محمدرضا رحیمی: یکی از مظلوم‌ترین مدیران نظام هستم/ می‌خواهم پشت پرده خیلی مسایل را بگویم

معاون اول رئیس جمهور در دولت دهم خود را یکی از مظلوم ترین و پاک‌ترین مدیران نظام دانست و گفت:‌ می‌خواهم یک روز به خبرگزاری فارس بیاییم و دو ساعت مصاحبه کنم و پشت پرده خیلی مسایل را بگویم.

به گزارش فارس، ظهر امروز در حاشیه مراسم ختم سید علی‌اکبر پرورش در مسجد سید خبرنگار فارس گفت‌وگویی را با محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور در دولت دهم انجام داد که در زیر می‌خوانیم.

آقای رحیمی الان شما کجا مشغول به کار هستید؟

رحیمی با خنده پاسخ داد: در خانه

به تازگی اخباری مطرح شده که شما جهت برخی اتهامات مالی دوباره به دستگاه قضایی احضار شده‌اید، تایید می‌کنید؟

توقع من این بود که در چنین روزی، در چنین مجلس بزرگی بیشتر از شخصیت علمی، اخلاقی، فرهنگی و انقلابی استاد پرورش از من می‌پرسیدید.

شاید این موضوع سوال بعدی باشد

ببینید، در دنیایی بسیار بزرگتر که در همه کتب الهی وعده آن داده شده است، محکمه یا برپا می‌شود که در آن موضوع تهمت و افترا را مطرح می‌کنم، در آن دادگاه هیچ کس نمی‌تواند فرار کند و یا بی‌دلیل و منطق حرفی بزند، در آن دادگاه خیلی چیزها مشخص خواهد شد.

یعنی شما قصد ندارید این موارد را در دستگاه قضایی مطرح کنید؟

من هر چه بگویم شما نقد و بررسی هوشمندانه خودتان را مطرح می‌کنید، به من فرصت دهید چهار گام جلوتر بروم، بعد همه این مسایل را مطرح می‌کنم، شما بدانید که خداوند بهترین قاضی است و شما هم روزی باید در محضر ایشان پاسخگو باشید، من به جنابعالی خواهم گفت که من یکی از مظلوم‌ترین و پاک‌ترین مدیران 34 سال نظام مقدس جمهوری اسلامی هستم که همیشه صادقانه کار کرده‌ام.

ما یا افرادی که این مباحث را مطرح کرده‌اند باید در محضر عدل الهی پاسخ دهند؟

خوب خبرگزاری فارس هم بعضی مواقع در حق من ظلم کرده است، من می‌خواهم یک روز به این خبرگزاری بیایم و دو ساعت مصاحبه کنم و پشت پرده خیلی مسایل را بگویم، من خبرگزاری فارس را دوست دارم اما انتقاد هم دارم، این خبرگزاری باید رعایت بزرگی رسالت خودش را بکند، چرا که فارس یک خبرگزاری معتبری است که این اعتبار باید هر روز افزوده شود.

حالا در خصوص شخصیت آقای پرورش هم بگویید؟

باید ساعت‌ها از کمال، معنویت، اخلاق و بزرگی آقای پرورش صحبت کرد، من با آقای پرورش زیاد بوده‌ام، هر لحظه با ایشان بودن برایم درس بود، پرورش لحظه به لحظه‌اش درس بود، البته نمی‌توان در این زمان کم درباره شخصیت ایشان صحبت کرد.

شما در کجا با آقای پرورش بودید؟

خیلی جاها، در مجلس، بیرون مجلس، وقتی ایشان وزیر بود.

به نظر شما چرا در شرایط کنونی و در عرصه‌های مدیریت از وجود چنین مردانی کمتر بهره می‌بریم؟

احسنت، خدا رحمت کند پدرتان را، تمام حرف من هم همین است، ما در نظام جمهوری اسلامی روز‌به‌روز که جلوتر می‌رویم باید اخلاق مدار‌تر شویم، وقتی به مردان خدا تهمت می‌زنیم، خدا هم برکت را از جامعه کم می‌کند و بلاهایش را نازل می‌کند.

متاسفانه الان به‌رغم اینکه می‌توانیم پیوندها را معنوی‌تر کنیم، هجمه‌ها را بیشتر می‌کنیم، به راحتی بر معنویت، مروت، مردانگی و ... هجوم می‌آوریم، در حالی‌که باید بدانیم هر کسی که سرش به مهر می‌خورد، خدا را می‌پرستد و پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) را قبول دارد، باید مراقب باشد.

چیزی که موجب برکت می‌شود، شفقت و مهربانی است، یکی از اسمای خداوند از 99 اسم مبارکه ایشان مهربان بودن و رحیم بودن است و ما باید از این صفت الهی تبعیت کنیم.

+6
رأی دهید
-68

agha-javad - تهران - ایران
عجب اینا رویی دارند!! همگی‌ شخصیت احمدی نژاد را دارند، پر رو، دروغگو و دزد و قاتل‌های روانی‌!!!
دوشنبه 9 دي 1392 - 23:11
compatriot - تورنتو - کانادا
آخی چقدر مظلوم و پاک! طفلی هر روز میرفت حمام و سنگ پا میزد، پررو. وقتی به مردان خدا تهمت می‌زنیم، خدا هم برکت را از جامعه کم می‌کند و بلاهایش را نازل می‌کند. اینو راست گفتی‌ ما لیاقت شاه و زندگی‌ خوب را نداشتیم لیاقتمون شما مردان خدا بودید. دزدان هفت خط!
دوشنبه 9 دي 1392 - 23:15
agha-javad - تهران - ایران
یا مذهب مغز این نوع انسانها را پوک کرده یا اینکه اینا هنرپیشه‌های خیلی‌ خوبی‌ هستند که به این راحتی‌ دروغ میگن.
دوشنبه 9 دي 1392 - 23:15
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
باور کنید راست گفته رقمی که این آقا با رانت به جیب زده در مقابل کله گنده ها عددی نیست!احمدی نژاد به سپاه گفت پولتو بیار بده مردم تا دیدن تو خطرند گفتن انحرافیه!قاچاق هایی که سپاه می کنه بماند که نمونه ای کوچک از فساد این تشکیلات جنایتکاره!بانک انصار هم که میدونید برا کجاست یا توضیح بدم؟
دوشنبه 9 دي 1392 - 23:30
samira joon - مشهد - ایران
آه مرد خدا واقعا اشک تو چشمام حلقه زد....
دوشنبه 9 دي 1392 - 23:56
samsad - تهران - ایران
یعنی ... تر از تو آدم ندیدم که فقط موندم نه نه تو را کی ... که اینقدر رو داری..مردک حمال تو و اون مموتی کثافت تر از خودت مملکت رو به باده فنا دادید حالا احضار پاکدامنی هم می کنی...آخ که دلم می خواست دستم به تو اون داره و دسته مموتی می رسید و اجرای حکم ادامتونو به من می دادن...انوقت می دیدی که که پاکدامنیتون از کجاتون اومده..
دوشنبه 9 دي 1392 - 23:28
majiddk - کپنهاک - دانمارک
جمهوری اسلامی یعنی اینکسانی که هشت سال مملکت را چاپیدند :ازادانه میچرخند و کسانی که به ان دولت دروغگو اعتراض کردند در حبس و زندان هستند.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 10:19
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
اخ که جقدر مظلومی تو اللهی نه نه علی جلاغ یک دست فدات بشه .
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 11:53
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
تعریف از خود کردن......... خوردن است. مشک انست که خود ببوید. پس خفه شو مردک احمق.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 11:53
تیتو تیتو - تهران - ایران
واقعا فاسد هستین خوش گذشت این چند سال حسابی دزدیدین بردین پاسخگویی هم در کار نیست خر تو خریه حسابی.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 12:27
hassan5 - تهران - ایران
گربه شد عابد و زاهد و مسلمانا
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 12:30
hassan5 - تهران - ایران
گربه شد عابد و زاهد و مسلمانا
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 12:35
metti - تهران - ایران
به امید خدا همین روزا اربابانِ بی صفت و وطن فروشت تیکه تیکت میکنن بابک جونو نیگاه کن بعد نوبت ابولیه فقیه دزد پست فطرتِ بعد تو بعدم اسی انتر
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 13:11
داماهی - بندرعباس - ایران
بگو یکی ازبیشرف ترین ودزدترین وکثیف ترین آدمها هستم که بیشتر برازنده ات است.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 15:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.