حاشیه های مراسم ختم مادر ظریف/ حضور موسویان، مهدی و فائزه هاشمی / صحبت های در گوشی ظریف و شریعتمداری/ورود متفاوت لاریجانی

مراسم ختم مادر وزیر امور خارجه از ساعتی قبل در مسجد نور تهران آغاز شده است و جمع کثیری از مردم و مسئولان در مراسم حضور دارند.

به گزارش خبرنگار مهر مراسم ختم مادر وزیرامورخارجه کشورمان که امشب در مسجد نور تهران برگزار شد حاشیه هایی به همراه داشت که برخی از آنها ذکر می شود.

- بر اساس این گزارش محمد جواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان حدود ساعت 19 و 30 دقیقه وارد مسجد نور شد.

- پیش از ورود ظریف خیابان منتهی به مسجد نور توسط نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی بسته شده بود و جمعیتی از خبرنگاران و همچنین گاردهای امنیتی به همراه گیت چک ورود، جلوی در حاضر بودند.

- همچنین تعداد زیادی از سبدها و دسته های گل که از سوی سفرا و مسئولین کشورهای مختلف و همچنین خانواده دکتر ظریف تهیه شده بود پیش از شروع مراسم در خیابان منتهی به مسجد و همچنین در مسجد نصب شد.

- از حدود 15 دقیقه قبل از ساعت 20 و شروع مراسم ورود مهمانان آغاز شد.

- حسین طلا اولین فردی بود که وارد مسجد شد حسن قشقاوی معاون پارلمانی وزیرامورخارجه نیز دقایقی بعد وارد مسجد شد سردار صفوی مشاور مقام معظم رهبری نیز 15 دقیقه قبل از شروع مراسم وارد مسجد شد.

- تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان در مقابل مسجد تجمع کردند همچنین جمعی از مردم نیز در مقابل مسجد ایستادند و گروهی به تصور اینکه رئیس جمهور قرار است در مراسم ختم شرکت کند انتظار روحانی را می کشیدند.

-در دقایق ابتدایی شروع مراسم شهین دخت ملاوردی معاون امور زنان رئیس جمهور ، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و افریقای وزیر خارجه، چیت چیان وزیر نیرو ، غلامعلی حداد عادل نماینده تهران، علی یونسی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام، کمال خرازی وزیر اسبق امورخارجه، حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید، محمدرضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی محمود احمدی نژاد در زمان ریاست جمهوری دوره دهم و معاون کنونی سازمان صداوسیما،رامین مهمانپرست و حمیدرضا آصفی سخنگویان اسبق وزارت امورخارجه، سفیران سوریه ،مالزی و اندونزی و رئیس دفتر حافظ منافع مصر در ایران، بیژن زنگنه وزیر نفت حضور یافته اند.

-علی اکبر ولایتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رئیس مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام،حسین موسویان عضو تیم اسبق مذاکره کننده هسته ای ایران در دوره روحانی،فائزه هاشمی فعال اصلاح طلب و محمد هاشمی مسئول دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،رسول منتجب نیا عضو حزب اعتماد ملی، از دیگر حاضران در مراسم هستند.

-علی لاریجانی رئیس مجلس و علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با یکدیگر وارد مسجد نور شدند.

حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان نیز در مراسم ختم مادر ظریف حاضر شد که حضور وی در مراسم با واکنش هایی از سوی برخی حاضران و افراد عادی مستقر در سالن و خیابان های اطراف روبرو شد که اشاره هایی به مسائل پیش آمده میان ظریف و شریعتمداری در جریان مذاکرات ایران و 1+5 داشتند.

- رضا خاتمی فعال اصلاح طلب،مهدی هاشمی فرزند آیت الله هاشمی و از متهمان قضایای بعد از انتخابات 88،وزیران ارتباطات،ورزش و جوانان،ارشاد اسلامی، دفاع، بهداشت، کار ،تعاون و رفاه ، نوبخت سخنگوی دولت،علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی از جمله حاضران در مراسم هستند.

- اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی،حسین فریدون دستیار رئیس جمهور،محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور از دیگر مسئولان دولتی شرکت کننده در مراسم بودند.

- با شروع مراسم محمد جواد ظریف از ابتدای ورود مهمانان باوجود کمردرد به همراه پسرش در جلوی در ورودی ایستاده بود و به مهمانان خوش آمدگویی می گفت .

- وی تا پایان مراسم با وجود آنکه نشانه های کمردرد در چهره اش نمایان بود همچنان جلوی در ایستاده بود و ننشست.

- نامه های زیادی نیز توسط مردم به ظریف داده شد که همه رادریافت می کرد و به پسر خود که کنارش بود می داد تا نگهداری کند.

- عده ای در مقابل در به عنوان کسانی که محتاج کمک هستند جمع شده بودند و از هر مسئولی درخواست کمک مالی می کردند

- از دیگر حاشیه های این مراسم ورود حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان بود زمانی که شریعتمداری جلوی در مسجد از خودرو پیاده شد جمعیتی که در مقابل مسجد ازدحام کرده بودند خطاب به خبرنگاران فریاد می زدند که با او مصاحبه نکنید کمر ظریف را درد آورده است اما با این وجود زمانی که شریعتمداری وارد مجلس شد محمد جواد ظریف از وی استقبال گرمی کرد و با هم خوش و بش داشتند. البته ظریف و شریعتمداری لحظاتی نیز درگوشی با یکدیگر صحبت کردند.

- از دیگر افرادی که ظریف در بدو ورود با آنها خوش و بش بیشتر و گرم تری داشت محمد رضا خاتمی، محمد هاشمی و ابطحی بودند.

- ازدحام مهمانان درطول مراسم با وجود اینکه ورود مهمانان از ساعت 19 و 30 آغاز شده بود آنقدر زیاد بود که ناچار در دیگر سالن مسجد نور که معروف به شبستان است را نیز باز کردند و برخی از مهمانان از جمله محمدرضا خاتمی ، مهدی هاشمی و همچنین وزیر بهداشت ناچار شدند به آن بخش بروند. بخش شبستان مسجد نور بدون صندلی بود و مهمانان باید روی زمین می نشستند.

- ترافیک ورود و خروج مهمانها به حدی رسیده بود که میزبانها ناچار شدند در دیگری برای سالن باز کنند اما بعضی از مهمانان همچنان اصرار داشتند حتما از مقابل ظریف رد شوند و به ویژه برای خروج از وی خداحافظی کنند.

- یکی دیگر از حاشیه های مراسم ورود رئیس مجلس به مراسم ختم بود که لاریجانی به دلیل ازدحام خبرنگاران در مقابل در ورودی مجلس خودرو حامل علی لاریجانی کمی جلوتر و در مقابل ورود بانوان توقف کرد و رئیس مجلس از در بانوان وارد مراسم ختم شد.

- ردیف اول صندلی های سالن با وجود آنکه با رفت و آمد مهمانان مختص عده خاصی نبود اما از جمله افرادی که در صندلی های ردیف اول در مراسم ختم نشستند علی لاریجانی، حداد عادل، محمد هاشمی، سردار رحیم صفوی، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، ابطحی، ولایتی، اسحاق جهانگیری، نوبخت، حسین فریدون و عارف بودند.

-سفرای کشورهای مختلف که برای مراسم ختم حضور پیدا کرده بودند نیز در ردیف های دوم و سوم نشستند.

-از حاشیه های دیگر این مراسم عکس یادگاری گرفتن برخی از مهمانان با محمد جواد ظریف بود. در انتهای مراسم ختم عده ای از مهمانان که به نظر شهروندان عادی بودند از وزیرامورخارجه می خواستند که با وی عکس یادگاری بگیرند و جالب آنکه ظریف تا دقایقی پس از پایان مراسم و خروج مهمانان در مسجد ماند و با این شهروندان که با تلفن های همراه خود با ظریف عکس یادگاری می گرفتند عکس گرفت.

-یکی دیگر از حاشیه های این مراسم حضور مسئولان در جمع خبرنگاران بود که اغلب با خروج آنها خبرنگاران به سمتشان هجوم می بردند که البته بسیاری از مسئولان پاسخگو نبودند. از جمله شمخانی که زمانی که از وی درباره رفع حصر سران فتنه سئوال پرسیدند گفت اجازه بدهید چیزی نگویم چرا که من مرد اقدام هستم نه حرف.

-مراسم ختم حدود ساعت 21 و 45 دقیقه با خروج وزیرامورخارجه از مسجد به پایان رسید.

- ظریف به دلیل ازدحام خبرنگاران از در اصلی خارج نشد و با وجود آنکه خبرنگاران وی را همراهی کردند وی تنها از آنها تشکر کرد و مصاحبه ای انجام نشد.

+39
رأی دهید
-6

biparva-jan - تهران - ایران
چقدر با شخصیت است این اقای ظریف.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 04:31
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
خدا رحمتش کنه ..... نیازی به اینهمه تشریفات نداشت ...... با این پول می تونست اون 3 خانواده بی پناه رو تو این زمستان سرد پناه بده و از آوارگی در خیابابون نجات بده ......................
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 06:27
mhdser - همدان - ایران
خداوندا مادر ظریف که رحمت کناد و محمد جوادش را سلامت و برای این کشور محفوظ بدار !!!
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 08:59
تیتو تیتو - تهران - ایران
خدا مادر مرد خوب را بیامرزد.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 12:21
آرمان شهر من - استهبان - ایران
خدا بیامرزه همه رفتگان خاک رو...
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 18:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.