ممنوعیت حضور نمایندگان مجلس در انتخابات کمیته ملی المپیک ایران

سازمان بازرسی کل کشور، پیش از این حضور نمایندگان شورای شهر را در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی خلاف قانون دانسته بودسازمان بازرسی کل کشور ایران، در نامه‌ای به کمیته ملی المپیک ایران اعلام کرد که افراد بازنشسته، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر حق ثبت‌نام و شرکت در انتخابات این کمیته به عنوان هیئت رئیسه را نخواهند داشت.

محمد علی آبادی، رئیس فعلی کمیته ملی المپیک ایران که در چند ماه اخیر بحث‌های مختلفی درباره حضور دوباره او به‌عنوان رئیس این کمیته مطرح شده، در واکنش به این نامه گفته است:" این موضوع شامل مقامات کشوری و افرادی که دارای مجوز از هیئت وزیران و همچنین ایثارگر هستند نمی‌شود، بنده جزء مقامات کشور هستم و همچنین علاوه بر ایثارگر بودن، جانباز هم هستم و می‌توانم در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کنم."

پیش از این سازمان، در نامه‌ای به وزیر ورزش حضور نمایندگان شورای شهر و "روسای موسسات وابسته به دولت که از بودجه عمومی" استفاده می‌کنند را در انتخابات فدراسیون، خلاف قانون تشخیص داده بود.

احمد دنیامالی، عباس جدیدی و هادی ساعی که در حال حاضر عضو شورای شهر تهران هستند برای شرکت در انتخابات این فدراسیون‌های قایقرانی، کشتی و تکواندو باید از شورای شهر استعفاء دهند.

ثبت‌نام کاندیداهای پست‌های مختلف کمیته ملی المپیک از روز ۳۰ آذر آغاز شده و تا دو هفته ادامه خواهد داشت. قرار است انتخابات کمیته ملی المپیک روز ۳۰ دی برگزار شود.

+27
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.