سرمایه‌دار وال‌استریت پیش از خودکشی ثروتش را به خیریه بخشید

یک میلیونر آمریکایی و از سرمایه‌داران بزرگ «وال استریت» پیش از خودکشی ثروت ۸۰۰ میلیون دلاری خود را به مؤسسات خیریه بخشید.

به نوشته روزنامه «ایندپندنت»، رابرت دبلیو ویلسون - که در هنگام مرگ ۸۷ سال سن داشت - با پَریدن از طبقه شانزدهم یکی از برج های خود در محله اعیان نشین سَن ریمو در شهر نیویورک به زندگی خود خاتمه داد.

از دیگر افراد ساکن محله سَن ریمو و همسایگان آقای ویلسون می‌توان به استیون اسپیلبرگ، دمی مور، گلن کلوز، داستین هافمن، بونو، استیو مارتین و بروس ویلیس اشاره کرد. پیش از این، استیو جابز، رئیس فقید شرکت اپل، نیز یکی از ساکنین این محله بود.

بنابر اعلام پلیس شهر نیویورک، آقای ویلسون یادداشتی در محل خودکشی برجای گذاشت. این میلیونر آمریکایی چند ماه پیش از فوت دچار حمله قلبی شده بود.

استیون ویسکوزی، یکی از دوستان نزدیک ویلسون، درباره علت احتمالی خودکشی دوست خود گفت: «او همیشه می‌گفت که نمی خواهد زجر بکشد و زمانی که وقتش برسد، آماده است.»

ویسکوزی در ادامه افزود: «برنامه‌اش این بود که همه پولش را به نیازمندان اهدا کند. همین اواخر به من گفته بود که فقط ۱۰۰ میلیون دلار برایش باقی مانده است.»

از زمان پخش خبر درگذشت آقای ویلسون، بسیاری از دوستداران وی از او به عنوان یک «اسطوره» یاد کرده‌اند.

ویلسون چند سال پیش از خودکشی بخش اعظم ثروت خود را به سازمان مردم نهادی به نام «ای دی اف» اهدا کرده بود؛ سازمانی که در زمینه حفاظت از محیط زیست فعال است.

از دیگر دریافت کنندگان ثروت رابرت ویلسون می‌توان به دفتر اسقف اعظم شهر نیویورک، صندوق جهانی بناهای تاریخی، سازمان حفاظت از طبیعت و انجمن حفاظت از حیات وحش نام برد که هر کدام چند سال قبل از فوت ویلسون سهمی ۱۰۰ میلیون دلاری از ثروت او را دریافت کرده بودند.

به گزارش شبکه «ای بی سی»، انجمن حفاظت از حیات وحش نیز طی بیانیه‌ای از اقدام نیکوکارانه این میلیونر در زمان حیات قدردانی کرد. در این بیانه آمده است: «ویلسون مایه الهام‌بخشی ما شد تا برنامه‌های خود و دایره تأثیرگذاریمان را وسعت بخشیم. پشتیبانی او حرکتی را ایجاد کرد که  رهنمون ما در آینده خواهد بود. سرمایه‌گذاری این مرد در انجمن حفاظت از حیات وحش منجر به حفاظت از گونه های جانوری وحشی و نگهداری و نگهبانی منابع بکر طبیعی در سراسر جهان بوده است - نقاطی که منابعی ارزشمند برای کُل جهانیان و البته مردم محلی به شمار می‌روند.»

رابرت دبلیو ویلسون در زندگی خود یک بار ازدواج کرد و ۳۵ سال در این پیوند زناشویی باقی ماند.

وی سرانجام از مریلین، همسر سابق خود جدا شد و به تنهایی زندگیش را به انجام رساند. این ثروتمند نیکوکار تنها یک برادر به نام ویلیام دارد که او نیز ۸۸ ساله است. آقای ویلسون هیچ‌گاه صاحب فرزند نشد.

+121
رأی دهید
-2

pars_iran - دوسلدرف - آلمان
مرگ چنین افرادی که به هزاران انسان دیگه حیات می‌‌بخشند ناگوار و جای تاسف داره . نه کسانی‌ که در حین لذت و خوشگذرانی ترک دیار میکنند .
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 20:40
Liberté_Montréal - مونترال - کانادا
حالا اگه میذاشت برای زن و بچه و فک و فامیل عین سگ میافتادن بجون هم..
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 00:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.