سرقت «آشی» از منازل

پختن آش نذری بهانه‌‌ای بود برای سرقت از منازل شهروندان و زن سارق بعد از خارج کردن شهروندان از خانه، بستر سرقت را برای داماد خود فراهم می‌کرد.

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری فارس، روز دهم آذرماه یکی از ساکنان شهرک کاروان با مراجعه به کلانتری 169 مشیریه و طرح شکایتی اعلام کرد که منزلش در واحد هفتم یک مجتمع مسکونی مورد سرقت قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 14 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی، در خصوص سرقت منزلش به کارآگاهان گفت: روز دهم آذر، همسرم برای کمک کردن به همسایه طبقه بالا جهت پاک کردن سبزی آش به منزل آنها رفته بود اما زمانیکه به خانه آمد متوجه شد که چرخ خیاطی اش به همراه مقداری طلا و جواهرات و مبلغ 700 هزار تومان داخل خانه سرقت شده است.

تحقیقات پلیسی و شناسایی سرقت های مشابه

کارآگاهان پایگاه ششم در ادامه رسیدگی به این پرونده، با مراجعه به مجتمع مسکونی محل سرقت و انجام تحقیقات اطلاع پیدا کردند که چهار سرقت مشابه دیگر نیز در این مجتمع مسکونی 30 واحدی انجام شده و تمامی این سرقت ها نیز زمانی انجام شده که همسران مالباختگان به منظور کمک برای پاک کردن سبزی آش به منزل یکی از همسایه ها مراجعه کرده بودند.

یکی از این چهار مالباخته در اظهاراتی مشابه اولیه شاکی پرونده، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: همسر بنده را خانم مریم.ف به واحد خودشان دعوت کرده بود تا جهت پاک کردن سبزی آش به وی کمک کند اما زمانیکه همسرم پس از گذشت چند ساعت به منزل باز می گردد متوجه می شود که طلا و جواهرات و وجوه نقد داخل خانه به سرقت رفته است.


اعتراف به سرقت از 5 مالباخته

با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص سرقت ها انجام شده، کارآگاهان به تحقیق از اعضای خانواده مریم.ف (50 ساله) پرداخته و همزمان با آغاز تحقیقات و با انجام هماهنگی های قضایی، منزل مریم.ف در طبقه پنجم مجتمع مسکونی مورد بازرسی قرار گرفت و کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از اموال مسروقه شدند.

با کشف تعدادی از اموال مسروقه، مریم به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهاراتش عنوان داشت که سرقت ها را با همدستی دختر (17 ساله) و دامادش (22 ساله) انجام داده است.

با توجه به اعترافات مریم.ف، مهرنوش (دختر متهمه) و امیر (داماد متهمه) دستگیر و به همدستی با متهمه اعتراف کردند؛ امیر در اعترافات خود به کارآگاهان عنوان داشت: با برنامه ریزی مادرزنم و زمانیکه همسایه ها برای پاک کردن سبزی آش به منزل مادرزنم رفته بودند، از خالی بودن منازل استفاده می کردیم و من و همسرم (مهرنوش) با استفاده از کلید منازل همسایه ها که مادرزنم از قبل تهیه کرده بود، اقدام به سرقت طلا و جواهرات، وجوه نقد و دیگر اموال با ارزش خانه ها می کردیم.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان و کشف مقادیری از اموال مسروقه، قرار بازداشت قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

+38
رأی دهید
-5

دوستدار - استهکلم - سوئد
مراسمهای مذهبی هم از ارزش افتادن برای همین است بعضیها برای فریب دادن و جیب خالی کردن و سرقت کردن از مردم از مراسمها مذهبی و حتی زیارت گاه ها هم استفاده میکنند.
جمعه 6 دي 1392 - 17:32
کبالت3 - کرج - ایران
سالها پیش در یکی از شهرکهای اطراف کرج توی یه باغ بساط نذری بپا کرده بودن و قرار بود نذری بدن یه آقایی هم دم در باغ ایستاده بود ملت هم قابلمه بدست منتظر .بعد یه مدت یه وانت با دوتا قابلمه نسبتا بزرگ رفت تو باغ اون آقای دم در هم برای نظم دستور داد قابلمه و ظرفها رو تحویل اون بدن بعد با ماژیک اسم طرف رو با تعداد نفراتش مینوشت به بعضی ها هم میگفت ظرفت کوچیکه برو ظرف بزرگتر بیار خلاصه ملت ظرفها رو تحویل دادن اون آقا هم در باغ رو بست رفت که نذری تحویل بده یه نیم ساعتی گذشت خبری از نذری نشد ملت منتظر النذری تاب نیاوردن از بالای دیوار سرک کشیدن نه از وانت خبری بود نه از ظرف و ظروف طرف از در دیگه باغ در رفته بود و جز دوتا اجاق خالی با هیزم و دود و تعدادی سطل و ظرف پلاستیکی چیزی بجا نمونده نبود جالب اینکه ظرفهای پلاستیکی رو نبرده بود اما ملت تو خماری نذری مونده که به هر طرف میدویدن تو ظهر عاشورا صحنه کمدی عجیبی بپا کرده بودن که قیامتی بود در حد خود کربوبلا کبلائی.
جمعه 6 دي 1392 - 17:28
تن‌ تن‌ و میلو - دویسبورگ - آلمان
باید حتما در تحقیقات نیروی انتظامی مشخص بشود که این مال باختگان برای پاک کردن سبزی چه نوع آشی منزل خود را ترک کرده بودند که در نتیجه آن، اموال خود را از دست دادند ؟ آیا آش ماست بود ، یا آش رشته و یا آش کشک ؟؟؟
جمعه 6 دي 1392 - 17:38
مانفرد - ایران - ایران
این هم از برکات آش نذری
جمعه 6 دي 1392 - 21:47
دنیای وحشی - تهران - ایران
تا این ملت خر باشند که بساط خرافاتشون رو بردارند و اساسی آدم بشوند وگرنه تاعمر دارند بایستی به آخوندهای دزد و دزدهای بقیه سواری بدهند چراکه هربلایی هم که سرشون بااسم دین و خدا و پیامبر می آورند بازهم سرعقل نمی آیند که نمی آیند .آقاجون خدارو توقلبت جستجو کن و بس وبقیه حرفهارو بی خیال شو .آدم زندگی کن و به خودت و دیگران نیز مثل آدم خیربرسون وآن هم بی واسطه نه باواسطه .
جمعه 6 دي 1392 - 22:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.