علی مطهری: اگر نماینده مجلس نتواند این مقدار هم حرف بزند پس مجلس را تعطیل کنند

انتخاب : نماینده مردم تهران در مجلس اعلام جرم دادستان تهران علیه خود را غیرقانونی دانست.

علی مطهری در نوشتاری درباره اعلام جرم دادستان علیه خود،  آورده است:

اعلام جرم دادستان تهران علیه من غیرقانونی است، طبق اصول 84 و 86 قانون اساسی نماینده مجلس حق دارد درباره همه مسائل کشور اظهار نظر کند، البته روشن است که این اظهار نظر نباید شامل توهین یا افترا باشد، در نطق من هم توهین یا افترا وجود نداشت، فقط انتقاد به رییس قوه قضاییه بود که به جای شعار دادن درباره فتنه به حل‌ آن بپردازد، هم‌چنین از ایشان خواسته بودم که درباره احکام سختگیرانه زندانیان سیاسی سال 88 پاسخگو باشد و این که احکام باید بازبینی شود؛ به عنوان مثال گفته بودم رییس قوه قضاییه پاسخ دهد که جرم آقایان مصطفی تاج‌زاده و بهزاد نبوی غیر از انتقاد به نظام چه بوده است که به حبس‌های طولانی مدت محکوم شده‌اند؟ مگر انتقاد در قوانین کشور جرم است؟

متاسفانه آقای صادق لاریجانی به جای این که به این سوالات در محضر مردم پاسخ بدهد اقدام به اعلام جرم علیه بنده کرده است، انتظار داشتیم ایشان به عنوان رییس قوه قضاییه تحمل انتقاد را داشته باشد ولی وی در موارد دیگر هم نشان داده است که تحمل انتقاد را ندارد، اگر نماینده مجلس نتواند این مقدار هم حرف بزند پس مجلس را تعطیل کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، دادستان کل کشور روز دوشنبه خبر اعلام جرم دادستانی تهران علیه علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را تایید کرد.

+227
رأی دهید
-3

agha-javad - تهران - ایران
آقای مطهری تازه بیدار شدید بعد از ۳۵ سال جنایت و دزدی؟ خواهی‌ دید تو هستی‌ که بزودی تعطیل میشوی و مجلس به همان جنایات و دزدی‌ها ادامه خواهد داد.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 14:19
azadi-iran - وین - لااتریش
آقا‌ی مطهری تازه فهمیده که مجلس اسلامی در ایران برای چی‌ بوجود آماده . بعد ۳۴ سال آدم بفهمه باز هم باعث خشنودی است. این مجلس دکوری برای نشاندن به دنیا که بگویند ما هم مجلس داریم آن هم از نوع اسلامی.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 15:17
arezo632 - تهران - ایران
علی مطهری فردی بی خاصیت فقط با اسم پدرش مانور میدهد
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 14:48
کبالت3 - کرج - ایران
ما که مجلس نبودیم میدونیم اونجا فقط باید از استکبار استعمار استثمار استحمار و زهر مار حرف بزنی مجلس همون حرمت مسجد رو داره مسجد هم که جای بعضی بی ناموسی ها نیست کبلائی.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 15:42
amir-amir - تورنتو - كانادا
دقیقا مردم هم با نظر شما موافق هستند که نه تنها درب مجلس را باید بست بلکه تمام ارگان هاى ریز و درشت غاصب را تعطیل کرد و تصمیم بگیرند که چه حکومتى مى خواهند
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 16:05
mehraban1980 - تهران - ایران
اگر نماینده مجلس نتواند این مقدار هم حرف بزند پس مجلس را تعطیل کنند.چی فکر کردی نماینده ها در ان طویله خانه فقط باید مثل گوسفند سر تکان بدهند .نماینده رو چه به انتقاد.تو که از خودشونی اینارو باید خوب بدونی.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 16:34
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
مجلس رو که باید خیلی‌ وقته تعطیل می‌کردین و یه اصطبل درش باز می‌کردین . دیر جنبیدی آقای نماینده .
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 16:37
compatriot - تورنتو - کانادا
آقای مطهری شما دارید با یه مشت یابو چک و چونه می‌زنید. اینها اصلا نمیدونن یه نماینده مصونیت سیاسی دارد. میخوان با همون سیستمی‌ که مردم را به زندانها میندازن و قیافه حق به جانب می‌گیرن و در رادیو و تلوزینشون گلو پاره کنن که ما بر حقیم و اجازه دفاع به طرف مقابل ندهند, کارهاشون را پیش ببرن. غافل از اینکه دوران این سیاه بازی‌ها با دسترسی‌ مردم به اخبار آزاد و اینترنت سالهاست که تمام شده!
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 18:00
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
البته من با کل نظام مخالفم. اما آقای مطهری حرف حساب می زند که دیگر جواب ندارد. به امید رهائی از این نطام جهنمی که حتی از نماینده خودش هم حق انسان بودن را دریغ می دارد.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 18:29
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
اقای مطهری تو هم یک جهره ی مکار و برفریب همین نظام نا مشروع هستید که فکر کنم از الان برای جهار سال اینده ریاست جمهوری دارید کام بر میدارید .البته این که کفتید مجلس رو تعطیل کنید من فکر کنم تعطیلی براش کم باشه و باسد این مجل با تمام نماینده های که داخل هستند رو با بمب رو سرشون خراب کنند جون دستاوردی جز بی شرمی و ننک و حماقت برای جامعه نداشتن
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 18:51
yashainiran - ایران - ایران
اگر آقای مطهری موافق نظرات آقایان حرف می زدند در حال حاضر می شدند قهرمان ملی . چون از حق طرفداری کردند اخ شدند
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 06:24
azadi-iran - وین - لااتریش
به نظر من باید در این به اصطلا مجلس،با نماینده‌هایش را بست و همچنین در شورای نگهبان ، تشخیص مصلحت را هم بست و بیت رهبری هم به حوزه علمیه بره، و برای طلبه‌ها روز بخونه. بسیج و سپاه را هم بازنشسته کنند. تا ایران بتونه به عظمت قبلش را بدست بیاره.
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 10:12
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
مطهرى جان حرفات قشنگه به دل میشینه ولى همین که ولایت مدارى و اصل رژیم ونظام فاسد رو قبول دارى حرف نزن ژست مردمى بودن رو نگیر.
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 12:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.