هادی خامنه‌ای: اقتضای مدیریت برخی گروه‌ها ارعاب است

هادی خامنه‌ای می‌گوید آن‌هایی که در ایران «به میل خودشان» جو ترس ایجاد کرده‌اند٬ «مدیریتشان اقتضا می‌کند» که این جو را ادامه دهند. 

به گزارش پایگاه خبری جماران٬ هادی خامنه‌ای٬ برادر کوچک رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه٬ ششم دی‌ماه٬ در دیدار با شماری از اعضای سابق اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی دانشجویان «دفتر تحکیم وحدت» با تاکید بر لزوم از بین رفتن‌ «جو ترس» در محیط‌های دانشجویی٬ گفت: «آن‌هایی که ایجاد‌کننده ترس هستند٬ آنها به میل خودشان جو ترس را تخفیف نمی‌دهند. آنها مدیریتشان اقتضا می‌کند.»

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در ادامه ضمن اشاره به افراط و تفریط‌های برخی فعالان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی در گذشته» که به گفته وی منجر به ایجاد شکاف در این تشکل‌ها شد٬ افزود: «البته سرکوب تند و خشن نهادهای امنیتی٬ حراست‌های دانشگاه‌ها و کمیته‌های انضباطی در این زمینه‌ها نیز بی‌تاثیر نبوده است.»

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد ده‌ها دانشجو عمدتا به دلیل فعالیت‌های سیاسی «ستاره‌دار» شده و از تحصیل محروم شدند و در عین حال بسیاری از انجمن‌های اسلامی نیز تعطیل شدند.

در این مدت همچنین تعداد زیادی از اساتید با سابقه دانشگاه نیز به اجبار بازنشسته و اخراج شدند.

هادی خامنه‌ای روز جمعه با تاکید بر لزوم استقلال جنبش دانشجویی٬ تاکید کرد که این استقلال نه به معنای هرج و مرج که به معنای نقد مدیران و حاکمان کشور در چارچوب قانون است.

وی در ادامه از رویکرد اصلاح‌طلبان به جنبش دانشجویی استقبال کرد و افزود که در دوران اصلاح‌طلبان تشکل‌های دانشجویی «بیشترین آزادی عمل را داشتند».

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پایان از دولت حسن روحانی خواست تا موانع تحرک فعالان دانشجویی را از میان بردارد و با تحقق وعده‌های خود٬ در محیط دانشگاه آزادی و امنیت فکر ایجاد کند.

رضا فرجی دانا٬ وزیر علوم دولت حسن روحانی بر «احقاق حق» دانشجویان ستاره‌دار و اساتید بازنشسته و اخراج شده دانشگاه‌ها تاکید کرده و گفته است که از فعالیت تشکل‌های دانشجویی «در چارچوب قانون» حمایت می‌کند.

+26
رأی دهید
-45

دنیای وحشی - تهران - ایران
این یارو که اوایل انقلاب عینکی بود و شکسته تر .!! حالا چی شده که عینک نمیزنه و چاق و چله و جوان تر شده .البته باید هم بتونه باپولهای مفتی که از بیت المال بالا می کشند همه جوره به خودشون صفا بدهند .خدا ازشون نگذره انشاالله .
یکشنبه 8 دي 1392 - 12:33
azadi-iran - وین - لااتریش
با بودن شما مذهبیون هیج وقت ایران درست شدنی نیست! اصولا اساس این حکومت خراب کردن و کشتن و اعدام و سنگسار و طناب و افتابه به گردن درخیابان چرخاندن و مهم تر مردم را در بند فقر و فساد اجتماعی و اقتصادی نگه داشنن تا بیت رهبری و گـــــــارد خــــصـوصـی آن سپاه بسیج و شورای اسلامی و و نگهبان و خبرگان به دزدی و کشتن و آزار و اذیت مردم بدون موانع ادامه دهند. این است داستان واقعی ایران 34 سال پیش تا حال.
یکشنبه 8 دي 1392 - 13:16
کبالت3 - کرج - ایران
النصر بالرعب کبلائی
یکشنبه 8 دي 1392 - 19:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.