حمله گاو به ۱۵ تهرانی

عکس تزئینی استصاحب گاو می بایست دیه 15 زن و مرد ساکن سعادت آبادتهرا ن را پرداخت کند
 
فرار گاو خشمگین از دست قصاب، 15 زن و مرد تماشاچی را با سرنوشت‌های دردناکی مواجه کرد.پس از بررسی‌های قضایی و پلیسی صاحب گاو با پرداخت دیه میلیونی روبه‌رو شد.

چندی پیش ساکنان خیابان سپهر سعادت‌آباد وقتی شنیدند مردی در همسایگی‌شان قصد دارد گاوی را قربانی کند با اشتیاق زیادی از خانه‌هایشان بیرون ریختند و در محل ایستادن قصاب حلقه زدند.

وقتی وانت حامل گاو در بین این حلقه توقف کرد همه مشتاقانه دیدند که چند مرد گاو را از پشت خودرو به پایین کشیدند و روی زمین خواباندند تا قصاب مراسم قربانی را اجرا کند.هنوز قصاب آماده نشده بود که ناگهان گاو خشمگین وحشت‌زده با چابکی تقلایی کرد و با پرتاب کردن مردان که پاهایش را گرفته بودند از جا برخاست.60 زن و مرد تماشاچی که از این واکنش سریع گاو غافلگیر شده بودند با ترس و واهمه پا به فرار گذاشتند و همین کافی بود تا گاو با وحشت بیشتری سرگردان و حیران به اطراف بدود و به زنان و مردان ضربه بزند.گاو خشمگین هنوز رها بود و هیاهویی به پا کرده بود، صدای جیغ‌های مردانه و زنانه فضا را پر کرده بود تا اینکه صاحب گاو، قصاب و چند مرد به سمت گاو حمله کردند تا آن را مهار کنند و وقتی دیدند نمی‌توانند گاو را کنترل کنند با چاقو به آن حمله بردند و با ضرباتی توانستند گاو را زمینگیر کنند و پیش از مرگش به‌خاطر خونریزی شدید آن را قربانی کنند.
تماس با اورژانس
وقتی گاو برای همیشه خاموش شد ساعت‌ها نشان می‌داد که فرار این حیوان خشمگین 15 دقیقه وحشت‌آور را برای اهالی خیابان سپهر رقم زده است.

گروهی زن و مرد که زخمی شده بودند با آه و ناله روی زمین افتاده و دیگران سریع با اورژانس تماس گرفتند و آنان را در جریان قرار دادند.وقتی تکنیسین‌های اورژانس پای در صحنه حادثه گذاشتند در معایناتشان دیدند که 10 مرد و 5 زن بشدت زخمی شده و نیاز به انتقال به بیمارستان دارند.این مجروحان یکی پس از دیگری به مراکز درمانی انتقال یافته و تحت نظر پزشکان قرار گرفتند.
شکایت در دادسرا
همه این 15 زن و مرد پس از اینکه ترخیص شدند به دادسرای ناحیه 2 تهران مراجعه کرده و از صاحب گاو به‌خاطر سهل‌انگاری در نگهداری این حیوان به طرح شکایت پرداختند.یکی از مردان وقتی در برابر دادیار مهدی صفریان قرار گرفت، گفت: جمعه شب وقتی شنیدیم قرار است در محله‌مان گاو قربانی کنند برای تماشای این صحنه در گوشه‌ای جمع شدیم، خیلی بودیم تا اینکه گاو را از وانت پیاده کردند و چون حواس صاحبش نبود گاو به سمت جمعیت حمله کرد و باعث شد به تعدادی از ما آسیب جدی وارد شود.زن جوان نیز گفت: «هنوز از یادآوری آن صحنه‌ها وحشت دارم، شب‌ها کابوس می‌بینم. گاو را که دیدم احساس کردم دیگر زنده نخواهم ماند جیغ می‌کشیدم و فرار می‌کردم اما فایده‌ای نداشت و گاو به من صدمه وارد کرد.
نظریه پزشکی قانونی
دادیار صفریان که پرونده بالینی این 15 زخمی حادثه را بررسی کرده بود دستور داد همه آنها در پزشکی قانونی تحت معاینه قرار بگیرند و طول درمان و میزان دیه مشخص شود.
بازجویی از صاحب گاو
این مقام قضایی در مرحله بعدی، صاحب گاو را به دادسرا احضار کرد و این مرد که باور نداشت همسایه‌هایش از او شکایت کرده باشند در برابر دادیار صفریان قرار گرفت و گفت: نمی‌دانم چرا من مقصر هستم درحالی که هیچ نقشی در این سهل‌انگاری نداشته‌ام، وقتی قرار شد گاو را قربانی کنم هیچ کس را برای تماشای این صحنه دعوت نکردم و حدود 60 زن و مرد با آگاهی از اینکه شاید گاو حرکتی کند دور آن حلقه زدند.وی افزود: «بعد از پیاده کردن گاو از پشت وانت آن را در اختیار قصاب قرار دادم که وی کوتاهی کرد و گاو پا به فرار گذاشت، خود من نیز آسیب دیده‌ام و اصلاً تصور نمی‌کنم گناهی به گردن من باشد، یک حادثه بود و در این بین همه ما مقصر بودیم و اگر این 15 زن و مرد به تماشای این صحنه نمی‌آمدند الان سالم مانده بودند.»
دیه میلیونی
با اعلام نظر پزشکی قانونی و محاسبه دقیق، میزان دیه مشخص شد و صاحب گاو در برابر پرداخت 10 میلیون تومان پول به 15 زن و مرد قرار گرفت.

بنابر این گزارش، رایزنی‌ها برای صلح و سازش بین 15 زخمی حادثه و صاحب گاو در حال انجام است و در صورت رضایت ندادن آنها قرار مجرمیت صادر شده تا میزان محکومیت صاحب گاو پس از محاکمه در دادگاه جزایی عمومی تهران مشخص شود.
 
+70
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  اسم گاو بیچاره بد در رفته !! متاسفانه کم نیستن گاوهای ۲پا در مملکت ما
  0
  167
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Persia-princess - کوالا لامپور، مالزی

  تا شما باشید دیگر با ذوق و شوق به تماشای قتل یک زبان بسته نروید ! آخر کجا دید که واسه کشتن یک حیوان در خیابان مشتاقانه حلقه بزنند ! این مصداق تحجر و وحشیگری هست ! دلتون نمیسوزه واسه این زبون بسته !؟ دستش درد نکنه خوب همتون و لات و پار کرد تا درس عبرتی باشد.
  1
  183
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *پسر شجاع* - تهران، ایران

  مگه اینکه این گاوها با لت و پار کردن چند نفر فرهنگ سازی کنن که نباید از کشته شدن یه حیون لذت برد حکومت رو مجبور کنن که تماشای کشته شدن حیوانات رو ممنوع کنه وگرنه نه مردم و نه حکومت فعلا فرهنگشون به اون سطح نرسیده..
  0
  142
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  tehran ziba - آمستردام، هلند

  اولا نمی دونم چرا این آقا گاو آورده تو شهر قربانی کنه حتما خونه خریدع خوب چرا گاو بیچاره رو می کشی؟پولش رو صرف بچه های بیچاره کن که تو خیابونا با لباس کم دارن فال می فروشن در ثانی من نمیدونم چرا مردم ما چند سالی هست از دیدن کشتن گاو وگوسفند تا اعدام لذت می برندهر چند که مسولین ما خودشون مردم رو تشویق می کنند.
  0
  114
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shayan1234 - هامبورگ، آلمان

  چفدر این کار کثیفه مگر از قصد صاحب گاو ولش کرده
  7
  62
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Pooia - بریزبن، استرالیا

  تا شما بی‌ فرهنگها باشید به تماشای سلاخی شدن یه حیوونه بیچاره نرید.
  0
  117
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  احتراز - دورف، آلمان

  ملت علاف آخه کشتن گاو دیدن داره.
  0
  112
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  بیا و خوبی کن ! این اسیب دیده ها بی خود درخواست دیه کردن صاحب گاوه که نخواسته انها به دیدن سربریدن گاو بیایند از این هم بگذریم عمدا" گاوه راه نشده تا به مردم اسیب رساند. از طرف دیگر حقش است که این صاحب گاوه را جریمه کنند تا بار دیگر چنین خوبی نکند برای اینگونه مردم گوشت ندیده و طمع کار گاو قربانی کند.
  4
  30
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  شرم بر اون دین متوحشتون که این چنین شما رو برای دیدن سلاخی یک حیوان به صف کرد , بعد هم برای حمله یک گاو دیه ای معادل شتر به شما پرداخت کرد
  4
  54
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  دلم برای آن‌ گاو سوخت، در واقع گاو یا گاو‌ها همان مردم ۲ پای احمقی بودند و کماکان هستند که به قصد تماشای قربانی شدن یک حیوان دور او حلقه زدند.
  0
  64
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران

  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. آخ جمله منو تو نوشتی‌ ، مرسی‌ هموطن
  1
  27
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  معذرت میخوام ولی‌ حداقل حقتونه. باذوق رفتید جان کندن یک زبان بسته اسیر رو تماشا کنید حالا طلبکار هم هستید...
  0
  68
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  در اینجا چند بار وقتی گاوی را به کشتارگاه میبردند از دست صاحبش فرار کرده ولی به کسی‌ آسیبی نرسید.و به خاطر احترام به گاو از ذبح او صرف نظر کردند.اما این واقعه در ایران را من می‌تونم فقط بگم که با این فرهنگ و اینگونه رفتارها حقش بود اول صاحب گاو بعد هم چند تن‌ از نظاره گران باید قربانی میشدند.
  1
  40
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف، لهستان

  بنده هم با Persia-princess از کوالالامپور مالزی و tehran-ziba از آمستردام هلند موافقم ! آدم صد تا دشمن خونی داشته باشه ولی همسایه اینطوری نداشته باشه ! !انگاری همه منتظر بودند تا اتفاقی بیفتد و فوری درخواست خسارت کنند !خوب دَندَت نرم نمیرفتی سر بریدن یک گاو را ببینی حالا هم که رفتی با صاحب گاو چه کار دارید ?! از گاو هم که با کشتن اش انتقام گرفتید پس همه چی یِر به یِر شده و رفته ! این به ظاهر آدم ها هم که برای تماشا رفته بودند مرا به یاد ِ آن سری ویدیو های فقط در روسیه -Only in Russia- انداخت که در آن مردم خودشون را جلوی ماشین بقیه می انداختند تا خسارت بگیرند ! ضرب المثل :" پشه را هم در هوا نعل می کنند " !
  3
  23
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  الان بیشتر از ٣٦ ساله که یه گله گاو به ایران حمله کردن و ههه ایران رو به فنا دادن
  1
  38
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  zan kermanshah - کلن، آلمان

  احتمالا اون روز مراسم اعدام جایی برگزار نشده و مردم هم آجیل و تخمه هاشون رو دستشون باد کرده یک دفعه متوجه شدند مراسم کشتار هست تخمه بدست به تماشای صحنه رفتند.حقتون بیشتر از این نیست .برید بمیرید طلبکار هم هستند
  1
  47
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  درس خوبی به مردم همیشه در صحنه داد
  0
  23
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.