فرمانده پلیس‌راه : آتش‌ گرفتن ۳ اتوبوس اسکانیا تنها در ۱۵ روز

               فرمانده پلیس‌راه : آتش‌ گرفتن ۳ اتوبوس اسکانیا تنها در ۱۵ روز

فرمانده پلیس‌راه کشور از 3 آتش‌سوزی اتوبوس‌های اسکانیا از 22 آذر ماه تاکنون خبر داد و گفت: این در حالیست که هیچ اتوبوس دیگری در کشور در این مدت آتش نگرفته است.
 
به گزارش عصر ایران، سردار محمدرضا مهماندار روز جمعه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشکلات اتوبوس‌های اسکانیا و آتش‌سوزی آنها گفت: بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد از 22 آذر ماه تاکنون سه فقره اتوبوس اسکانیا دچار آتش‌سوزی شده‌اند که اولی در استان اصفهان در تاریخ 22 آذر، دومی در استان ایلام در مرز مهران در 25 آذر و سومی در شش کیلومتری رشت در 4 دی ماه بوده است که خوشبختانه با اقدام بموقع رانندگان، مسافران بلافاصله از این اتوبوس‌ها تخلیه شدند و به جز اتوبوسی که در مرز مهران آتش گرفته و شاگرد اتوبوس دچار سوختگی شد، مابقی این حوادث خسارت جانی نداشته است.
 
وی با اشاره به اینکه رخداد 3 آتش‌سوزی در اتوبوس‌های اسکانیا ظرف 15 روز به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست، گفت: بررسی‌های پلیس نشان داده تمامی این آتش‌سوزی‌ها به دلیل نقص فنی بوده است. این در حالیست که در این مدت هیچ اتوبوس دیگری در کشور دچار حریق نشده است.
 
مهماندار در خصوص حادثه آخر حادثه آتش‌سوزی اتوبوس اسکانیا گفت: یک دستگاه اتوبوس اسکانیا با 40 مسافر که 4 دی ماه از تهران به سمت رشت در حال حرکت بود، بعد از امامزاده هاشم، در شش کیلومتری رشت به دلیل نقص فنی و استشمام بوی سوختگی توسط راننده و مسافران، متوقف و مسافران بلافاصله با اقدام بموقع راننده پیاده می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در این حادثه هیچ یک از مسافران و سرنشینان اتوبوس آسیبی ندیدند، گفت: متاسفانه در این حادثه بیش از 50 درصد اتوبوس دچار سوختگی می‌شود که با حضور پلیس و ماموران آتش‌نشانی سرانجام اتوبوس مذکور خاموش می‌شود.
 
فرمانده پلیس‌راه کشور به تصادف اتوبوس‌های اسکانیا اشاره کرد و گفت: از اول آذرماه سال جاری تاکنون اتوبوس‌های اسکانیا 14 فقره تصادف داشتند که در پی آن 10 نفر کشته و 34 نفر مجروح شدند.

                              فرمانده پلیس‌راه : آتش‌ گرفتن ۳ اتوبوس اسکانیا تنها در ۱۵ روز

                                                 آتش سوزی اتوبوس اسکانیا در جاده اهواز - هفتگل با 12 کشته

در تصادف دو اتوبوس اسکانیا در جاده تهران - قم در 18 شهریور 1392 نیز دو اتوبوس آتش گرفتند و 44 نفر کشته و 44 نفر زخمی شدند.

در اردیبهشت 1392 هم تصادف یک اتوبوس مسافربری اسکانیا با کامیون در جاده اهواز ـ هفتکل به آتش گرفتن اتوبوس منجر شد و 14 کشته برجای گذاشت. به گفته پلیس 2 نفر در این حادثه به دلیل تصادف و بقیه یعنی 12 نفر به دلیل آتش سوزی اتوبوس جان خود را از دست دادند.

                فرمانده پلیس‌راه : آتش‌ گرفتن ۳ اتوبوس اسکانیا تنها در ۱۵ روز    

                                            آتش سوزی دو اتوبوس اسکانیا در جاده تهران - قم در 18 شهریور 92 با 44 کشته
       
مهماندار از تشکیل تیم ویژه پلیس برای بررسی حوادث اتوبوس‌های اسکانیا و تشکیل پرونده ویژه برای این اتوبوس‌ها خبر داد و گفت: این تیم ویژه در صورت آتش‌سوزی اتوبوس‌های اسکانیا در هرجای کشور سریعا به محل اعزام و نسبت به بررسی علت موضوع، اقدام می‌کنند.
وی با اشاره به مهلت ارائه شده به شرکت اسکانیا در خصوص رفع عیب اتوبوس‌های تولیدی، گفت: درعین حال شرکت مذکور علاوه بر رفع عیب اتوبوس‌های تولیدی خود، باید نسبت به فراخوان اتوبوس‌های قبلی و رفع عیب آنها نیز اقدام کنند. چرا که در صورت تداوم آتش‌سوزی اتوبوس‌های اسکانیا، پلیس مجبور است تصمیماتی نیز برای اتوبوس‌های در حال تردد اتخاذ کند.

                 فرمانده پلیس‌راه : آتش‌ گرفتن ۳ اتوبوس اسکانیا تنها در ۱۵ روز 

                                      آتش سوزی دو اتوبوس اسکانیا در جاده تهران - قم در 18 شهریور 92 با 44 کشته

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم - فرمانده ناجا نیز در خصوص اتوبوس‌های اسکانیا گفت: زمانی برای رفع عیوب این خودرو تعیین شده است، اما اگر این عیوب رفع نشود شماره‌گذاری نمی‌کنیم و من توصیه می‌کنم خودروسازان به جای مقاومت و تکذیب عیب خودرو، آنرا قبول کنند، چرا که در گذشته آتش‌سوزی و عیب پژو نیز تکذیب می‌شد اما نهایتا آنرا قبول کردند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی موافق به مخاطره انداختن تولید و بیکاری کارگران نیست، گفت: اسکانیا بعد از یک نوع خودرو که اسم آن را نمی‌آورم، میزان تلفات جاده‌ای‌اش، دو برابر است.

+31
رأی دهید
-1

بت شکن - مونترال - کانادا
تحریم‌ها کاغذ پاره است، دانشمندان ما آنقدر در عرصه صنعت پیشرفت کرده اند که به خود کفأیی رسیده ایم، اون آقای وزیر غلط کرده که توان نظامی ما را دست کم گرفته!!
جمعه 6 دي 1392 - 19:51
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
بنزین بی کیفیت . مواد الویه آخوندی بهتر از این نمیشه................................ نمی دونم چرا اینها می خوان مردم رو به زور بفرستند بهشت ...یک روز آتیش سوزی ....یک روز فرو روریختن سقف الان هم آلودگی هوا
شنبه 7 دي 1392 - 00:23
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
بت شکن - مونترال - کانادا....اسکانیا ساخت سوئد است و این موضوع هم هیچ ربطی‌ به تحریم‌ها نداره، نمایندگان اسکانیا هم چند وقت پیش به ایران سفری داشتند و این موضوع توسط آنها در دست بررسیست. تو برو بت‌هات را بشکن.
شنبه 7 دي 1392 - 01:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.