حالی ادامه دارد که مدتی قبل نیز در حادثه‌ای مشابه زن جوانی حدودا 40ساله در پایتخت قربانی جنایتی خاموش شد. در این پرونده مردی جوان که آخرین بار با قربانی تماس گرفته و به خانه‌اش رفته بود در بازداشت به‌سر می‌برد. هرچند همه مدارک و شواهد علیه این مرد است اما او حاضر به اقرار نیست.
 
این زن نیز مدتی قبل از شوهرش جدا شده و همراه پسر 10ساله‌اش در آپارتمانی در جنوب تهران زندگی می‌کرد. پسر 10ساله وی به قاضی ایلخانی بازپرس جنایی تهران گفت: شب حادثه من به اتاقم رفتم تا بخوابم اما مادرم در حال تماشای تلویزیون بود. صبح اما وقتی بیدار شدم هرچه مادرم را صدا زدم پاسخی نداد. وقتی به اتاقش رفتم ناگهان با جسد او روبه‌رو شدم و وحشت‌زده پلیس را خبر کردم.زن جوان با ضربات چاقو به قتل رسیده بود که کارآگاهان در تحقیقات ردپای یک مرد آشنا را به‌دست آوردند که با زن جوان در ارتباط بود. تحقیقات کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در این دو پرونده جنایی برای رازگشایی ماجرا ادامه دارد.
+28
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  من فکرمیکنم که برای حفظ امنیت مردم,داشتن کلت کافی نیست هرکس باید تو فکر یک( ار پی چی )باشد
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  با اینکه قاتلین را در ایران اعدام میکنند هنوز امار قتل از روز پیش بیشتر میشود واین نشان میدهد که اعدام حلال مشکلات نیست حالا یکی این اینو برای این ملاها ترجمه کنه
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.