جزئیاتی از قتل دختر نخبه ایرانی در میشیگان امریکا

جزئیاتی از قتل دختر نخبه ایرانی در میشیگان امریکا

نیما شوهر ایرانی ساناز با اتهام قتل درجه دوم در زندان استدختر نخبه ایرانی که برای گذراندن دوره دکترا به امریکا مهاجرت کرده بود با حمله خشمگین شوهرش به قتل رسید.«ساناز نظامی» وقتی در شبکه اجتماعی با جوان ایرانی در کالیفرنیا آشنا شد با وی ازدواج اینترنتی کرد.ساناز آخرین لحظات عمر خود را پس از ضربه مغزی به صورت آنلاین با پدر و مادرش در ایران گذراند و آنها شاهد وداع دخترشان با زندگی بودند.

جزئیاتی از قتل دختر نخبه ایرانی در میشیگان امریکاسفری بی‌بازگشت


بنا بر این گزارش، ساناز پس‌از رفتن به کالیفرنیا با همسرش «نیما.ن» برای ادامه گذراندن دوره دکترا در رشته فناوری اطلاعات به دانشگاه میشیگان رفته بود و در این ایالت قربانی خشم نیما شد و به کمای مرگ فرو رفت.
ساناز در آخرین لحظات زندگی با کمک پرستاران توانست از طریق اینترنت با خانواده‌اش وداع کند و این در حالی بود که پدر و مادر ساناز به‌خاطر مشکلات ویزا نتوانسته بودند به امریکا سفر کنند تا پس از مرگ مغزی دخترشان بتوانند نزد وی باشند.

جزئیاتی از قتل دختر نخبه ایرانی در میشیگان امریکا

 


ازدواج اینترنتی


تحقیقات نشان داده است این دختر دانشجوی 27 ساله بسیار فعال و نخبه بود و به دو زبان فرانسه و انگلیسی صحبت می‌کرد. ساناز از طریق اینترنت با جوان ایرانی به نام «نیما.ن» ساکن کالیفرنیا آشنا شده و پس از خواستگاری اینترنتی نیما، وی اوایل شهریورماه سال جاری به ترکیه رفته و با وی ازدواج کرده است و به همراه شوهرش در نخستین گام مهاجرت به امریکا مدتی در لس‌آنجلس زندگی کرده و همیشه از طریق اینترنت با خانواده‌اش در ایران تماس داشته و با آنان ملاقات می‌کرد.


کمای مرگ


هنوز چند ماهی نشده بود که ساناز روز 8 دسامبر -17 آذرماه- نیمه‌جان به بیمارستان میشیگان انتقال یافت و یک روز بعد به کام مرگ فرورفت و مرگ مغزی شد شوهرش نیز با اتهام قتل درجه دوم بازداشت شد.
پس از مرگ ساناز روی تخت بیمارستان اعضای بدنش- قلب، ریه، کلیه‌ها و کبد، روده کوچک و لوزالمعده- به هفت نیازمند امریکایی اهدا شد.
خواهر ساناز به‌نام سارا در مصاحبه تلفنی از تهران با آسوشیتدپرس در این باره گفت: «ما دعا کردیم از خدا معجزه ای خواستیم تا ساناز را زنده کند و با اهدای ارگان هایش ( قلب، ریه ها، کلیه ها، کبد، لوزالمعده و روده کوچک) به ۷ بیمار نیازمند این ارگان ها، او برای ما زنده شد و این معجزه اتفاق افتاد.

پرستاری که از ساناز مراقبت می‌کرد و هنگام مرگ پیشانی‌اش را بوسیده در این باره گفت: ساناز در زمان مرگ چشمانش باز بود و به سقف اتاق نگاه می‌کرد.

جزئیاتی از قتل دختر نخبه ایرانی در میشیگان امریکا

 


مرگ جنایی


به‌گفته پلیس، مرگ ساناز براثر کتک‌های پی‌درپی شوهرش بوده است. وی اهل تهران بوده و مدرک تحصیلی لیسانس در رشته مهندسی و کارشناسی ارشد در ترجمه زبان فرانسه را داشت. تلاش وی بر این بود تا در رشته مهندسی و مقطع دکترا ادامه تحصیل دهد. آنها در ماه نوامبر به میشیگان آمده و در آنجا زندگی می‌کردند. سارا نیز در این خصوص گفت: چند روز پیش از مرگ خواهرم با هم از طریق اینترنت ترجمه‌های انگلیسی را ویرایش می‌کردیم که متوجه حذف چند پاراگراف شدم. از ساناز پرسیدم که حالش خوب است؟ و ساناز در جواب گفت همه چی روبه‌راه بوده و مشکلی وجود ندارد، اما روز بعدش ساناز به خاطر ضربات شدید مغزی به بیمارستان منتقل شد.
سرپرست بیمارستان گیل برندلی در این باره می‌گوید: مغز ساناز بشدت آسیب دیده بود که دیگر هیچ جریان خونی از آن عبور نمی‌کرد.

جزئیاتی از قتل دختر نخبه ایرانی در میشیگان امریکا


خداحافظی با اینترنت


وی که به صورت داوطلبانه برای روزنامه‌ها و مجلات جوانان مقاله می‌نوشت و برای نخستین بار در سال 2001 میلادی با مقاله «دوستی‌ها و تفاوت‌های بین ما» برنده جایزه شد در ایستگاه مرگ، خانواده‌اش را بالای سر خود ندید.
پدر و مادر ساناز در این خصوص گفتند سفر فوری آنها به ایالات متحده به دلیل نداشتن ویزا غیر عملی بود بنابراین آنها از طریق لپ‌تاپ و یاهومسنجر با دخترشان ارتباط داشته‌اند و مرگ دخترشان بدترین ضربه زندگی آنها بوده است و موافقت کرده بودند که اعضای بدن وی به بیماران دیگر اهدا شود و پس از موافقت خانواده‌ساناز، اعضای بدن او به هفت امریکایی پیوند داده شد.
ساناز در 18 دسامبر پس از خروج اندام‌های پیوندی در گورستان محلی دفن شد.

خانم نظامی  روز ۱۸ دسامبر در گورستانی در میشیگان به خاک سپرده شد و کشیشی که هنگام تدفین وی دعا می کرد، نیایش خود را را به شیوه اسلامی انجام داد.

کشیشی که نظامی را به خاک سپرد، به پدر وی اطمینان داد که دخترش در این شهر تنها نخواهد ماند و هدایایی که او به بیماران آمریکایی داده نه تنها هدیه خود او، که هدیه خانواده اش و هدیه جامعه ایرانیان است. حدود ۲۰ نفر هنگام خاک سپاری ساناز نظامی در گورستان حاضر شدند که عمده شان پرسنل بیمارستان و پرستاران بودند.


بازداشت قاتل ساناز


با مرگ ساناز، شوهر ایرانی‌اش که هنوز مشخص نیست چرا تازه‌عروس خود را به قتل رسانده است بلافاصله از سوی پلیس جنایی میشیگان دستگیر شد و تا روز محاکمه‌اش با قرار وثیقه پنج میلیون دلاری به زندان هافتون انتقال یافت.

منبع : روزنامه ایران و صدای آمریکا

+148
رأی دهید
-11

garmsari - یورک - بریتانیا
خدا رحمتش کند،فقط من حیران این هستم که این مرتیکه روانى که توى امریکا بزرگ شده و از جامعه داخل ایران هم اطلاعى نداشته براى چى با یک دختر بزرگ شده در ایران ازدواج کرده است و در همان خراب شده یک د ختر امریکایى ایرانى پیدا نکرده است،این نشان مى دهد که این مرتیکه یک موردى داشته است،از عکس اول هم معلوم هست که این اقا نارحت روحى دارد،
یکشنبه 15 دي 1392 - 01:28
be_pa.khaste - هارلم - هلند
حتما باز دختره تا اومده آمریکا دبه کرده دم پسر گرم
یکشنبه 15 دي 1392 - 01:36
dkdk - اسلیس - دانمارک
حتی اگر خیانت هم کرده بود اون شوهر لجن به هیچ عنوان اجازه نداشت جان انسانی‌ را بگیرد.واقعا من نمیتوانم حتی ‌یک حیوان را آزار دهم پس چطور بعضی‌‌ها میتوانند آدم بکشند!!!
یکشنبه 15 دي 1392 - 01:42
ario barzan - ويرجينيا - امريكا
به_پا.خسته - هارلم - هلند فعلا که پسره باید دنبال شوهر بگرده تو زندان .
یکشنبه 15 دي 1392 - 02:01
biparva-jan - تهران - ایران
دوستان نتونستن این مورد رو هم بندازن گردن اخوند ها؟
یکشنبه 15 دي 1392 - 02:35
malek khorshid - روتردام - هلند
به_پا.خسته - هارلم - هلند. ای خاک.. که کشتن یک هموطن تو رو خوشحال می‌کنه و تازه اون جوری هم تعریف و تمجید میکنی‌. دمت گرم...... متاسفم برات.
یکشنبه 15 دي 1392 - 01:57
reza_persian - تنسبرگ - نروژ
be_pa.khaste - هارلم - هلند - جونه مادرت راستشو بگو ،تو آدمی!!؟
یکشنبه 15 دي 1392 - 02:10
paksan - آمریکا - آمریکا
باید به کسانی که اینطوری ازدواج میکنند قوانین رو آموزش داد و گفت که در آمریکا کسی حق نداره روی زنش یا بچه اش دست بلند کنه و باید با کوچکترین برخورد به پلیس زنگ میزد و بدون محافظه کاری باید پلیس رو در جریان میگذاشت تا تکرار نشه ولی متاسفانه بسیاری از این افراد فک می کنند اگر تحمل کنند تا پاسپورت بگیرن بعد اقدام کنند و اینطوری مشکل میخورن. باید به این افراد قانون رو توضیح داد که وقتی شما ازدواج میکنی و گرین کارت میگیری تا اتمام گرین کارت شما می تونی اینجا بمونی حالا این وسط اگر به هر دلیلی نتونستی با طرف زندگی کنی می تونه درخواست جدایی بدی و بعداً هم برای پاسپورت اقدام کنی و وقتی درخواست جدایی میدی باید توجه کنی که باید پلیس رو برای کارهای دیوانه بازی بعضی مردها درجریان بگذاری و محلت رو عوض کنی. به نظرم این طرف نیما قطعاً اینجا بزرگ نشده بوده و حتماً مشکلی داشته و قطعاً باید موافب بود و البته خیلی از خانومها هم وقتی میان اینجا ساز مخالف میزنند و باعث دردسر میشن.
یکشنبه 15 دي 1392 - 02:16
سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده
من دکترای روانشناسی‌ هستم . با توجه به حالت چشم‌ها و خط نگرانی وسط ابروها و چند مورد دیگه این آقا دچار ناراحتی‌ روحی‌ طولانی مدت بوده ، به همین علت هم ازدواج در آمریکا براش راحت نبوده ، چند تا از مشکلاشو براتون مینویسم . ۱.پارانویا (بدبینی). ۲.افسردگی مزمن. ۳.اضطراب مرضی. ۴. و مورد آخر که موجب ارتکاب قتل شده ایشان کنترل تکانه‌ای هستند . یا کنترل دیس اوردر
یکشنبه 15 دي 1392 - 02:49
آخونده مفت خور - سیدنی - سیدنی
خیلی مشکله ندونسته و نشنیده داستان از طرف نیما و بررسی شواهد قضاوت کرد ولی خیلی داستان عبرت انگیزیه هم برای کسانی که از ایران بعنوان ازدواج میاند و هم برای کسانی که از ایران همسر انتخاب می کنند. من تا به حال سه خانواده رو دیدم و میشناسم که از کشورشون همسر آوردند و بقول خودشون تفاهم ندارند و زندگیشون مثله جهنمه.
یکشنبه 15 دي 1392 - 02:55
باريك بين - تهران - ایران
be_pa.khaste - هارلم - هلند- من نمی دونم با شما ها در این کمپهای پناهندگی چی کار می کنند که همچین خوی توحشی رو در شما ایجاد می کنند. البته بنده خود دختر رو هم مقصر می دونم که ندیده و نشناخته و تنها از طریق اینترنت خودش رو به دام این حیوان انداخته است.
یکشنبه 15 دي 1392 - 02:57
perser68 - فلوریدا - امریکا
be pa khasteh - هارلم - هلند. تو یه بیمار به تمام معنایی و نیاز به درمان فوری داری!!!خجالت بکش،حالمو بهم میزنیی با این شروور‌هایی‌ که می‌نویسی!!!
یکشنبه 15 دي 1392 - 03:23
perser68 - فلوریدا - امریکا
bi parva - jan - تهران - ایران. تو چقدر خودت رو برای جمهوری نکبت اسلامی نگران میکنی‌؟صبر کن ،تا همین رژیم کثافت اسلامی یقه تو رو هم خواهد گرفت که دیگه دیره!!!با ماله کشی‌ خودت رو بیشتر از این خراب نکن!!!
یکشنبه 15 دي 1392 - 03:28
Shahin.Orel - تهران - ایران
سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده بابا دکترای روانشناسی !!! حالت چشم شناس ! خط نگرانی وسط ابرو تحلیل کن ! نیویورک بدون تو چقدر کمبود داشت !
یکشنبه 15 دي 1392 - 03:58
Lolalola - پاریس - فرانسه
چرا همه زود قضاوت میکنید براى ویزا ازدواج کرده! چرا فکر نمیکنید شاید دختر رمانتیک و ساده دلى بوده، نمیدونم ولى به قیافه اش که میاد. مگر نه اینکه هـزاران مرد وزن فقط براى ثروت طرف مقابل باهاش ازدواج میکنن یا براى ارث پدرى یا... اصلاً ما کى هستیم که قضاوت کنیم خواهشاً اجازه بدید روحش در آرامش باشه دلیل ازدواجش به خود خودش ربط داشته و نه شما ها !!!!
یکشنبه 15 دي 1392 - 04:29
Lolalola - پاریس - فرانسه
چرا همه زود قضاوت میکنید براى ویزا ازدواج کرده! چرا فکر نمیکنید شاید دختر رمانتیک و ساده دلى بوده، نمیدونم ولى به قیافه اش که میاد. مگر نه اینکه هـزاران مرد وزن فقط براى ثروت طرف مقابل باهاش ازدواج میکنن یا براى ارث پدرى یا... اصلاً ما کى هستیم که قضاوت کنیم خواهشاً اجازه بدید روحش در آرامش باشه دلیل ازدواجش به خود خودش ربط داشته و نه شما ها !!!!
یکشنبه 15 دي 1392 - 04:29
machan - لس انجلس - آمرکا
در جواب biparva-jan. مهاجرت نخبگان تقصیر عمه توست پس؟ اگر تقصیر آخوندهای بی شرف نیست تقصیر کیه؟
یکشنبه 15 دي 1392 - 04:58
تیردادسورنا - ایران - ایران
be_pa.khaste - هارلم - هلند موندم که تو ژنتیکی قاتل صفتی که آب و هوای هلند نتونسته ذاتت رو تغییر بده! گیرم دختره دبه درآورده باشه جزاش مرگه؟ امیدوارم بچه هایت این ژن معیوب رو ازت به ارٍث نبره!
یکشنبه 15 دي 1392 - 05:06
ice21 - لوس انجلس - آمریکا
سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده : دکی نسخه ش رو هم بنویس دیگه یهو !
یکشنبه 15 دي 1392 - 05:07
samsad - تهران - ایران
متاسفم که این خانواده داغ دیده نتوانسته بود، سلامت شخصیتی طرف مقابل را تشخیص بدهند. یکی از عوارض مهاجرت ها می تواند بیماری های روانی باشد که در پس ظاهر یک زندگی پر زرق و برق خود را پنهان می سازد. طرف نزدیک هستش نمی تونیم بدرستی بشناسیم چه برسد که فرسنگ ها دورتر. خدایش بیامرزدش که در این جوانی زندگی را بدرود گفت.و متاسفم برای آدم های احمقی که زود قضاوت می کنن.
یکشنبه 15 دي 1392 - 04:38
gom gashth - تهران‎ - ایران
این مردکه حتما روانی بوده حالا بدش معلم میشه
یکشنبه 15 دي 1392 - 06:46
azadeh11 - آمستردام - هلند
به_پا.خسته - هارلم - هلند. واقعا جای تاسف داره که اینطور فکر میکنی‌. یک گتک یک عدمی‌ را کشته و تو میگی‌ دم پسر گرم .
یکشنبه 15 دي 1392 - 07:14
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
ای خدای من .... چقدر وحشتناک و غم انگیز...... روحش شاد... خیلی خیلی غم انپگیز بود..... خیلی غم انگیز ....... طفلکی چقدر درس خواند و از تمام اوقات فراغت زده تا خانمی بشه واسه خودش....... تف تو روی حکومت لجن و کثیف که هیچ امیدی برای ماندن نمیزارن . لعنت به حکومت کثیف که اجازه نمی ده مردم از زندگی لذت ببرند. خیلی خیلی غم انگیز بود ....... طفل معصوم ...
یکشنبه 15 دي 1392 - 07:47
gom gashth - تهران‎ - ایران
این مردکه حتما روانی بوده حالا بدش معلم میشه
یکشنبه 15 دي 1392 - 06:47
agha-javad - تهران - ایران
biparva-jan - تهران - ایران-اتفاقا همه این حوادث ربط به آخوند‌ها پیدا می‌کنه که مردم ما برای فرار از دست این جنایتکاران دست به هر خطری میزنند، از جمله این دختر بد شانس که با هر الاغی برای فرار از این آخوندهای دزد و جنایتکار بر روی اینترنت ازدواج میکنند.
یکشنبه 15 دي 1392 - 08:09
Freedomforiran - لندن - انگلستان
البته روح این خانم شاد ولى خواهش مى کنم تا حقایق روشن نشده در مورد شوهرش قضاوت نکنید. چون منم به اشتباه با یک دختر خانمى از ایران ازدواج کردم و این درست بعد از ٦ ماه بناى نازازگارى را اغاز کرد و منو بدادگاه برد و من مجبو ر شدم از خانه ام بیرون بیام . دولت انگلیس هم مجاننا از او دفاع کرد. این خانم از دادگاه تقاضا کرده بود که خانه ام متعلق به او شود و ماهى ٢٠٠٠پوند تا اخر عمرش به او بدهم. این ماجرا ٤ سال طول کشید و مجبور شدم به او ٢٥٠٠٠پوند پول بدهم تا از خانه ام بیرونش بکنم . ولى خرج وکیلم برایم ٧٠٠٠٠پوند تمام شد براى ٦ ماه ازدواج. در طول این چهار سال چند دفعه تصمیم گرفتم بلایى سرش بیاورم ولى یکى از دوستان خوبم مانع از ان مى شد و گر نه شما همه در مورد منهم بد قضاوت مى کردید. در این ٤ سال معلوم شد که خانم مدتها در ترکیه زندگى مى کرده و مراجعات زیادى به سفارت امریکاو انگلیس در ترکیه و دبى کرده بوده براى ویزا که همیشه مخالفت شده تا منو بلا کرد. 
یکشنبه 15 دي 1392 - 08:46
Freedomforiran - لندن - انگلستان
البته فراموش کردم که بگم در موقع ازدواج مبلغ ٢٥ ملیون تومان برایش حواله کردم که حلقه برایمان بخرد و وقتى به انگلیس امد به حساب بانکى که برایش باز کرده بودم ٥٠٠٠ پوند واریز کرده بودم. این خانم نه تنها ضرر مالى برایم داشت بلکه ضرر إحساساتى هم برام داشت چون دیگر قادر به نزدیک شدن به هیچ خانمى نیستم. چون فکرش را نمى توانم بکنم که مراحل طلاق در انگلستان را یکبار دیگر طى کنم. البته اینهم از نتایج انقلاب اسلامى است که همه قصد فرار از مملکت را دارند.
یکشنبه 15 دي 1392 - 09:05
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
خدا رحمت کنه این خانوم رو ولی کل ماجرا از این قرار بوده: یارو مرده عشق و حال خودشو اینجا کرده بعد که دیگه کاری نبوده که انجام بده گفته برم از ایران زن بگیرم هم واسم ارزون تر در میاد و هم از کارایی که من این جا کردم خبر نداره از اون طرف دختره تو ایران پیش خودش گفته الان میرم خارج از ایران خوشبخت میشم از این حرفا پدر و مادر بنده خدا از همه چی بیخبر حتما از این middle class ها بوده گفته دخترمونو میفرستیم خارج خوشبخت بشه اخرشم این حالا بندگان خدا دختر فرستادن با هزار ارزو این ور اب بیاند جنازشو تحویل بگیرند؟ اونا گفتن پس بهتر هست همونجا دفن بشه یا شایدم هزینه شو نداشتن برگردونند جنازه این مرحوم رو.
یکشنبه 15 دي 1392 - 10:14
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
نتیجه اخلاقی: زن ها و دخترهایی که تو ایران هستند کمین کردن پشت اینترنت تا یه نفر از این ور اب گیرشون بیاد مفت مجانی بیاند این ور از اون طرف اقایون هر کاری میکنند و میخوانند که زن مطیع و افتاب مهتاب ندیده از ایران بیارند در صورتی که نیت دو طرف سالم نیست و نتیجه میشه جدایی طلاق یا مثل این بنده خدا مرحوم میشه. اقایون خانوما بار کج هیج وقت به مقصد نمیرسه سره خودتونو کلاه میزارید ولی نمیتونید سر اون کسی که بالا نشسته کلاه بزارید. خدا به خانواده این مرحوم صبر بده.
یکشنبه 15 دي 1392 - 10:14
nousheen - نانت - فرانسه
سلسله اشکانیان ، عزیز خودتو زیاد اذیت نکن اون خط نگرانی که میبینی‌ احتمالا یک لکه رو عکس ، اگر هم خط باشه نمیشه ۳ تا بیماری روانی‌ رو از روش تشخیص داد !!! از کتک زدن این آقا ، عمه‌ خدا بیامرز منم میتونه تشخیص بده که یارو مریض بوده ... ولی‌ ازینا گذشته این آمریکایی‌‌ها عجب جونوارهایی هستند ، اگر فرانسه بود فوری به پدر مادرش ویزا می‌دادند بیان بچشون رو ببینند و اگر میخوان جسدشو برگردونند .. فقط بلدند تو فیلمشون خودشونو انسان نشون بدن
یکشنبه 15 دي 1392 - 11:05
aram.01 - کردستان - ایران
مردم بیکارن با چهار تا چت و ایمیل و .. پاشده اومده این ور دنیا.
یکشنبه 15 دي 1392 - 11:32
simpleplan - تهران - ایران
سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده... شما برو یک نوشابه برای خودت باز کن...طرف را برده‌اند در بازداشتگاه ازش عکس گرفته‌اند شما آمدی از روی عکس نظریه میدی!!! سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده شما خودت از این اقای قاتل مشنگ تری....
یکشنبه 15 دي 1392 - 12:48
classic - تهران - ایران
biparva-jan - تهران - ایران- اگر میگذاشتند جوانان توی همین مملکت پیشرفت کنند هیچگاه شاهد این حوادث نبودیم. خیلی از جوانان همه خطرات رو به جون میخرند وبه دیار غربت میروند تا یک نفس آروم بکشند از دست اذیت و آزاری که در اینجا میشوند. خودت هم اگه اون دو گوله رو به کار بندازی واقعیت رو میفهمی. همونطور که همه ایران و همه دنیا فهمیدند. خیلی چیز پیچیده ای نیست.
یکشنبه 15 دي 1392 - 13:17
perser68 - فلوریدا - امریکا
Shahin.Orel - تهران - ایران. چطوری شاهین؟مدت‌ها نبودی دوست عزیز!خوشحالم که دوباره کامنت ازت میخونم.امیدوارم هر کجا که هستی‌ و خیلی‌ دیگه از دوستان که مدت هاست غایب هستن سالم و تندرست باشد.بدرود((:
یکشنبه 15 دي 1392 - 14:34
kimiaa - تهران - ایران
کدوم ادم عاقلی اینترنتی ازدواج میکنه اخه؟!اسم امریکا که میاد همه دست وپاشون شل میشه! امریکا مرکز جذب نخبگان هست یک ادم نخبه نیازی نداره برای ویزا و امریکا رفتن کتک و تحقیر رو تحمل بکنه
یکشنبه 15 دي 1392 - 14:53
Behdin - آمستردام - هلند
با قوانین هلند این مرد بعد از ۱۰ ۱۵ سال میاد بیرون. اما جان یک دختر بیگناه گرفته شد و دیگر بر نمیگردد. به خانواده محترمش تسلیت عرض می‌کنم
یکشنبه 15 دي 1392 - 14:59
حسین آلمان - مانهایم - آلمان
بعضی از ایرانیانیکه در خارج زندگی میکنند حیوانی بیش نیستند فکر میکنند چون در خارج زندگی میکنند برتری دارند بر داخلی ها ولی غلط کردند امیدوارم با این موضوع دختران ایرانی چشمشان را باز کنند و با هرکسی که در خارج زندگی میکنه بدون تحقیقات تن به ازدواج ندند اگر مصمم هستنند مهاجرت کنند پناهندگی راه بهتری میباشد
یکشنبه 15 دي 1392 - 15:13
سبز کم رنگ - آمریکا - آمریکا
be_pa.khaste - هارلم - هلند معلومه که دخترا بهت رو ندادن عقده ای شدی!!. احتمالا از اونایی هست که در جنگل های آمریکا هواپیما رو با نیزه میزنن.
یکشنبه 15 دي 1392 - 17:17
piki82 - تورین - ایتالیا
Freedomforiran - لندن - انگلستان. واقعا متاسفم و با شما موافق هستم ! دقیقا 2 نمونه هم من اینجا دیدم که 2 تا دختر از ایران آمدن و اموال 2 نفر رو بالا کشیدن و مرد رو با یک بچه رها کردن و رفتن ! دیگه گذشت اون دوران که دخترها طفلکی و ناز و مظلوم بودن ! در مورد این قضیه هم واقعا معلوم نیست چی بوده جریان اما احتمال هم داره نیت قتل نبوده ,شاید اون دختر طرف رو دیوانه کرده و توی دعوا این اتفاقات افتاده ! هرچند از روی قیافه دختر ساده به نظر میاد ! (:
یکشنبه 15 دي 1392 - 17:20
biparva-jan - تهران - ایران
بله! شما که پاتون لیز هم بخوره فوری انگشت اتهام رو متوجه اخوند میکنید. که اگه اخوند فلان فلان شده فلان فلان شده نبود کف زمین اینقدر لیز نبود. و این حقیقت رو نادیده میگیرید که هزاران مورد حوادث مشابه این هر سال در سراسر دنیا و حتی در کشورهایی که رنگ اخوند به چشم ندیده اند اتفاق میفته. الان دیگه برای این قشر خاص شما باب شده که تمام ناملایمات و شکست های زندگیتون رو گردن اخوند بندازید. بله، من این رو که شیوه نگاه به زندگی بعضی اخوند ها و تحمیل اون شیوه به دیگران باعث سرخوردگی ها و شکست های زیادی شده میپذیرم. ولی اینکه شماها همه چیز و همه چیز و هر نابسامانی و مشکلی رو میندازید گردن اخوند، فرار از پذیرفتن سهم خودتون در شکست ها و ناملایمات زندگی است.
یکشنبه 15 دي 1392 - 21:01
iranian1982 - ملبورن - استرالیا
آخه کدوم آدم عاقلی میره از ایران زن می گیره؟!!! تو اون خراب شده کم از دست زن های ایرانی عذاب نکشیدیم. این پسره هم فکر می کرده دختر از ایران بیاره واسش زن زندگی میشه، بیچاره خبر نداشته که دیگه گذشت اون دوران. متاسفانه دخترهای ایرانی جنبه آزادی رو ندارند و تا میان اینور رم می کنند. دیدم که میگم!!!
دوشنبه 16 دي 1392 - 07:13
Freedomforiran - لندن - انگلستان
biparva-jan - تهران - ایران. همین شما ها هستید که این اجنبیان را در قدرت نگه داشته اید. بیدار شید وگر نه از کشور عزیزمان چیزى باقى نخواهد ماند. این دزدان فقط در فکرچپاول کردن ملت ایران هستند. مثل اینکه شما ها روزنامه نمى خوانید زنجانى ها بازیچه این قوم کثیف هستتد براى انجام کار هاى پلیدشان و فردا او را مى کشند که کسى حقایق را نفهمد، همانطور که در گذشته کرده اند. و بزودى هم در جنگى که غرب تهیه دیده در عراق سهیم خواهند شد تا سر مخالفین را در داخل کشور زیر اب کنند همانند جنگ تهمیلى ایران و عراق. بروید و قدرى مطالعه کنید و بزودى متوجه خواهید شد که این قوم عقب افتاده و کثیف باعث تمام بدبختیهاى کشور عزیزت ایرانند.
دوشنبه 16 دي 1392 - 07:29
biparva-jan - تهران - ایران
رشته تحصیلی ادم ملیت ادم رو تغییر نمیده freedomforIran . صرف اینکه کسی الهیات بخونه یا در حوزه تحصیل کنه اجنبی نمیشه.
‌چهارشنبه 18 دي 1392 - 04:26
ali-dk - لونگبو - دانمارک
این دختره بوده که در اینترنت طرف را فریت داده عمو جونش که داره لاپوشی می کند که از دانشگاه میشیگان دعوتنامه داشته ساناز سرگرم آماده کردن خود برای سفر به آمریکا بود رو کند که همه مشاهده کنند اگر این دختر نخبه بوده و از دانشگاه میشیگان دعوتنامه داشته و ساناز سرگرم آماده کردن خود برای سفر به آمریکا بود چرا به این ازدواج تن داده میرفت آمریکا بعد از شناخت کافی ازدواج می کرد کدام عقل سلیمی قبول می کند که از دانشگاه میشیگان دعوتنامه داشته ساناز سرگرم آماده کردن خود برای سفر به آمریکا بود تن به این ازدواج داده ؟ می خواست مجانی به مقسد برسد بعد از رسیدن به مقسد با قانون آمریکا دمار از روزگار شوهرش در بیاورد . بروید در فیس بوک نگاه کنید ببینید چند نفر در لیست دوتانش است و لیست دوستان نیما را هم نگاه کنید .دور از دختر های پاک در اینترنت می چرند تا یکی مثل آقا نیما را پیدا کنند تا به مقسد برسند به هر قیمتی شده باشد .
‌پنجشنبه 19 دي 1392 - 20:52
ali-dk - لونگبو - دانمارک
یکی هم این بلا را سر من آورده مقصر من هم هستم که خوب تحقیقات نکردم .اگر کسی دوست دارد در ایران به من کمک کند حاضر هستم خانوادش را در ایران معرفی کنم که اینها را قانع کنند برای اینکه بتوانند برای خودشان در آلمان اقامت بگیرند ارزش این را دارد جان دخترشان را به خطر بیندازد و من را راهی زندان کنند ؟ یا قکر می کنند دخترشان سر من کلاه گذاشته رفته آلمان برای همیشه در امان خواهد بود ؟ 1 بار در آلمان در منزل دائیش که این نقشه را کشیده پیدا کردم تحویل پلیس آلمان دادم دفعه بعد به پلیس تحویل نخواهم داد بتر از ساناز سرش می آورم . از زمانی که رفته آلمان فقط دعا می کنم بدون هیچ حادثه ای برگرده ایران طلاقش را بگیرد برود پی کارش .
جمعه 20 دي 1392 - 21:46
نظر شما چیست؟