مرتضوی از محجوب و ربیعی شکایت کرد

سعید مرتضوی، رئیس پیشین سازمان تامین اجتماعی ایران، از علی ربیعی، وزیر کار و علیرضا محجوب، نماینده مجلس ایران شکایت کرده است.

وکیل آقای مرتضوی به خبرگزاری فارس گفته است که او از آقایان ربیعی و محجوب به اتهام نشر اکاذیب و ایراد تهمت و افترا شکایت کرده و این پرونده نیز به دادسرای کارکنان دولت ارجاع شده است.

موضوع شکایت آقای مرتضوی اتهاماتی است که درباره سوءاستفاده‌های مالی به او نسبت داده شده است.

در گزارشی که هیات تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی به عمل آورد آمده است که سعید مرتضوی، مدیرعامل پیشین این سازمان، مبالغی را به مقام‌های دولتی، نمایندگان مجلس و برخی رسانه‌ها "هدیه" داده بود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده بود که تفاهم نامه سازمان تامین اجتماعی و شرکت هولدینگ سورینت قشم، متعلق به بابک زنجانی، مبنی بر انتقال سهام تامین اجتماعی در ۱۳۸ شرکت ایرانی در ازای دریافت مبلغی بیش از ۴ میلیارد یورو، دارای "اشکالات عدیده حقوقی" بوده و قوانین در آن رعایت نشده است.

نام شرکت‌های بزرگی همچون هواپیمایی جمهوری اسلامی، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه اصفهان، مس شهید باهنر کرمان، کشتیرانی جمهوری اسلامی و هتل‌های هما، در فهرست شرکت‌هایی است که قرار بوده سهام سازمان تامین اجتماعی در آنها به شرکت سورینت منتقل شود.

سعید مرتضوی اتهامات سوءاستفاده مالی را رد کرده است اما با توجه به تکرار آنها از سوی آقایان ربیعی و محجوب از آنها شکایت کرده است.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران با انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی مورد انتقادهای فراوانی قرار گرفت. او در پی اختلاف نظر با علی و صادق لاریجانی، روسای مجلس و قوه قضاییه، فیلمی از گفتگوی فاضل لاریجانی، برادر آنها با سعید مرتضوی منتشر کرد.

در این فیلم فاضل لاریجانی به سعید مرتضوی پیشنهاد می‌کرد برای رفع موانع معامله با بابک زنجانی از نفوذ برادران لاریجانی استفاده شود.

+22
رأی دهید
-9

razmandeh - استکهلم - سوئد
سیاه بازی را کنار بگذارید . یک پرس واجبی اعلا بخوردش بدهید تا پشمو پیلیش بریزه . و همه گندکری‌هایش ماست مالی بشه !!!
شنبه 7 دي 1392 - 02:39
sama128 - شیراز - ایران
مطمئن باشید مسائل گسترده فساد در تامین اجتماعی هم مثل هزاران پرونده فساد در جمهوری اسلامی ایران و آن پرونده 3000 میلیارد تومانی ماست مالی میشه و میره پی کارش تعجب نکردید که یک بار محض رضای خدا یکبار رهبر ان قلاب جمهوری اسلامی ایران طی این سالها نگفته با مفسدین با اشد مجازات برخورد نکنید یا جلوی فساد را بگیرید چون خودش در راس مفسیدن هستش در تامین اجتماعی اگر بخواهند ریز فساد را در بیارن که سر به هزاران میلیارد میزنه حیف و میل بیت المال استفاده از مدیران نالایق و بی سواد و هزینه های بسیاری که هر مدیر در بدو ورودش به این تشکیلات الکی و بی خود و بی برنامه به مجموعه تحمیل میکنه و به کسی هم پاسخگو نیست پروژه های مختلفی که به انجام هیچگاه نمی رسه یا حداقل سه الی چهار مدیر باید توش بخورند تا به انجام برسه استفاده از افراد بازنشسته که در این سیستم به وفور قابل مشاهده هستش و فساد اخلاقی و کثیفی که در رده ها مختلف و در جاهای مختلف می توان به راحتی دید و متاسفانه هیچ مرجعی در تامین اجتماعی نیست که پیگیری کنه و این سیستم را که با پول کارگران در حال کار هست را سالم و درست برای نسل های بعد نگهداره .
شنبه 7 دي 1392 - 06:03
agha-javad - تهران - ایران
اگه محجوب و ربیعی زیر دست تو جنایتکار و دزد میفتادن، مطمئنا تجاوز ، شکنجه و بعد مرگ در انتظارشون بود!!!
شنبه 7 دي 1392 - 10:30
sama128 - شیراز - ایران
مملکت اگر خرتو خر نباشه این جوجه نباید به خودش اجازه بده از تحقیق و تفحص مجلس و از وزیر شکایت کنه ظرف چند ماهی که با هزاران اما و اگر رئیس تامین اجتماعی بود این همه گند زد که بوش کل جهان و عالم را گرفته اگر اما و اگر توش نبود چی میشد قوه قضائیه اگر قوه قضائیه بود که نیست اصلا اجازه طرح شکایت به این آدم کثیف را نمی داد اول می گذاشت تکلیف پرونده تحقیق و تفحص که تازه خیلی چیزهای ریز و درشت در اون قید نشده از تامین اجتماعی به جایی برسه بعدا می گفت تو بیا از خودت دفاع کن نه اینکه یکاره هنوز تکلیف دزدهای کلان آن مشخص نشده که میشه و باید اگر عدالتی باشه بره زندان بیاد پیش دستی کنه و شکایت بکنه کجای دنیا متهم خودش سریع شاکی میشه تنها و تنها در ام القرای جهان اسلام ایران . مهد عدالت و انسانیت
شنبه 7 دي 1392 - 11:32
تیتو تیتو - تهران - ایران
میگن آب که سر بالا بره غورباقه ابو عطا میخونه ! عجب خر تو خریه! هیچ عذاب وجدانی بابت دزدیهاش نداره هیچ میخواد شکایتم بکنه
شنبه 7 دي 1392 - 12:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.