انفجار انتحاری یک زن بمبگذار در جنوب روسیه دستکم ۱۴ کشته داد

رادیو فردا : گزارش‌های رسیده از روسیه حاکی است که روز یکشنبه، هشتم دی ماه، یک بمبگذار انتحاری با منفجر کردن خود در یک ایستگاه قطار شهری در شهر ولگاگراد، حداقل ۱۴ تن را کشته و ۴۰ نفر را مجروح کرده است.

کمیته ملی ضد تروریسم روسیه روز یکشنبه تایید کرد که یک بمبگذار انتحاری زن این انفجار را انجام داده است.

مقام‌های محلی گفته‌اند که این زن کمربند انفجاری خود را در نزدیکی ورودی ایستگاه اصلی قطار شهری و در حالی که این محل مملو از جمعیت بود، منفجر کرد.

یکی از افراد محلی که در محل انفجار حضور  داشته است، به کانال روسی «وستی ۲۴» گفته است: «این یک انفجار بسیار پر قدرت بود. برخی از مردم شروع به فرار کردند و دیگران در اثر موج ناشی از انفجار به اطراف پرتاب شدند».

تصاویر تلویزیون‌های روسیه نشان می‌دهد که شیشه‌های ساختمان‌های اطراف ایستگاه شکسته شده و آمبولانس‌ها به رغم توده شدن برف در نزدیکی در ورودی ایستگاه قطار شهری، آنجا  توقف کرده‌اند.

شهر ولگاگراد که در دوره اتحاد جماهیر شوروی، «استالینگراد» خوانده می‌شد روز ۲۱ اکتبر شاهد انفجار مشابهی بود که آن هم توسط یک بمبگذار زن انتحاری صورت گرفت و هفت کشته بر جای گذاشت.

این انفجارها در حالی رخ می دهد که روسیه خود را برای المپیک زمستانی سال ۲۰۱۴ در شهر سوچی در ساحل دریای سیاه آماده می کند که قرار است شش هفته دیگر برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، احتمال می‌رود این انفجار توسط شبه نظامیان چچن که علیه روسیه مبارزه می‌کنند صورت گرفته باشد. دوکو عمراف، یکی از رهبران مبارزان چچن، ژوئیه امسال در یک ویدئو از جنگجویان این منطقه خواست تا «حداکثر فشار» را بیاورند که ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، در مراسم المپیک حضور پیدا نکند.

اسلامگرایان افراطی به دنبال استقرار یک حکومت اسلامی در قفقاز شمالی هستند.

ولگاگراد که انفجار روز یکشنبه در آن به وقوع پیوست، با نزدیک به یک میلیون جمعیت، در ۶۹۰ کیلومتری شهر سوچی قرار دارد.

روز جمعه نیز انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در شهر پیاتیگورسک در جنوب روسیه دستکم یک کشته بر جای گذاشت.

+16
رأی دهید
-26

alborzi - کرج - ایران
صدای پای عربستان حالا دم گوش پوتین ! کی میشه خاک ننگین عربستانو تو کیسه کنیم .
یکشنبه 8 دي 1392 - 23:13
truth is bitter - ویکتوریا - کانادا
واقعآ جای تآسفه!
یکشنبه 8 دي 1392 - 23:31
REZA404 - آلست - بلژیک
هر جای دنیا خبر از قتل و غارت و بمبو کشتار هست مسلمانها دست دارن پس کجای این دین حرف از دوستی‌ و انسانیت می‌زنه بد میان میگن چرا در باره مسلمانها بدی میگن آخه یه کار مثبت رو که شما در قرن ۲۰ انجام دادید رو مثال بزنین
یکشنبه 8 دي 1392 - 23:43
feminism - لندن - انگلستان
ایشون از قرار نمیدونسته که وعدۀ حوریان نازک بدن و تن فروشان بهشتی خدای مسلمانان، مختصِ نرینه هاییست که عملیات وحشیانۀ انتحاری را انجام میدهند. شاید هم همون خدا اینبار تولیدی نعمت و رحمت راه انداخته تا مادگانِ عقب افتاده ای چون این زنک نیز از وجود نعمت و رحمت لبریز شوند.
دوشنبه 9 دي 1392 - 01:26
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
رضا بلژیک - اسلام واقعی شیعیان خط بیت هستند که خداوند این هدیه را به ما امت ایران زمین امام زمانی عطا فرموده. تمام این تروریستها همان وهابیون عمر پرست هستند که اهل جهنم خواهند شد. (در سنن ابوداوود و ترمذی این احادیث موجود است)
دوشنبه 9 دي 1392 - 01:37
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
چرا اینها نمی فهمند که قبل از مسلمان بودن باید انسان باشند........ واقعا نفرت انگیز ... خودش به درک چرا مردم رو می کشه ......... لعنت بهشون
دوشنبه 9 دي 1392 - 02:47
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
امیدوارم اینجا از این خبرها نشه ........ هرچند بوی گند این مسلمانها سیدنی رو به لجن کشیده ............... اونهم مسلمونهای لبنان که قبلهای از سنگ دارند ...... واقعا جای تاسف است ..... الان وقتشه دولت کــــــــانادا کمی تو محبتهای ناشیانه اش کم کنه ........همچنین دولت اینجا
دوشنبه 9 دي 1392 - 02:49
عاشق تبریز - تبریز - ایران
خدایا شر این وحشیهائ ا......س.....ل...را بکن که دنیاه را .....کشیدن.
دوشنبه 9 دي 1392 - 09:37
تیتو تیتو - تهران - ایران
مرگ بر عربستان و تکفیر بزودی اینها در اروپا و خو امرکا هم عملیات میکنند ببینید کی گفتم حالا امریکا و فرانسه و انگلیس ازش هی حمایت کنند بخاطر منافع لحظه ای!
دوشنبه 9 دي 1392 - 12:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.