رئیس دیوان عدالت اداری: رئیس جمهور سابق به مردم دروغ می‌گفت

منتظری: یک مصیبت دوره گذشته این بود که متاسفانه رئیس جمهوری محترم به مردم دروغ می‌گفت

یک مقام ارشد قضایی ایران رئیس جمهوری سابق را به دروغگویی و قانون‌شکنی متهم کرده است.

روز پنجشنبه، ۵ دی (٢۵ دسامبر)، محمد جعفر منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری، در اشاره به دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، گفت "یکی از مصیبت‌ها در دوره گذشته این بود که متاسفانه آقای رئیس جمهوری محترم به مردم دروغ می‌گفت و قانون را علنا زیر پا می‌گذاشت و ما آن زمان می‌گفتیم به قانون عمل کنید."

آقای منتظری که در دیدار با مدیران دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری سخن می‌گفت، افزود که "وقتی مردم می‌بینند عالی‌ترین مقام اجرایی کشور قانون‌گریز و قانون‌ستیز است، به چه کسی می‌توانند اعتماد کنند؟"

رئیس دیوان عدالت اداری گفت که "این فرد، یک آدم متخلف و مجرم را خلاف قوانین سر کار می‌گذارد و وقتی دیوان به او می‌گوید حکم ابطال شود، قبول نمی‌کند."

رئیس دیوان عدالت اداری از فرد خاصی نام نبرده اما آقای احمدی نژاد در اواخر دوره ریاست جمهوری خود، سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران را که در ارتباط با پرونده کهریزک از کار معلق شده بود، به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد که با انتقاد شماری از نمایندگان مجلس و مخالفت دیوان عدالت اداری مواجه شد.

آقای منتظری در ادامه اظهارات خود گفت: "دیوان عدالت اداری حکم می‌دهد که این کار خلاف قانون است، اما حکم را اجرا نمی‌کند یا مصوبه را طوری تنظیم می‌کند که دور بزند و حالا هم می‌بینیم که دارد گندش در می‌آید."
رئیس دیوان عدالت اداری احمدی نژاد را به خاطر انتصاب مرتضوی به قانون‌شکنی متهم کرده استرئیس دیوان عدالت اداری افزود : "این چیزی است که ما فریاد می‌زدیم و می‌گفتیم این فرد شایستگی تصدی چنین سمت مهمی ندارد."

این مقام قضایی، شرایط ایران را با اخبار پیگیری یک پرونده فساد در ترکیه مقایسه کرد و با اشاره به استعفای چند تن از وزیران آن کشور به دلیل ارتباط فرزندانشان با این پرونده، گفت: "من متن استعفانامه یکی از وزرا را دیدم و ظاهر آن این است که به این دلیل استعفا کرده تا مقامات قضایی مانعی برای تعقیب نداشته باشند." وی اظهار داشت: "آن وقت ما می‌آییم یک آدم فاسد را سر کار می‌گذاریم و هرچه هم گفته می‌شود این آدم پرونده و محکومیت دارد، توجهی نمی‌شود."


پرونده سعید مرتضوی

محمد جعفر منتظری در مورد پیگیری تخلف سعید مرتضوی در دوره ریاست سازمان تامین اجتماعی گفت که دیوان عدالت اداری شاکی خصوصی این پرونده نیست اما افزود: "اگر قرار باشد رسیدگی شود، آن قدر شاکی از مرتضوی وجود دارد که احتیاجی به شکایت دیوان نیست."

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد که قوه قضاییه این شکایات را دنبال کند و زودتر به این پرونده رسیدگی شود.احمدی نژاد برای بخش عمده‌ای از دوره ریاست جمهوری از حمایت رهبر جمهوری اسلامی برخوردار بوددیوان عدالت اداری طبق اصل ١٧٣ قانون اساسی و برای رسیدگی به شکایات و اعتراضات مردم علیه ماموران، سازمان‌ها و آئین‌نامه‌های دولتی تاسیس شده است و رئیس آن را رئیس قوه قضاییه منصوب می‌کند.

محمود احمدی‌نژاد در انتخابات سال ١٣٨٤ به ریاست جمهوری ایران رسید و در انتخابات سال ١٣٨٨ بار دیگر به این سمت انتخاب شد هر چند اعلام پیروزی او با اکثریت کم نظیر آرا به بروز اعتراضات گسترده و چند ماه تظاهرات و تجمع های اعتراضی، و بازداشت، محاکمه و مجازات شماری از منتقدان دولت و معترضان منجر شد.

معترضان به نتیجه انتخابات، سیاست‌های آقای احمدی نژاد را مورد انتقاد قرار داده و در شعارهای خود، او را به دروغگویی متهم می‌کردند.

آقای احمدی‌نژاد در اکثر سال‌های ریاست جمهوری خود از اعتماد و حمایت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و اکثر مقامات و نهادهای حکومتی برخوردار بود اما پس از بروز اختلاف بین او و آیت‌الله خامنه‌ای بر سر برخی انتصابات دولتی، هدف انتقاد و حملات تند شماری از مقامات سیاسی و طرفداران سابق خود قرار گرفت.

در جریان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، شورای نگهبان صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی، نامزد مورد نظر محمود احمدی‌نژاد را تایید نکرد و اکثر نامزدهای تایید شده در تبلیغات انتخاباتی، دولت او را هدف انتقاد شدید قرار دادند.

پس از انتخابات نیز، دولت جدید بخش عمده‌ای از مشکلات موجود را ناشی از سیاست‌های دولت قبلی دانسته است.

+40
رأی دهید
-5

بت شکن - مونترال - کانادا
البته که از نظر شما آدم دروغ گوی محترم است، چون همه شما محترم!! هستید!!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 14:39
babak.ae - تهران - ایران
پس تو چه غلطی میکردی؟
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 15:01
pasargad2 - شیراز - ایران
خوب ... چرا حمایتش کردید ؟. چرا بخاطر یه حیوونی از خودتون حیوونتر جوونای مردم و کشتید ؟. چرا به خاطر این حیوون پست داغ به دل خانواده های ایران گذاشتید. خداوند داغدارتون کنه. مگه همون روز اول نمی دونستید که این کثافت یک میمون واقعیه....؟. اون عوضی که این و حمایت کرد هدفش چی بود ؟. هدفش این بود که مخالفاش و بکشه بیرون و داغون کنه ؟. ایران و داغون کرد با این کاراش نه مخالفاش و. خدا تقاص این مردم و ازتون بگیره انشاا....
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 15:24
دوستدار - استهکلم - سوئد
کاشت فقط ریس جمهور سابق به مردم دروغ میگفت ! همه ریس و رواسای رژیم اخوندی ایران از رهبرشان گرفته تا به ان صبور شهرداری میرسد به مردم و به خودشان هم دروغ میگویند.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 15:38
mammal - لندن - انگلیس
حالا که فهمیدین میخوایین چی‌ کار کنین؟ درباره‌اش کتاب بنویسین؟ روضه بخونین؟ یک سفر برین به اسپانیا تا فراموش کنین؟
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 16:58
majiddk - کپنهاک - دانمارک
انهائی هم که میگفتند این اقا ی رئیس جمهور دروغ گوست را هم که انداخته ائید زندان ودر حصر.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 17:01
تیتو تیتو - تهران - ایران
احمدی نژاد کی میخاد محاکمه بشه ؟!!!! کسی میدونه چی شد پس محاکمه ؟!!!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 18:20
saye20 - تهران - ایران
اینو به آقای خامنه ای ولی امر مسلمین بگو که در نمازجمعه سال 88 فرمودند که نظرمن به این آقا نزدیک تراست از یک آدم دروغگو تاآنجایی که جاداشت حمایت کرد بعد به این مردمی که در سال 88 به انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کردند را فتنه نامید و به شعور مردم بی احترامی کرد و خود را عقل کل دانست و بقیه را بی عقل
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 18:55
کبالت3 - کرج - ایران
دروغ نگفته تقیه کرده حالا هم تقش در اومده کبلائی.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 20:38
شاهنشاه روحت شاد - تهران - ایران
لعنت بر کل نظام و همه سران جمهوری اسـ... ایران.حکومت ننگ و دروغ و دزد و شیاد........
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 21:20
smart292 - ونکوور - کانادا
پس میخواستی بگه ما دزدیم ،ما دروغگو هستیم ، همه دزدی‌ها زیر سر خامنه‌ای و بسرانش است . تنها راه رفتن این رژیم صدقه ندادن به امام زاده‌ها و اطلاع رسانی به مردم میباشد
جمعه 6 دي 1392 - 02:27
*پسر شجاع* - تهران - ایران
مردم هم سال 88 میگفتن این بابا دروغگو و فاسد هست..نتیجه اش اینهمه کشته و زندانی شد ..خاک بر سرتان که این همه پر رو و قیح هستید
جمعه 6 دي 1392 - 14:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.