مصدومیت شدید مایکل شوماخر در پیست اسکی

مایکل شوماخر هفت بار قهرمان مسابقات فرمول یک شده استمایکل شوماخر، قهرمان هفت دوره مسابقات فرمول یک، در پیست اسکی در منطقه مریبل فرانسه دچار سانحه شد و پس از "برخورد سرش با صخره" با هلیکوپتر به بیمارستان انتقال پیدا کرد.

این راننده آلمانی ۴۴ ساله، که برای بار دوم در پایان فصل ۲۰۱۲ از فرمول یک خداحافظی کرد، بر اساس گزارش‌ها "به شدت" از ناحیه سر مصدوم شده و با هلیکوپتر به بیمارستانی در منطقه موتیر انتقال پیدا کرده است.

مسئول پیست اسکی در گفتگو با رادیو مونت کارلو گفته است: "من از شدت آسیبی که به او وارد شده خبر ندارم. در حال حاضر پلیس در حال انجام تحقیقات برای شناسایی علت سقوط است. او دچار شوک شده بود، می لرزید ولی هشیار بود. شاید یک مصدومیت از ناحیه سر باشد ولی آنقدر جدی نیست."

او در ادامه گفته است: "او کلاه محافظ اسکی به سر داشت و سرش به صخره برخورد کرد."

مایکل شوماخر در طول دوران ۱۹ ساله اتومبیل رانی خود، هفت بار قهرمان مسابقات فرمول یک شد. او ۹۱ بار در مسابقات مختلف اتومبیل رانی رتبه اول را کسب کرد.

او همراه با تیم بنتون در سال‌های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ قهرمان شد و یک سال بعد به تیم فراری پیوست. او از سال ۲۰۰۰ همراه با فراری ۵ قهرمانی پشت سر هم کسب کرد.

این راننده آلمانی در سال ۲۰۰۶ از ورزش اتومبیلرانی خداحافظی کرد ولی بار دیگر در سال ۲۰۱۰ با تیم مرسدس به مسابقات فرمول یک بازگشت. او پس از سه فصل ناموفق سرانجام در پایان فصل ۲۰۱۲ برای بار دوم خود را بازنشسته کرد.

+17
رأی دهید
-8

واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
امید وارم برای این مرد موفق دوست داشتنی صدمه جدی وارد نشده باشد
یکشنبه 8 دي 1392 - 23:57
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
خدای من .چند لحظه قبل در خبر ها خواندم که این جوان ورزشکار خوشنام به کما رفته. خدا یا تو کمک کن
دوشنبه 9 دي 1392 - 10:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.