حمایت اردوغان از رضا ضراب: اگر مدرکی علیه او دارید منتشر کنید/ چرا از او فیلمبرداری نکردید؟

انتخاب :نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به ماجرای دستگیر شدن رضا ضراب، از کمک های وی به خییریه تشکر کرد.

به گزارش انتخاب ؛ رجب طیب اردوغان از رضا ضراب، تاجر ایرانی، که هم‌اینک به اتهام رشوه، پولشویی و قاچاق طلا در بازداشت به سر می‌برد به دلیل کمک به اقتصاد این کشور و فعالیت‌های خیر خواهانه تقدیر کرد.

وی گفت: "ضراب طلا صادر می‌کند و می‌دانم که در امور خیریه نیز فعالیت دارد."

نخست وزیر ترکیه در ادامه افزود: "اگر مدرکی علیه ضراب دارند چرا وی را در حین ارتکاب جرم نگرفته و از اقدامات وی فیلمبرداری نکردند؟"

52 نفر شامل کارمندان دولت، تاجرین شناخته شده و پسران سه وزیر در روز 17 سپتامبر در عملیات ضدفساد مالی که تمام عرصه سیاسی ترکیه را تکان داده و منجر به استعفای سه وزیر شده‌، دستگیر شده‌اند.

رضا ضراب متهم به رشوه دادن به سه وزیر و فرزندان وی شده است. ادعا می‌شود که مبلغ این رشوه در حدود 137 میلیون لیره ترکیه (66 میلیون دلار) است.

اسلان سلیمان، مدیر حالک بانک ترکیه نیز، در ارتباط با پرونده صادرات طلای ترکیه به ایران بازداشت شده است.

 فهرست اعضای کابینه جدید اردوغان اعلام شد

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه پس از ترمیم کابینه خود اعلام کرد ده نفر از مسولین در کابینه که شامل 26 عضو از حزب حاکم عدالت و توسعه است تغییر کرده اند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ در زیر به فهرست کابینه جدید اردوغان که شامل چهار معاون نخست وزیر و یک زن است اشاره شده است:

رجب طیب اردوغان : نخست وزیر
بولنت آرینچ : معاون نخست وزیر
علی باباجان : معاون نخست وزیر
بشیر آتالای : معاون نخست وزیر
امرالله ایزلر : معاون نخست وزیر
بکر بوزداگ : وزیر دادگستری
عصمت ییلماز : وزیر دفاع
ایفکان علا : وزیر کشور
احمد داود اوغلو : وزیر امور خارجه
مولوت چاواز اوغلو : وزیر امور اروپایی
محمت سمسک : وزیر دارایی
نیهات زیبک چی : وزیر اقتصاد
تانر ییلدیز : وزیر انرژی و منابع طبیعی
نبی آوچی : وزیر آموزش ملی
فاروق سلیک : وزیر کار و امنیت اجتماعی
ادریس گولوس : وزیر محیط زیست و توسعه شهری
مهمت موذن اوغلو : وزیر بهداشت
لطفی الوان : وزیر حمل و نقل
مهمت مهدی اکر : وزیر خواربار و کشاورزی
فکری ایسیک : وزیر علوم ، صنایع و فناوری
عمر سلیک : وزیر فرهنگ و گردشگری
ویسل ایراوغلو : وزیر امور جنگلداری و آب
حیات یازیچی : وزیر امور گمرکی و تجارت
آیسنور اسلام : وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی
آکف چاگاتای کیلیس : وزیر جوانان و ورزش

آیا بابک زنجانی رییس رضا ضراب است؟

نام بابک زنجانی پس از برملا شدن فساد گسترده مالی در ترکیه بار دیگر سر زبان‌ها افتاده و رسانه‌های ترکیه می‌گویند رضا ضراب که به خاطر پولشویی بازداشت شده، در بازجویی از بابک زنجانی به عنوان «رییس» خود نام برده است.

در همین زمینه بابک زنجانی توضیحات زیر را ارایه داد: از نام‌های برده‌شده در بازجویی تنها رضا ضراب را به دلیل ایرانی‌بودنش می‌شناسم. با رضا ضراب در تمام عمرم تنها چند دفعه‌ای ملاقات داشتم اما هیچگونه فعالیت تجاری مشترکی انجام نداده‌ایم و از فعالیت‌های رضا ضراب هیچ اطلاعی ندارم. حتی نمی‌دانم محل کار ایشان کجاست! اگر هم فعالیت‌های غیر قانونی انجام داده باشد خودش مسوول است و این مساله به من هیچ ارتباطی ندارد.

نزدیک به شش ماه است که از ایران خارج نشده‌ام و هنوز هم در تهران هستم و این خبر که قرار است من با رضا ضراب در آنکارا ملاقات داشته باشم، یک دروغ محض است.

زنجانی که حالا دیگر مشهور شده می گوید: من یک فرد مشهور هستم و هر کسی من را می‌شناسد. به همین دلیل سفر من به روش‌های غیر قانونی یا استفاده من از اسناد جعلی غیر ممکن است.

+35
رأی دهید
-36

هستیا - شیراز - ایران
مشکوک میزنیا!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 16:55
paksan - آمریکا - آمریکا
اردغان آدم فاسدیه .ضراب را مجبور کرده که طلاهاشون رو به ایران قالب کنه و ترکیه کشور رشوه خیزیه و هرکاری بخوای بکنی باید رشوه به مقامات رو هم در نظر بگیری .این آدم می خواد زیر موضوع بزنه.قطعا رضا مثل همه ایرانی ها آدم درستی هستش و مشکل مقامات و بخصوص آقازاده های فاسد دولت اردوغان بودند و هستند و همین که آنها کنار رفتن و استعفا دادن نشون میده که این مقامات صداقت داشتند و برای باز گذاشتن دست مقامات قضایی و بررسی اتهامات آنها استعفاء دادن ولی نمی دونم اردوغان چرا اصرار داره که این اتهامات دروغه؟ حتی منه ایرانی هم می دونیم که این موضوع صددرصد درسته حالا ریز کارش رو باید مقامات پلیس ایران و ترکیه بدست بیارند.بنظرم اردوغان حرفش اینه که اگر رشوه ای هم داده شده از پول مفت نفت و گاز ایرانی ها بوده و این باعث شده که پولی که قرار بوده از ترکیه خارج بشه یکی توسط رشوه ها و یکی هم با تبدیل آن به طلا .پس تقریبا پول نفت و گاز ایران با حدود 30درصد ضرر به این کشور داده شده و باید از ضراب و سایر واسطه ها تشکر کرد؟!!!واقعاً لعنت به احمدی نژآد و مصلحی احمق که حق مردم رو اینطوری پایمال کردند
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 18:38
ari jojeh - تهران - ایران
اینجور که از حرف‌هایش پیداست کاملا از جریانات خبر داشته و احتمالا خودش هم پاش گیره وگر نه آنجور آشفته وار پلیس‌ها را اخراج نمیکرد.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 16:06
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
این کار ایشون قابل تقدیر است و نشان از فکر باز یک رئیس دارد و جانب عدالت را رعایت میکند. و جالب اینکه کسانی که در فساد دخیل بودند را عزل نمود. و همچنین کسانی که استعفا دادند نشان دادند که مسئول اشتباهات اطرافیانشان نیز هستند. چیزی که در ایران خلاف آن را میبنیم. کسانی هستند که فساد شخص ایشان و نه اطرافیانش اثابت شده ولی بدون منع قانونی آزادانه فعالیت میکند و حتی دهن کجی نیز میکند.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 20:53
mahdi_n130 - منچستر - بریتانیا
یک سوال؟؟ الان ترکها که باید خوشحال باشند چون کلی پول ایران در ان کشور باعث گردش مالی بوده و به اقتصاد ترکیه کمک کرده. شما فکر کن مثلا سرمایه ۵۰ میلیون دلاری که مال ضراب هست از این کشور خارج بشه بعد چی میشه؟ اگر از دوستان کسی هست که اقتصادان باشه لطفا توضیح بده که آیا من اشتباه میگم یا نه!!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 23:32
azadi2011 - تورنتو - کانادا
۶۶میلیون پول ملت ایران را رشوه داده? ای جاسوس خبیث که پول ملت ایران را اینجوری به دشمن اصلی ملت ایران ریختی? مگر تو اصلا ایرانی نیستی?
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 22:29
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
رجب خودش زیر سوال هست از اطراف رضا ضراب و دیگران می‌ترسد
جمعه 6 دي 1392 - 18:03
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
سال‌ها هست که اخبار ریز و درشت تورکیه را من دنبال می‌کنم، رجب را هم اصلا دوست ندارم، فعلا آلترناتیوی برای این حزب و این بشر نیست، این حزب کار‌های خوب بسیاری هم انجام داده، رشوه هم بخشی از فرهنگ شرق هست، تو ایتالیا و فرانسه .. زیاد هست، سرن ایتالیا و فرانسه از رهبر سابق لیبی کلی‌ پول گرفته بودند، مساله تورکیه این هست که آمریکا دیگه رجب را نمی‌خواهد، چون بزرگتر از خودش حرف میزند. مثلا از مخالف دولت کودتا در مصر هست، آن جریان داروس با رئیس جمهور اسرائیل و کمک به احزاب فلسطینی برای آمریکا و اسرائیل خوش آیند نیست، مسلم هست که این کشور‌ها با رجب بد شوند، و الا سالها هست که همه می‌دانند پسر اردوغان در سعی‌ پدر ملیاردر شده و از این مسائل
شنبه 7 دي 1392 - 16:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.