پلیس سان‌فرانسیسکو عروس و داماد برهنه را بازداشت کرد - گزارش تصویری

تقاطع: پلیس سان‌فرانسیسکو، یک عروس و داماد را که مراسم عقدشان را به صورت برهنه در خیابان برگزار می‌کردند بازداشت کرد. اقدام این زوج در اعتراض به ممنوعیت برهنگی در فضاهای عمومی در سان‌فرانسیسکو صورت گرفت.

به گزارش اس.اف.گیت (SFGATE)، ظهر روز پنج‌شنبه (۱۹ دسامبر-۲۸ آذر)، جیپسی تاوب، استریپر سابق، و فعال اجتماعی کنونی ۴۴ ساله، و جیمز اسمیت ۲۰ ساله، دقایقی بعد از آن‌که در مقابل درب طلاکاری‌شده‌ی “سیتی هال” (City Hall)، سوگند ازدواج‌شان را خواندند، از سوی ماموران پلیس بازداشت شدند.

ازدواج برهنه‌ی این زوج در مقابل تالار شهر سان‌فرانسیسکو، بعد از یک کارزار اعتراضی یک ساله با هدف برجسته‌ کردن آن‌چه «محدودیت‌های شدید بر امکان برهنه شدن در اماکن عمومی» می‌دانند، برگزار شد.

جیپسی تاوب پیش از اجرای مراسم ازدواج، درحالی که هنوز لباس عروسی بر تن داشت، به خبرنگاران و مردمی که دور او جمع شده بودند، گفت: «این مراسم همان‌قدر که یک اعتراض به ممنوعیت برهنگی است، یک مراسم عروسی هم است. می‌دانم که مردم سان‌فرانسیسکو از من حمایت می‌کنند.»

بعد از آن، عروس و داماد، لباس‌های‌شان را از تن درآوردند و در مقابل عاقد مخصوص خودشان که به نمایندگی از “کلیسای زندگی جهانی” (Universal Life Church) آمده بود ایستادند.

آن‌گاه، “جرج دیویس”، یک “فعال برهنگی”، از روی “کتاب مقدس” مخصوص خود با عنوان “هنر اروتیک”، متن کوتاهی را خواند و خطاب به زوج گفت: «من شما را زن و شوهر اعلام می‌کنم. ببوسید و در هم آمیزید!».

زوج برهنه در حال رقصیدن بودند که ماموران پلیس محلی سر رسیدند و بعد از آن‌که ملافه‌ای به دورشان پیچیدند، آن‌ها را به دو وَنِ جداگانه بردند.

یکی از تماشاچیان در حمایت از این زوج به اس.اف.گیت گفت: «مردم هر جوری که احساس راحتی می‌کنند جشن می‌گیرند. کاری که این دو نفر کردند فوق‌العاده بود. به هیچ‌کس هم آسیبی نرسید.»

گفتنی است بر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۲ توسط “هیات ناظران” تصویب شد، برهنگی در خیابان‌ها، پیاده‌روها، ایست‌گاه‌ها و وسایل نقلیه ممنوع است.

این قانون برای کودکان و نیز شرکت‌کنندگان در رژه‌ها و جشنواره‌هایی که مجوز دریافت کرده باشند، استثنا قائل شده است.

+53
رأی دهید
-130

eqqe - بوگوتا - کلومبیا
شرمنده ولی خر چماق همه جا پیدا میشه ، یکی این طرف دنیا مسافت شرعی تعیین میکنه یکی دیگه اون طرف دنیا تازه مثل میمونها به لختیش افتخار میکنه..
شنبه 7 دي 1392 - 20:58
soozan - نشوا - امریکا
من با دستگیری شون موافقم. مردم که نمی توانند هر کاری را در ملاء عام انجام بدهند.
شنبه 7 دي 1392 - 21:00
بی غم - تهران - ایران
ازدواج یه پسر جوون 20 ساله با یه دختر ترشیده 44 ساله!!! خیلی تابلو هست که برای جلب توجه و معروف شدن دست به این کار زدن. عجب آدم های عقده ای توی این دنیا پیدا میشه.
شنبه 7 دي 1392 - 21:12
mohsen_raja - تهران - ایران
جا داره طلاب حوزه علمیه قم هم در اعتراض به بدحجابی و بی‌حجابی که این روزها دامن پا‌یتخت ام القرای اسلامی رو فراگرفته بصورت برهنه و ... دست به تحصن و راهپیمایی اعتراض آمیز بزنند.
شنبه 7 دي 1392 - 21:18
azirooz - تهران - ایران
آخییییییییی
شنبه 7 دي 1392 - 21:32
آزریاشار - تبریز - ایران
این ننشه یا زنش؟؟؟؟
شنبه 7 دي 1392 - 21:40
exam292 - تهران - ایران
ارتجاع یعنی همین.. رسیدن به صفات حیوانی...
شنبه 7 دي 1392 - 21:30
gom gashth - تهران‎ - ایران
دوتا دیونه یکی میمرد از بی‌ کسی‌ یکی میگفت زردک میخواهی‌ . اینها هم خوشی‌ زده زیر دلشن تو کشورها مثل ایران و .......... مردم به‌‌‌ چ سختی دارن زند‌گی می‌‌کنن این دیونها چ می‌‌کنن
شنبه 7 دي 1392 - 22:16
alborzi - کرج - ایران
mohsen_raja - تهران - ایران.......اونوقت مردم چطور اونا رو از یه گله بز تشخیص بدن ؟
شنبه 7 دي 1392 - 22:32
سرسره - اهواز - ایران
اینا احتیاج به هیجان دارن نمیدونن چکار کنن از زور بیکاری بیان یه مدت تو زندانهای ایران دیگه لخت بودن ازیادشون میره
شنبه 7 دي 1392 - 23:27
compatriot - تورنتو - کانادا
حتما خواستن ویدئوهاشون را توی یوتیوب پر بیننده کنن! :)
یکشنبه 8 دي 1392 - 01:03
*پسر شجاع* - تهران - ایران
احمق تر از اینا کسانی هستن که فکر میکنن دموکراسی یعنی همین!..
یکشنبه 8 دي 1392 - 01:21
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
ثمره دنیای مدعی تمدن فرهنک فحشا و تجاوز و سنت شکنیست واقعا به بایان نزدیک شده ایم
یکشنبه 8 دي 1392 - 03:54
chatra - آمستردام - هلند
متاسفام برای یک سری از افراد و کامنتهای بالا. ببینیم افکار اسلامی و حکومت آخوندی چنان بر پیکره این مردمان رسوخ کرده و شاید صد ها سال طول بکشه که به مدرنیت بازگردیم. تا مادامی که انسان ها مزاحمت و آزاری را بر کسی ایجاد نکردند دموکراسی آزاد هست. به این افراد که در بالا کامنت های افکار اسلامی و آخوندی گذاشتند پیشنهاد میکنم بروند به تماشای اعدام بپردازند اینجا چه میکنند ؟؟؟
یکشنبه 8 دي 1392 - 09:42
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
چطور وقتی‌ گلشیفته فراهانی لخت شد همه براش هورا کشیدید و گفتید آفرین به این شیر زن و باعث افتخار همتون شد؟ اما این دوتا رو مسخره میکنیدو حرف ناجور بارشون می‌کنید؟ منم میگم آفرین به این دوتا شیر مرد شیر زن که باعث افتخار بشریت هستن. تا کور بشه هرکی‌ نمیتونه این همه افتخارو ببینه
یکشنبه 8 دي 1392 - 10:43
ladygaga - باغ اباد - ایران
خدا شفاشون بده
یکشنبه 8 دي 1392 - 14:21
dark night - تهران - ایران
خّریت بی‌ حدو مرز .
یکشنبه 8 دي 1392 - 18:27
shayan96 - تهران - ایران
از فرط آزادی نمی دونند چه کار باید بکنند ای احمقا .. و ضایع تر پسر 20 ساله با پیرزن 44ساله که جای مادربزرگشه دیگه چیزی نگم بهتره ..
یکشنبه 8 دي 1392 - 19:10
hossein+87 - ایران - ایران
leila leila - گوتنبرگ - سوئد - حق با شماست. منتظر کسب افتخار شما نیز هستیم! لول!
یکشنبه 8 دي 1392 - 20:11
hossein+87 - ایران - ایران
chatra - آمستردام - هلند -اخوی که چه عرض کنم....، هر چیزی رو نمیشه به اسم آزادی توجیه کرد. دیگه دلیلی نداره هرکی هر غلطی خواست کنه و اسمش رو بزاریم ازادی! عفت و شان و شخصیت چیزی نیست که ایرانی و اروپایی و آمریکایی و مسلمون و مسیحی و غیره داشته باشه. دیگه هر چیزی حدی داره. هر کاری که از حد خودش خارج شه میشه غلط اضافی.اینجا واونجا هم نداره. حالا حد وحدود رو کی و چی تعیین میکنن؟ باورهای جامعه و اعتقاداتشون.منظورم از اعتقاد، مسائل دینی نیست. گور بابای دین. منظورم باورهای اجتماعیه.طرف لخت شده که چی؟مثلا شاخ فیل شکسته؟آخه این کار معنی داره؟ دیگه حماقت و پفیوز بازی هم حدی داره !
یکشنبه 8 دي 1392 - 20:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.