علیرضا فغانی: رافخایی را اخراج کردم تا یاد بگیرد به داور توهین نکند و داد نزند

فارس نوشت:علیرضا فغانی درباره اینکه گفته می‌شود تیم داوری ایران برای قضاوت در جام جهانی 2014 برزیل انتخاب شده، گفت: خود من چنین چیزی نشنیده‌ام و تا جایی که می‌دانم جلسه انتخاب داوران قرار است بعد از تعطیلات ژانویه برگزار شود و تا آن موقع تمام این صحبت‌ها گمانه‌زنی است.

داور دیدار تیم‌های استقلال و ملوان در مورد تحلیل پرویز سیار کارشناس داوری کشورمان درباره اخراج بازیکن تیم ملوان افزود: من برای آقای سیار احترام خاصی قائلم اما شنیده‌ام ایشان گفته بازی را به علت کسالت ندیده ولی صحنه اخراج جلال رافخایی را کارشناسی کرده است. من امیدوارم کسانی که به علت کسالت بازی را نمی‌بینند کارشناسی هم نکنند و اجازه بدهند کسانی که بازی را دیده اند در مورد اتفاقات بازی حرف بزنند.

او ادامه داد: بازیکن تیم ملوان کارت زرد گرفت که بعد از کارت اعتراض کرد و من هم کارت زرد دوم را به او دادم اما آقایان مدعی تا تریبونی جلوی خودشان می‌بینند اخلاق‌مدار می‌شوند و با شخصیت حرف می‌زنند و می‌گویند که من به بازیکنان توهین می‌کنم. این آقایان بهتر است رجوع کنند و ببینید در زمین بازی چه حرف‌هایی می‌زنند و وقتی توهین می‌کنند و یا فریاد می‌زنند داور با آنها برخورد می‌کند.

فغانی افزود: من دلیلی برای توهین به کسی ندارم اما هر کسی که ضوابط بازی را رعایت نکند با کارت‌های زرد و قرمزی که در اختیار دارم جریمه می‌کنم و ابایی هم از این موضوع ندارم اما می‌بینم که خیلی راحت درباره عملکرد من در زمین دروغ گفته می‌شود. وقتی به بازیکنان می‌‌گویید بالای چشمتان ابروست تا ته ماجرا می‌روند آنوقت من چطور به آنها توهین کنم و آنها چیزی به من نگویند؟ وقتی کارت زرد را به رافخایی دادم او برای من دست زد که این کار به معنای توهین به داور و تمسخر او به حساب می‌آید و من هم باید او را اخراج می‌کردم.

فغانی در خصوص صحبت‌های اسکوچیچ سرمربی تیم ملوان که گفته بود وقتی او را می‌بیند تا یک ماه خوش‌شانسی نمی‌آورد، اظهار داشت: آقای اسکوچیچ شما کمتر از یک سال است به این فوتبال آمده‌اید و بهتر است کار خودت را بکنی، این مشکل توست که بدشانسی می‌آوری اما این را بدانید که تا زمانی که در زمین فوتبال باشم از کوچکترین خطا گذشت نمی‌کنم و حالا اینکه بعد از بازی درباره من چه بخواهند بگویند اصلا برای من مهم نیست و جوابی هم برای کسی ندارم و کمیته انضباطی باید درباره این مسائل تصمیم بگیرد.

داور بین‌المللی کشورمان ادامه داد: من قدرتی که دارم در زمین است و بیرون از آن این کمیته انضباطی است که باید تصمیم بگیرد. من هیچگاه از بازیکنی ترسی نداشته و ندارم، وقتی بازیکنانی مثل تیموریان و آهی با من محترمانه صحبت می‌کنند من هم با آنها ارتباط خوبی دارم اما وقتی بازیکنی پرخاش می‌کند دلیل ندارد که به او جواب بدهم. در فوتبال دنیا هم همین‌گونه است اما متأسفانه در فوتبال ما باب شده که می‌گویند کاپیتان حق اعتراض دارد.

فغانی افزود: بازیکن تیم ملوان در زمان زدن خطا توپ را چند متر جلوتر می‌گذارد و وقتی به او می‌گویم توپ را به عقب ببر می‌گوید اعصاب ندارم، خب آقای محترم شما اعصاب نداری به من هیچ ارتباطی ندارد. من وظیفه دارم در زمین قانون را اجرا کنم حالا شاید گاهی هم اشتباه کنم چون به هرحال انسان هستم اما هیچ اشتباهی عمدی نیست. من هیچگاه با بازیکن استقلال و پرسپولیس در زمان خطا مهربان نیستم و این موضوع در ذات من وجود ندارد و همیشه هر چیزی را که ببینم قضاوت می‌کنم.

+62
رأی دهید
-4

رجب علی - تگزاس - امریکا
خسته نباشید بگو دستور فدارسیون و دیپارتمان داوری را گوش کردم. بگو خیلی اعتراض کردین و گفتین من غش کردم بخاطر اینکه بدونید اینطور نیست مثل آقای قهرمانی میگم من برم پایین خیلیها را باخودم میکشم پایین دیگه اون بالاییها خودشون یه فکری میکنن .خودت رو اذیت نده اشتباه داوری دیگه
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 13:32
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
حرف حساب جوابی‌ ندارد .با سپاس
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 15:04
bagheyrat bidar sho - اسلو - نروژ
... آقای فغانی. حق ملوان باخت نبود.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 19:50
paksan - آمریکا - آمریکا
می گن بازیکن خاطی پرس پول لیس را از چند هفته پیش می خواستن محرومش کنند ولی فدراسیون تحت نظر مافیا می خواسته یه طوری موضوع رو بی خیال بشه و وقتی برنامه نود موضوع رو لو میده مجبور میشن سریع حکم قدیمی رو عملی کنند .خنده دار نیست یعنی اگر برنامه نود نمی فهمید یا نشون نمیداد حکم کمیته انظباطی رو هپلو می کردن بره پی کارش .. مافیا فدراسیون میخواد فهرمان کنه به زور دایی رو بگه خیال همه رو راحت کنه دیگه . حالا بازیکن حریف آمده سر دارو داد و بیداد و .. انتظار دارن داور هیچی نگه آخه بازیکن ملوان خیلی دلش برای تیمش می سوزه بازیش رو بکنه اصلاً داوری که خطا گرفته چکار دیگه باید میکرد؟ اون خط نه تکل از پشت بود نه خطای در منطقه خطرناک یا تک به تک با دروازه بود و بازیکن استقلال اول توپ رو زد در ادامه بازیکنا هم به هم خوردن کسی نمیگه خطا یا بازی خشن نبود ولی به نظرم بیشتر از خطا و کارت زرد هم نداشت .
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 02:39
راهجو - فریدونکنار - ایران
به هر حال ترکی نباشه یکی دیگه باید یه حالی به اس تق لال بده دیگه!!!
‌چهارشنبه 11 دي 1392 - 16:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.