شرکت بابک زنجانی: تا همین چند وقت پیش مسئولان به خاطر بابک زنجانی سرهایشان را بالا می گرفتند

روابط عمومی شرکت هولدینگ سورینت متعلق به بابک زنجانی در واکنش به دستگیری او نوشت: مردی که با دور زدن تحریم ها، آمریکا و غرب را عاصی کرده بود بازداشت شد.

 در ادامه این نوشته ی روابط عمومی شرکت زنجانی آمده است: چند وقتی است که هر روز، صبح اول وقت اخبار و شایعات اطراف "بابک زنجانی" در صدر اخبار رسانه ها قرار می گیرد. فرقی هم ندارد رسانه های داخلی باشد یا خارجی.

 همه این روزها تمرکز کرده اند بر این تاجر ایرانی و هم وطن که تا همین چند وقت پیش خیلی هایمان به او افتخار می کردیم به خاطر اینکه در روزهای سخت تحریم که اقتصاد در حال فلج شدن بود و فروش نفت ناممکن، به داد مسئولان رسید و تحریم ها را دور زد تا دلار وارد کشور شود و تورمی را که مسئولان مستاصل و خشم مردم را برانگیخته بود تا حدی مهار کند.

آن روزها اسمی از بابک زنجانی در میان نبود ولی مسئولان به خاطر دور زدن تحریم ها و ارز آوری هایی که به پشتوانه اقدامات همین تاجر انجام می شد، سر بالا می گرفتند و به ابرقدرت ها ضرب شصت نشان می دادند.

دور زدن هایی که شیرینی اش برای زنجانی علاوه بر سود مادی کاهش بار فشار اقتصادی از روی دوش مردم، و تلخی اش تحریم شدن او از سوی ابرقدرت ها و بلوکه شدن دارایی اش، به اتهام دور زدن تحریم های ظالمانه بود.

حالا چند وقتی از تلاش های او برای ارزآوری نگذشته و هنوز غربی ها از زیرکی او برای دور زدن تحریم ها خشمگینند که به شکل عجیب و مرموزی در تیر رس افراد حقیقی و حقوقی قرار گرفته است.

دیگر هر جا رد پای زنجانی به چشم می خورد حرف و حدیث هایی از آن بیرون می آید و خبر بازداشت زنجانی در عصر دوشنبه 9 دی برای رسانه ها یک بمب خبری بود. حالا خیلی هایمان بی آنکه او را بشناسیم قضاوتش می کنیم و برخی هم تنها جرم او را سرمایه کلان و ارزشمندش می دانیم و ناخودآگاه در جریانی قرار گرفته ایم که در جوی مسموم، رو به حرکت است.

جای سوالی جدی وجود دارد که چرا سرمایه داری همچون زنجانی که به دلیل کمک به اقتصاد کشور و دور زدن تحریم ها از سوی امریکا و غرب تحریم شد اکنون در داخل هم اینقدر مورد هجمه قرار گرفته است؟

+32
رأی دهید
-66

anti cleric - دوبلین - ایرلند
آقا این چیز‌ها را اینجا ننویسید، دلم برای بابک زنجانی کباب شد! این اصلا خود روبین هود. Happy New Year
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 03:02
compatriot - تورنتو - کانادا
نگو خیلیهامون بگو خیلیهاتون. بخاطر اینکه دوره مصرفش منقضی شده.خیلیهاتون الان سرتون را پائین می‌ندازید چون رشوه‌های کلان گرفتید و نگرانید. آخه چرا باید تحریم بوجود بیاد تا این شخص بدون هیچ هنری غول اقتصادی بشه. همینی که با اسلحه تصاویرش در دنیای مجازیست و‌ کمک به نابودی جنبش سبز کرد تا مشتی اراذل و اوباش به حکومت ‌شان بر ایران ادامه دهند! حالا هم نگران نباشید ما منتظر سر کشیدن جام واجبی هستیم!
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 03:02
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
چون به قول خودش سرباز ولایت و یک بسیجى بود. امّااز نوع دزدش اون وقت که شوفر نوربخش بود دلارهاى بانک مرکزى رو با زد بند غیر قانونى میبرد تو بازار دولا پهنا میفروخت لجن مال میکرد ریال رو .نه تحریمى بود و نه مشگلى سود ش رو میریخت تو حاسب شخصیش اینطورى میلیاردرشد
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 03:29
دنیای وحشی - تهران - ایران
علی بابا و چهل دزد بغداد .دراصل همون علی خامنه ای و همراهانش که امثال بابک زنجانی و هاشمی و ناطق نوریهاهستند .مررررررررررررررررررررررررگ بر خامنه ای و دار و دسته بی شرم و دزد .
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 04:57
Ali Mardan khan - تورنتو - کانادا
اخ ننه بمیره برات!! این بابک جون امامزاده ایى بود و انقدر در حق ما ایرانیا خوبى کرده بود و ما ناسپاس بودیم!! بیشتر ننویسید که اشکم در اومد!! بابک جون تاریخ مصرفت رو به پایانه !! باى باى. با تبریک سال نو میلادى خدمت همه دوستان و هموطنان عزیز ایرانى
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 06:12
sama128 - شیراز - ایران
این یارو روابط عمومی حمام عمومی شرکت سورینت که جیره خوار بابک زنجانی هستش اگر این دفاع نکنه کی باید دفاع کنه نون یارو را داره میخوره بعد بیاد اراجیف بنویسه که نمیشه باید کاسه لیسی بکنه و سعی کنه از انواع دستمال یزدی به نحو استاندارد و خوب استفاده کنه مملکت که بی صاحب شد همین میشه و بهتر از این هم نمیشه بابک زنجانی که به قول خودش از فروش دلار در بازار و پوست گوسفند به اینجا رسید فکر کرده ملت مثل خودش خر هستند و نمی فهمند.
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 06:47
ttehrani22 - تهران - ایران
خدا رحمتش کنه
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 10:52
aram.01 - کردستان - ایران
اشکم در اومد ...
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 10:53
agha-javad - تهران - ایران
مشکل از فرهنگ و سطح آگاهی‌ و معلومات حقیقی‌ مردم می‌باشد. امثال زنجانی بسیار در ایران داریم مانند رهبر کثیف و رفسنجانی و رژیم...، تمام طرفداران رهبر، مال پرست ‌های ایرانی‌ که بسیار در آمریکا بخصوص در لوس انجلس، کشورهای عربی‌، ...و میلیون بیلیون‌ها انسان‌های شبیه به آنان کره زمین را در حل بلعیدن هستند که غافل از اینکه کردارهای این انسانها باعث خواهد گشت که زمین آنها را خواهد بلعید و از شرّ وحشی‌ها, جهان آگاه, راحت خواهد گشت.
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 09:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.