علی‌آبادی: غیر از رئیس فدراسیون ‌شخص دیگری بیاید؛ شک نکنید تقلب شده?

رئیس کمیته ملی المپیک اعتقاد دارد اگر شخصی غیر از رئیس فدراسیون در انتخابات کمیته شرکت کند، شک نکنید تقلب شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ محمد علی‌آبادی رئیس کمیته ملی المپیک در برنامه زاویه درباره بودجه ورزش، گفت: آن زمانی که در سازمان تربیت بدنی بودم، بودجه کمیته 7 میلیارد تومان بود. برای حمایت از قهرمانی در آن زمان 35 میلیارد نیاز داشتیم که 7 میلیارد گرفتیم، با سلام و صلوات نمی‌توان قهرمانی را کسب کرد. نمی‌توانیم به یک ورزشکار بگوئیم بدون بودجه و امکانات برو مدال بگیر.

وی درباره کسب مقام هفدهم در المپیک لندن، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی مناسب توانستیم در المپیک مقام خوبی بگیریم و حالا در والیبال، بسکتبال و قایقرانی مدال‌آور شده‌ایم. بانوان هم صاحب بودجه شده‌اند و هم فضای اختصاصی به آنها داده شده است. ظرفیت بانوان در عرصه بازی‌های آسیایی بسیار بالاست، بنابراین نمی‌توان برای این بازی‌ها و یا المپیک دو سه ماه قبل از مسابقات ورزشکاران را جمع کرد. لازم است کمیته روی نوجوانان و جوانان سرمایه‌گذاری کند تا در آینده آنها مدال‌آور شوند.

علی‌آبادی عنوان کرد: در صورتی که در رده سنی نوجوانان و جوانان سرمایه‌گذاری نشود، نتیجه درستی نمی‌گیریم. در یک دوره 4 ساله رقابت‌های مختلفی در رده‌های گوناگون برگزار می‌شود که باید در آنها شرکت کنیم، اگر نگاه غیر از این باشد که فکر می‌کنم الان هم همینطور است، آسیب می‌بینیم. در رسانه‌ها کجا درباره نوجوانان و جوانان بحث می‌شود؟ مگر حدادی که الان مدال می‌گیرد از نوجوانان نیامده است، بنابراین اگر توجه نشود، آینده در هاله‌ای ابهام قرار خواهد داشت. یک ورزشکار برای حضور در عرصه جهانی 200 تا 250 روز باید در اردو باشد و لازم است 365 روز حقوقش پرداخت شود.

* چرا باید سرخابی‌ها در دست دولت باشند؟

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌های خود به نقش اساسی بخش خصوصی اشاره کرد و اظهار داشت: باشگاه‌ها نباید در دست دولت باشند، یعنی چه سرخابی‌ها دولتی باشند؟ کشورهای دیگر حق پخش دارند امکان درآمدزایی دارند شما نمی‌توانید بدون تمهیدات باشگاه‌ها را خصوصی کنید، اگر می‌بینید در کشوری کمیته ملی المپیک خصوصی است، دولت حمایت می‌کند اما دخالت نمی‌کند.

علی‌آبادی افزود: 50 سرمایه‌گذار خوب هستند که می‌توانند فدراسیون‌ها را در اختیار بگیرند، فردا حاضرم اسامی 20، 30 نفر از آنها را اعلام کنم. این اشخاص چون اقتصادی هستند می‌توانند منابع را تأمین کنند، اما افرادی که الان در رأس فدراسیون هستند، اقتصادی نیستند. ما هم فضا را طوری آماده نکردیم که آنها بیایند. فدراسیون‌ها حاضرند افرادی سرمایه‌دار بیایند. اعتقاد دارم بودجه کمیته یا فدراسیون هم نباید افت و خیز داشته باشد چون ورزش همیشگی است.

* هزینه‌ها افزایش پیدا کرده اما کاهش بودجه داشته‌ایم

وی با بیان اینکه سال گذشته درخواست بودجه 150 میلیاردی داشتیم، خاطرنشان کرد: بیشتر هزینه‌های کمیته ارزی و ریالی است هزینه‌های ما از 4 سال پیش افزایش پیدا کرده اما بودجه‌ها کاهش داشته‌اند در حالی که ورزش رشد کرده و ما در برخی رشته‌ها مدال‌آور شده‌ایم. 9 سال در ورزش مدیریت کردم و آن را مانند کف دست می‌شناسم، اگر در هر ورزشی برنامه‌ریزی خوب باشد مدال می‌گیریم. چه کسی می‌دانست در قایقرانی که مهد آن در شرق آسیاست ایران می‌تواند دو مدال بگیرد، ما برای اینکه بتوانیم موافقت تمرین ورزشکاران در پشت سدها را بگیریم، دو سال زجر کشیدیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه با اعتراض به تغییر رؤسای برخی فدراسیون‌ها تصریح کرد:‌ وقتی در یک روز 4،5 رئیس عوض می‌شود IOC معترض می‌شود. خواهش کردیم رؤسای فدراسیون‌ها را برگردانند اما کسی گوش نکرد. وقتی دولت قوی‌ترین عامل است و همه اختیارات کشور را در دستش دارد و در ورزش ورود می‌کند، همین می‌شود. وقتی دولت به اساسنامه فدراسیون‌ها بندی اضافه می‌‌کند که وزیر می‌تواند در عزل و نصب رؤسا دخالت کند، مجامع بین‌المللی موضع می‌گیرند.

علی‌آبادی در پاسخ به این سؤال که برخی‌ها اعتقاد دارند در اساسنامه کمیته ملی المپیک ترجمه غلطی شده است، عنوان کرد: اصلا این‌طور نیست، مرجع ما IOC است و شما به راحتی می‌توانید سؤال کنید. از اینکه بعضی‌ها بی‌انصافی کردند، دلخور شدم. این بحث‌ها را شنیدم اما اسکلت اساسنامه را IOC می‌بندد. اساسنامه ما با سایر کشورها تقریبا به یک صورت است.

* تصویب اساسنامه با صلوات بد نیست!

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه اساسنامه 3 بار برای اعضای مجمع فرستاده شده و آنها آن را تأیید کردند، عنوان کرد: در ابتدا تحت عنوان ویرایش در 16 بهمن سال گذشته اساسنامه برای تمام اعضا فرستاده شد. دوباره یک جلسه‌ای برگزار کرده‌ایم و 7 نفر از رؤسای فدراسیون‌ها و دو نفر از وزارت ورزش در جلساتی اساسنامه را مورد بررسی قرار دادند و مجددا یک‌بار دیگر برای تمام اعضا فرستاده شد. از آنها خواستیم اگر نظری دارند، ارسال کنند که برخی‌ها می‌خواستند به مجمع اضافه شوند اما IOC اجازه نمی‌داد. آنها حتی با حضور وزیر موافق نبودند. بحثی را شنیدم مبنی بر اینکه اساسنامه با صلوات تأیید شد. اینکه بد نیست.

علی‌آبادی با تاکید بر اینکه انتخابات کمیته 30 دی ماه برگزار می‌شود، گفت: جدی هستیم تا انتخابات را با کمال صحت در این تاریخ برگزار کنیم. موضوع دیگری هم درباره حضور رؤسای فدراسیون‌ها در این مجمع بود، اگر رئیسی نیامد و نماینده‌ای را به مجمع فرستاد، شک نکنید که تقلب شده است و ما با این موضوع مخالفیم. IOC با جایگزینی رئیس مخالف بود، آنهایی که دنبال این هستند که بخواهند شخص دیگری را به مجمع بیاورند می‌خواهند انتخابات را مدیریت کنند.

وی در پایان با بیان اینکه ارتقای ایران در بازی‌های آسیایی 2014 غیر ممکن است، تصریح کرد: برای اینکه صعود کنیم باید 40 مدال طلا بیاوریم با این وضعیت اسفبار بودجه و بی‌سامانی وزارت ورزش که تازه وزیر آمده اگر ایران بتواند جایگاه چهارمی را حفظ کند، کار ارزشمندی را کرده است. صد درصد در بازی‌های آسیایی نمی‌توانیم صعود کنیم. فدراسیونی که رئیسش برای بدهکاری پنهان می‌شود و حقوق همکارانش را نمی‌تواند پرداخت کند، چطور می‌تواند شق‌القمر کند و تعداد مدال‌ها را بالا ببرد؟

+4
رأی دهید
-10

تیتو تیتو - تهران - ایران
بله وقتی احمدی نژاد نا مشروع با تقلب رییس جمهور قانونی میشود کثافتی مثل تو که فامیل او هم هستی و با رانت او در این منصبی باید همچین حرفی بزند خودت هم میدانی تاریخ مصرفت گذشته این حرف ها از ادمی مثل تو که فعلا باید برود دادگاه در مورد تخلفات مالیش در کمیته المپیک توضیح بدهد به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
شنبه 7 دي 1392 - 12:11
metti - تهران - ایران
.. چه ادای ادم حسابیارو در میاره انتر مفنگی تورو چه به این ... الدنگ دورت تموم شد زود گم شو پیش مموتی
شنبه 7 دي 1392 - 20:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.