آلمان ده‌هزار پناهنده سوری دیگر را می‌پذیرد

 آلمان ده هزار آواره جنگی سوری دیگر را به پناهندگی می‌پذیرد. وزیر کشور آلمان گفت که هدف این کشور کمک انسانی به آوارگان سوری است و این انتظار وجود دارد که دیگر کشورهای اروپایی دیگر نیز در این زمینه فعال‌تر عمل کنند.

وزیر کشور آلمان، توماس دمزیر، بعد از ظهر پنجشنبه (۱۲ ژوئن / ۲۲ خرداد) در کنفرانس وزرای داخله ایالت‌های آلمان در بن اعلام کرد که وزیران داخله موافقت خود را با پذیرش ده هزار آواره جنگی سوری دیگر به عنوان پناهنده در آلمان اعلام می‌کنند.

وزیر کشور آلمان گفت: «ما این تصمیم را بخاطر وظیفه انسانی‌ای که برای خود قائل هستیم گرفته‌ایم.»

دمزیر افزود که آلمان بدین ترتیب در میان کشورهایی که متعلق به منطقه خاورمیانه نیستند بیشترین تعداد آوارگان سوری را خواهد پذیرفت. او گفت: «ما همچنین انتظار داریم که دیگر کشورهای اروپایی نیز بیش از این انجام دهند.»

دمزیر گفت که آلمان این پناهندگان را نه بر اساس مذهب آنها بلکه در همکاری و مشورت با سازمان کمک به آوارگان و پناهجویان وابسته به سازمان ملل متحد برخواهد گزید. وزیر کشور آلمان گفت معیار پذیرش پناهجویان سوری حد نیاز آنان به کمک است. عده زیادی از آوارگان سوری مسیحی هستند.

رالف یگر، وزیر داخله ایالت نوردراین وستفالن که ریاست کنفرانس وزرای داخله آلمان را بر عهده داشت، آنچه در سوریه رخ می‌دهد را "فاجعه انسانی دهه حاضر" خواند. او تاکید کرد که کشورهای همسایه سوریه برای کمک به آوارگان سوری بار و مسئولیت عظیم و "باورنکردنی‌"ای را بر دوش گرفته‌اند.

یگر گفت که هر یک از همسایگان سوریه صدها هزار آواره جنگی سوری را پذیرفته است. به گفته وزیر داخله ایالت نوردراین وستفالن، این ایالت حدود ۲۲ درصد پناهندگان سوری جدید را پذیرا خواهد شد. بیشتر آنان از لبنان به آلمان خواهند آمد.

بوریس پیستوریوس، وزیر داخله ایالت نیدرزاکسن آلمان، ضمن استقبال از تصمیم گرفته شده گفت که آلمان نباید چشم بر چنین فجایع انسانی‌ای ببندد.

وزرای داخله ایالت‌های آلمان همچنین توافق کردند که هزینه درمان بیماری پناهندگان سوری‌ای را که در آلمان به خانواده خود پیوسته‌اند بپردازند. تنها شمار کمی از خانواده‌های سوری‌تبار ساکن آلمان توانایی پرداخت هزینه درمان خویشاوندان خود را دارند که به عنوان پناهنده در آلمان پذیرفته می‌شوند.

در آلمان پیوسته بر شمار پناهجویان اضافه می‌شود. در پنج ماه اول سال ۲۰۱۴ حدود شصت‌هزار نفر در آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند. بیشتر پناهجویان آلمان در حال حاضر سوری هستند.

+26
رأی دهید
-3

Azadikhah - تكسل - هلند
دم آلمان و دولتشم گرم!
دوشنبه 26 خرداد 1393 - 11:12
رضاخان - تاسمانی - استرالیا
ای بی شرف ها شما انسانیت میدونین چیه ؟شما همان هایی هستید که درجنگ ٨ساله هزار ان. بمب های شیمیایی به عراق دادید که برسر جونای ملت بریزه
دوشنبه 26 خرداد 1393 - 13:19
cocod - تهران - ایران
انسان دوستترین کشوردنیاست از4 سال قبل تا الان بعنوان محبوبترین کشوردنیاشناخته شد.کشوری است فوق العاده بانظم وبه نظرخیلیها بهترین درقاره اروپا.باید ازنزدیک دید مثل من
دوشنبه 26 خرداد 1393 - 14:09
سرسره - اهواز - ایران
مغز خرخورده ها درسته که کار انسانی به خیال خودشون انجام میدن ولی اونور قضیه رو هم باید دید این عربها انسانهای قدر شناسی نیستند با سرعت هم زادوولد میکنند اهل تحصیل هم نیستند بیشتر ایرانیهای مقیم المان تحصیلکرده ومفید به حال جامعه این کشور هستند ولی بیاید امار عربهای مسلمانو دربیارید ومقایسه کنید واقعا جای تاسف داره واین همه پناهنده عرب دردسر ساز میشه
دوشنبه 26 خرداد 1393 - 23:46
نظر شما چیست؟