تصادف اتوبوس با کامیون حامل چسب در ایران دوازده کشته برجای گذاشت

دوازده نفر در تصادف اتوبوس مسافربری با یک کامیون در جاده دامغان به شاهرود کشته و شمار دیگری زخمی شده اند.

روز سه شنبه، ١٠ دی (٣١ دسامبر)، خبرگزاری های داخلی ایران گزارش کردند که یک دستگاه اتوبوس مسافربری در مسیر حرکت از دامغان به شاهرود به یک دستگاه کامیون حامل چسب و مواد شیمیایی برخورد کرده و در نتیجه آن، هر دو خودرو دچار آتش سوزی شده اند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر جمهوری اسلامی گفته است که در این حادثه، دوازده نفر کشته و بیش از بیست نفر دیگر زخمی شده اند. زخمی های حادثه به مراکز درمانی انتقال یافته اند.

براساس این گزارش، تصادف حودد ساعت ٢٣ و چهل دقیقه شب گذشته در کیلومتر ٢٤ محور دامغان به شاهرود به سمت مشهد روی داد

این مقام سازمان هلال احمر به نقل از کارشناسان گفته است که علت حادثه، نقص فنی اتوبوس و برخورد آن با کامیون بوده است.

خبرگزاری فارس در گزارشی در این مورد، اتوبوس مسافربری را از نوع بنز گزارش کرده است.

در ماه های اخیر، گزارش هایی از چند مورد تصادف مرگبار اتوبوس های مسافربری در نقاط مختلف ایران انتشار یافته بود و در چند مورد، کارشناسان نقص فنی اتوبوس را عامل تصادف یا افزایش تلفات دانسته اند.

پس از یک تصادف پرتلفات دو دستگاه اتوبوس از نوع اسکانیا در جاده قم که به آتش گرفتن دو خودرو و کشته شدن بیش از چهل تن از سرنشینان آنها منجر شد، مقامات قضایی این نوع اتوبوس ساخت ایران را دارای نقص فنی اعلام کردند و گفتند به همین دلیل نیز، این اتوبوس ها عامل چند تصادف پرتلفات دیگر هم بوده اند.

اوایل ماه جاری، رئیس پلیس راهوار ایران اعلام کرد که نقص فنی اتوبوس های اسکانیا محرز شده و افزود که اگر شرکت سازنده در مهلت تعیین شده رد رفع این نواقص اقدام نکند، اتوبوس های ساخت آن شماره گذاری نخواهد شد.

ایران دارای یکی از بالاترین آمار تلفات جاده ای در جهان است که شرایط نامساعد جاده ها، بی توجهی رانندگان به مقررات و نواقص خودروها عامل اصلی آن شناخته شده است. همچنین، برخی منابع گفته اند که کمبود امکانات کمک رسانی و درمان زخمی های این نوع حوادث در افزایش آمار کشته شدگان موثر است.

+9
رأی دهید
-20

mountainman - استکهلم - سوئد
با چندین برابر شدن قیمت لوازم وسایل نقلیه و تعمیر اکثر رانندگان ترجیح میدن که جنس چینی رو بخرن و خودشون سر هم کنن .
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 12:24
داد بیداد - قم - ایران
این حادثه اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود.قابل توجه مرده پرستها هیچ دقّت کردین تا حالا چندین حوادث رانندگی‌ و هوایی‌ واسه کسانی‌ اتّفاق افتاده که می‌رفتند واسه زیارت فلان امام یا امام زاده یا هم برمیگشتند؟هیچ دقّت کردین چند تا از اتوبوس‌های ایرانی‌ که از سوریه برمیگشتند در ترکیه دچار حادثه شدند؟پس کی‌ می‌خواهید بفهمید این راهی‌ که شما می‌روید به قبرستان است ؟ چوب خدا صدا نداره
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 17:22
siavash2a - تهران - ایران
همش از ندونم کاریه مسئولینه
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 14:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.