کلید کنترل تبلت در مغز انسان است

اخیرا دانشمندان موفق شده‌اند یک تبلت را به‌وسیله مغز فردی که دچار بیماری لو گرینگ بود، کنترل کنند.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کنترل وسایل به وسیله مغز را بیشتر در فیلم های سینمایی خصوصا فیلم های قهرمان محور زیاد دیده ایم، اما این موضوع چندسالی است که به واقعیت تبدیل شده است.
 
اخیرا نیز دانشمندان موفق شده اند یک تبلت را به وسیله مغز فردی که دچار بیماری لو گرینگ بود، کنترل کنند، در این آزمایش دانشمندان با اتصال الکترودهایی به مغز بیمار توانسته فعالیت مغز بیمار را ثبت و به وسیله آن یک کلید از روی صفحه کلید را انتخاب و یا کنترل نشان گر را برعهده بگیرند.
 
دانشمندان این آزمایش را روی ترمینال های لمسی مخصوص نکسوس 9 پیاده کرده اند، به این ترتیب مغز می تواند با استفاده از پروتکل های بلوتوث موجود با تبلت ارتباط برقرار سازد و ایمپلنت مغزی در این آزمایش نقش ماوس بی سیم را ایفا می کند.
 
روند انجام این فرایند بسیار کند است زیرا این فناوری در ابتدا راه قرار دارد، بنابر گفته دکتر Paul Nuyujukian هدف آن ها از کارکردن روی این پروژه ایجاد یک رابط کاربری مشترک بین کامپیوترها و تلفن های همراه است و این اولین گام در فرایند کنترل دیوایس های الکترونیکی به وسیله مغز است، تا بتوان عملکرد افراد فلج را بهبود بخشد.
 
+11
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.