آیا پسر اردوغان از ترکیه گریخته است؟

برخی منابع رسانه‌ای ترکیه از فرار پسر نخست‌وزیر این کشور از بیم دستگیری بر سر پرونده فساد مالی خبر دادند.

روزنامه ترکی «یورت» از انتشار شایعاتی مبنی بر فرار «بلال اردوغان» پسر نخست‌وزیر ترکیه به گرجستان بدون گذرنامه خبر داد.

این روزنامه در شماره امروز خود نوشت که به نظر می‌رسد در پی انتشار اخباری مبنی بر دست داشتن بلال در فساد مالی به ارزش 100 میلیارد دلار ترکیه، وی فرار کرده است.

«معصوم تورکر» رئیس حزب دموکراتیک چپ صحت خبر فرار بلال اردوغان از ترکیه از بیم دستگیری را در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تایید کرد.

روزنامه ترکی «رادیکال» پیش از این نوشته بود که دادستانی کل استانبول «بلال اردوغان» پسر «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه را احضار کرده است تا درباره مسئله جنجالی فساد مالی در ترکیه، از او سوال کند.

بر اساس این گزارش، «معمر عکاش» دادستانی که مسئولیت پرونده فساد مالی اخیر در ترکیه به ارزش 100 میلیارد دلار را برعهده دارد، احضاریه بلال اردوغان را به مدیریت امنیتی ابلاغ کرده تا آنها تدابیر لازم در این زمینه را اتخاذ کنند.

گفته می‌شود که پسر اردوغان باید در دوم ژانویه آینده در دادستانی حضور یابد تا گزارش خود درباره فساد مالی اخیر را ارائه کند زیرا شخص وی نیز به دست داشتن در این فساد متهم است. در صورتی که وی از حضور در دادستانی خودداری کند، بر اساس قانون مجازات برای بازجویی او باید به زور متوسل شد.

رسانه‌های ترکیه، پیش از این اعلام کرده بودند که تحقیقات درباره پرونده فساد مالی در این کشور به زودی دامن‌گیر یکی از فرزندان اردوغان نیز خواهد شد. این درحالی است که نخست‌وزیر ترکیه نیز در واکنش به این خبرها تاکید کرد: هدف اصلی از این اقدام شخص من هستم.

+77
رأی دهید
-2

paksan - آمریکا - آمریکا
اردوغان مثل همه مذهبی ها وقتی به قدرت برسه دیگه پیاده نمیشه و الان هم حتی به قیمت بهم ریختن ترکیه نمی خواد بره کنار و کسی نیست بگه خوب انتخابات پیش از موعد برگذار کن و اگر واقعاً مشکلی هست برو کنار تا همه چیز مشخص بشه و بعد اگر واقعاً مردم شما رو بخواهند دوباره بهت رای می دن .دیگه سیستم انتخابات شما که درست هستش و بهش اعتماد دارید مگر اینکه شماهم مثل بقیه تقلبی در کارت هست و می ترسی بری کنار دیگه نمی تونی برگردی
یکشنبه 8 دي 1392 - 04:48
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
مهم و هدف تمام شدن حزب عدالت هست و رفتن اعتبار اردوغان
دوشنبه 9 دي 1392 - 22:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.