معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران: حصر سران فتنه باید تشدید شود

سرتیپ جزایری با اشاره به مذاکرات هسته ای دولت روحانی گفته که آمریکا می‌خواهد که از طریق این مذاکرات "همان کاری را که ریگان با شوروی کرد" با ایران انجام دهد

سرتیپ مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران با تاکید بر اینکه حصر رهبران معترضان به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ باید "تشدید شود" گفت: "دو ضلع از سران فتنه در حصر نیستند در حالی که باید می‌بودند. آنها دارند در خارج از حصر، فتنه را مدیریت می‌کنند."

آقای جزایری در اظهارات جدید خود، که دوشنبه ۹ دی (۳۰ دسامبر) در گفتگو با خبرگزاری فارس بیان شده، نام دو نفر دیگری که به عقیده او باید علاوه بر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد در حضر خانگی قرار می گرفته اند را ذکر نکرده است. سخنگویان جناح تندروی حکومت ایران، اعتراض های انجام شده به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را "فتنه" می نامند.

با وجود این، وی در بخشی از اظهارات خود انتقاداتی را علیه محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران بیان کرده و به نظر می رسد که آقای خاتمی یکی از کسانی است که به عقیده او، باید تحت حصر خانگی قرار می‌گرفته است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران در ادامه انتقادات خود به معترضان به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ گفته است که "در هیچ‌کجای جهان به کودتاگران فرصت مدیریت مجدد داده نمی‌شود و اگر این فرصت داده شود، اشتباه است".


انتقاد به دولت روحانی

مسعود جزایری در مصاحبه امروز خود، همچنین به طرح انتقاداتی مختلف به عملکرد و شعارهای دولت حسن روحانی پرداخته است.

وی در اظهارنظری راجع به مذاکرات هسته ای دولت ایران با قدرت های جهانی گفته که رئیس جمهور آمریکا می خواهد که از طریق این مذاکرات "همان کاری را که ریگان با شوروی کرد" با ایران انجام دهد؛ سخنی که ظاهرا به تجربه فروپاشی حکومت اتحاد جماهیر شوروی اشاره دارد.

وی در بخشی دیگر از گفتگوی خود، با اشاره ای غیرمستقیم به سخنی از حسن روحانی که پیشتر گفته بود "سرهنگ نیستم" تذکر داده: "آحاد مردم، رزمندگان و بسیجیان ما در این جنگ حضور داشتند و خیلی از آنها در این کشور سرهنگ شده‌اند از این رو باید مراقب باشیم که چه چیزی می‌گوییم."

معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران، با انتقاد از کسانی که "می‌گویند رفتار و گفتار ما باعث دشمنی شده است" تاکید کرد: "رسانه‌ها نباید اجازه دهند که دروغ بزرگ اجماع جهانی دنیا علیه ایران توسط مسئولان داخلی تکرار شود."

تاثیر سیاست خارجی دولت آقای احمدی نژاد بر شکل گیری اجماع جهانی علیه ایران، از جمله موضوعاتی بوده که حسن روحانی در جریان مبازرات انتخاباتی و پس از آن مورد تاکید قرار داده است.

آقای جزایری، همچنین به مسئولانی که می گویند "دشمن از اقتدار و توانمندی نظامی ایران نمی‌ترسد" هشدار داده است که "مراقب باشند چه می گویند و حرف های دشمن شادکن نزنند".

وی افزوده است که "قطعا دشمن نه‌تنها از توانمندی نظامی ایران ترس دارد... سال‌هاست فرماندهان ما دست به ماشه هستند و این دستور و اختیار به آنها داده شده است".

مخاطب انتقاد این مسئول نظامی، ظاهرا محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران است که سه هفته پیش گفته بود آمریکایی ها از توان نظامی ایران هراسی ندارند بلکه از مردم ایرن می ترسند. انتشار این اظهارات، واکنش شدید بسیاری از محافظه کاران را به دنبال داشت.

سرتیپ جزایری با تاکید بر اینکه "همه ما در فضای جنگ نرم تنفس می‌کنیم و بر همین اساس باید جنگی فکر کنیم" گفته است: " کسانی که به این فضا اعتقاد ندارند اگر مسئولیتی در کشور داشته باشند جامعه را به بی‌راهه می‌برند."

+11
رأی دهید
-45

مدافع حق - مادرید - اسپانیا
اول باید از تو ودارو دسته مفت خور شروع کنن
دوشنبه 9 دي 1392 - 22:39
siliconvalley - مالمو - سوئد
۳۳ سال حکومت ۱۶ سال کاملش دست دارو دستهٔ موسوی و خاتمی بود چه گلی‌ به سر مردم زدن؟!‌ ای مردم ساده لوح!‌ ای ملت فراموش کار ،‌ای مردم کم سنو سال ،از پدر مادرتون بپرسین این موسوی همون کسی که اول انقلاب اگه موی طرف بیرون بود پونز فرو میکرد تو پیشونی ملت، همون کسی که کمیته رو استارتشو زد، دنبال چی‌ هستین؟؟ موسوی بیاد نجاتتون بده؟‌ای ساده لها.
دوشنبه 9 دي 1392 - 22:47
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
چهرشو نگاه کنید!از بس خورده و خوابیده رنگش چقدر سفیده از پول مفتیه که میخوره!
دوشنبه 9 دي 1392 - 23:37
paksan - آمریکا - آمریکا
شک نکنید اینهایی که این روزها دارن خیلی تند بر علیه مخالفان خامنه ای حرف می زنند یه ریگی به کفش دارن و شک نکنید این افراد ریشه هایی در فساد مالی و تحریمها دارند مثل اون یارو در کمیسیون خارجی مجلس (بروجردی) که یکی از حلقه های اصلی فساد سه هزار میلیاردی بود که با نفوذ خودش باعث خیلی مسائل شده بود ولی در آن زمان هرروز مصاحبه تند میکرد بر علیه موسوی و کروبی و خاتمی و هاشمی و هروز برای آمریکا و مسائل سوریه حرافی تند میکرد و مشخص بود داره موضوعی رو ماست مالی میکنه و آخرش تابناک و اون سایت دیگه همنامش که بستنش پته بروجردی و نقشش در فساد سه هزارمیلیارد دلاری رو برملا کرد ولی طرف دستگیر نشد که نشد. حالا این جزایری و نقدی و روان بخش و حدادعادل و چندتا سردار دیگه خیلی روشنه که این روزها خیلی نگرانند مخصوصابعد از روشدن فسادهای مرتضوی و سایر وزار و نگران برملا شدن نقش این افراد در فسادها و رشوه هایی که گرفتند برای روان کردن کار زنجانی و صراف ها که تعدادشون کم نیست و منفعت اصلی کار اینها رو همین گروه نظامی می برند که پشت پرده هستند و منتفعان تحریمها همانهایی هستند که تحریمها رو برکت می دانند(نقدی)
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 00:29
سرسره - اهواز - ایران
اخه مردک بتو چه مربوطه که در این مورد حرف بزنی کی نظرتورو خواست عوضی با اون صورتت که ازبس مال مفت خوردی درحال ترکیدنه
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 01:00
perser68 - فلوریدا - امریکا
دانشجوی ایرانی‌ - تهران - ایران. عزیز واقعا،من هم داشتم هی‌ به قیافش نگاه می‌کردم،اما نمیدونستم چی‌ بنویسم ،یکهو کامنت تو رو خوندم و چه بجا و بموقع نوشتی‌((:
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 05:39
perser68 - فلوریدا - امریکا
siliconvalley - مالمو - سوئد. گرامی‌،اون پونزت حرف نداشت،مدام این جمله پونزیت رو خوندم و ‌های های خندیدم((:
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 05:46
siavash2a - تهران - ایران
نون به نرخ روز خور تو حتی نمیتونی فرزندان خودتو قانع کنی چه برسه به مردم
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 08:08
کبالت3 - کرج - ایران
حتی بهتره طناب پیچشون کنی تا نظام بخطر نیفته کبلائی.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 08:49
majiddk - کپنهاک - دانمارک
در قانون اساسی امده که نیروهای مسلح نباید در سیاست مملکت دخالتی داشته باشند یا کارهای سیاسی کنند.حالا قانون اساسی ما هیچ:در کجای این دنیا سراغ دارید که یک نظامی بیاد رئیس جمهور ان کشور را مورد انتقاد قرار بده ویا در مورد مسائل سیاسی به بالاتر از خودش دستور سیاسی بده.حالا تو کشور ما رهبر میگه نرمش قهرمانه و مذاکره ایرادی نداره ودولت داره کاری را میکنه که رهبر ازش خواسته ولی در مقابل انواع سردار و سرهنگ ریز ودرشت سپاهی میان ونظر ات تند وتیز ارائه میدهند.یعنی کشور ت.. تر از ایران وجود نداره.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 10:35
siavash2a - تهران - ایران
نون به نرخ روز خور تو حتی نمیتونی فرزندان خودتو قانع کنی چه برسه به مردم
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 08:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.