روحانی از نمایندگان مجلس ایران به دلیل تقاضاهای غیرقانونی و تهدید وزرا انتقاد کرد

دیدار نمایندگان استان گیلان با حسن روحانی در نهاد ریاست جمهوری برگزار شدحسن روحانی، رئیس جمهور ایران از نمایندگان مجلس این کشور به دلیل کثرت سئوال از وزرا، مطرح کردن تقاضاهایی که "منطبق با قانون نیست" و تهدید وزرا انتقاد کرده است.

آقای روحانی گفته است "سئوال حق نمایندگان است، اما چنین حجمی از سئوال از وزرا با حجم کاری بالای آنها تناسب ندارد و بعضا برخی از تقاضاها و درخواست‌ها نیز منطبق با قانون نیست و وزیر در قبال عدم برآورده کردن آن نباید تهدید شود."

آقای روحانی این موضوع را دوشنبه شب نهم دی ماه (سی ام دسامبر) در دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان مطرح کرده است. او از نمایندگان مجلس خواسته "وزرا را برای انجام کار بهتر دلگرم کنند."
'تهدید وزرا به استعفا'

یک نماینده مجلس ایران هم که در جریان دیدار اخیر آقای روحانی با نمایندگان استان گیلان در مجلس حضور داشت، گفته است که آقای روحانی از تعداد زیاد سئوالات نمایندگان، نحوه حضور وزرا در مجلس و نحوه برخورد با آنها انتقاد کرده است.

جبار کوچکی نژاد، نماینده رشت در مجلس ایران به نقل از آقای روحانی، به خبرگزاری فارس گفته است که از ابتدای فعالیت دولت جدید ایران، مجلس بیش از ۳۰۰ سئوال از وزرا پرسیده و گاهی جلسات پرسش و پاسخ تا ۴ ساعت طول کشیده است.

به گفته نماینده رشت، آقای روحانی از "برخی برخوردهای تند نمایندگان با وزرا" هم انتقاد کرده و گفته که برخی از وزرای کابینه اش "تهدید به استعفا کرده اند و گفته اند که اگر این روند ادامه یابد، نمی توانند کار کنند."

پیشتر روزنامه شرق چاپ تهران با انتشار گزارشی از "توهین" محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس به وزیر علوم خبر داده بود.

ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی به نقل از غلامعلی حداد عادل، رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در واکنش به انتقاد حسن روحانی از تعداد زیاد سئوالات در مجلس گفته "همیشه همه رئیس جمهورها از کثرت سوالات از وزرا گله مند هستند و این نکته تنها اختصاص به آقای روحانی ندارد."

آقای حدادعادل گفت: "نمایندگان مجلس هم معتقد هستند که بسیاری از وزیران در عزل و نصب های خود کمترین اعتنایی به نظرات نمایندگان نمی کنند و سوالات نمایندگان از وزیران به نوعی واکنش متقابل آنان است."

آقای روحانی پیشتر در جریان گزارش تلویزیونی صد روزه اول ریاست جمهوری اش از مجلس به دلیل ندادن پی در پی رای اعتماد به وزیر ورزش و جوانان انتقاد کرده بود.

+44
رأی دهید
-3

بابک - سبزوار - ایران
بیشتر این نماینده ها عین بز می مانند.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 21:53
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
هر چی بی سواد و با پارتی بازی وارد مجلس شدند واز مردم ایران ساده تر فکر نکنم هیچ جای دنیا وجود داشته باشد هر چی که می گویند زود باور می کنند تا زمانی که ریا کاری دروغگویی و خرافات وجود داشته باشد به هیچ جایی نخواهیم رسید.
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 10:28
تیتو تیتو - تهران - ایران
همین کارارو میکنی نماینده ها هی احضار میکنن وزیرهارو این انگل ها به رانت عادت کردند قانون نمیفهمن
‌پنجشنبه 12 دي 1392 - 17:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.