صادق لاریجانی: فتنه‌گران با پررویی می‌گویند از حقمان گذشتیم

صادق لاریجانی: «برخی از کسانی که در فتنه دخیل بودند ادعا می‌کنند از ظلمی که به ما شده است می‌گذریم.»

رئیس قوه قضاییه ایران با اظهار این که «فتنه ۸۸» سوء تفاهم نبود٬ می‌گوید عده‌ای که در «فتنه» دخیل بودند٬ با «پررویی» می‌گویند «از ظلمی که به ما شده می‌گذریم». محمدرضا خاتمی٬ برادر رئیس جمهور پیشین ایران٬ اخیرا در خصوص وقایع پس از انتخابات ۸۸ گفت که اصلاح‌طلبان از طلبشان گذشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران٬ ایسنا٬ صادق آملی لاریجانی روز چهارشنبه٬ چهارم دی‌ماه گفت: «عده‌ای در تلاش هستند فتنه ۸۸ را که در کشوری دیگر ممکن بود به یک فتنه مخرب خطرناک تبدیل شود٬ به یک سوء تفاهم کوچک تقلیل بدهند. این یک سوء تفاهم نبود٬ زیرا با آن همه نصایح و توصیه‌هایی که شد متاسفانه بر رای‌شان باقی و بر عمل خود پافشاری کردند.»

وی افزود: «برخی از کسانی که در فتنه دخیل بودند و برای راه‌اندازی جریان‌های فتنه در کشور اتاق فکر تشکیل دادند٬ ادعا می‌کنند از ظلمی که به ما شده است می‌گذریم که در پاسخ به آنان باید گفت پررویی و بی‌حیایی هم حدی دارد. شما با دشمنان این کشور هم صدا شدید. با دشمنان این کشور هم‌نوا شدید و حالا ادعا می‌کنید بر شما ظلم رفته است؟ ظلمی که شما بر نظام و مردم روا داشتید٬ هیچ‌وقت فراموش شدنی نیست.»

محمدرضا خاتمی،‌ نایب رییس مجلس ششم و برادر محمد خاتمی در گفت‌و‌گو با روزنامه «اعتماد»٬ چاپ ۱۰ آذرماه٬ در ارتباط با رویکرد اصلاح‌طلبان در قبال اعتراضات پس از انتخابات ۱۳۸۸ گفته بود: «اصلاح‌طلبان در همان سال ۸۸ از طلبشان گذشتند. طلب ما این بود که زندان و حصر و این‌ها نباشد... می‌گفتیم ظلم را باید کم کرد... امروز اصلاح‌طلبان از هیچ کس طلب ندارند٬ هیچ ادعایی ندارند.»

این اظهارات همان زمان نیز انتقاد اصولگرایان را به همراه داشت.

در همین زمینه علی طاهری٬ نماینده اصولگرای مجلس محمدرضا خاتمی را فردی «خبیث» خواند و ضمن تاکید بر «سعه صدر و رافت بالای نظام»٬ گفت: «کسانی که از سردمداران فتنه سال ۸۸ بودند به جای اعدام در حبس شدند٬ آن هم نه به صورت انفرادی و یا حتی در زندان٬ بلکه در خانه خود و در نهایت آسایش.»

در جریان اعتراض‌ها به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ که محافظه‌کاران و اصولگرایان از آن به عنوان «فتنه» یاد می‌کنند٬ تهران و برخی شهرستان‌ها شاهد تظاهرات متعرضان بودند.

در این اعتراض‌ها دهها نفر کشته و هزاران نفر بازداشت شدند. در همین زمینه میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دونامزد معترض به نتیجه انتخابات ۱۳۸۸، به همراه زهرا رهنورد نیز از بهمن سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر به سر می‌برند.

+33
رأی دهید
-38

قهوه تلخ - منجستر - انکلستان
تو یکی دهن تو کج بکیر ً،ًدزد بی سرو با ،،،سما خودتون عراقی هستید بعد او مدید تو ایران ،،،غارت میکنید ،،برادر ان لاریجانی ،،،ایرانی نیستند ،،عراقیند ،،،،علی بابا و ٤٠دزد بغداد ند
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 12:00
nimaaa - نیویورک - امریکا
جنایتهایی که اینها در سال 88 کردند هیچ وقت از یاد مردم نخاهد رفت.اینها باید تاوان خون ندا اقا سطان و صدها شهید راه سبز بدهند
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 12:21
دنیای وحشی - تهران - ایران
قهوه تلخ - منچستر- انگلستان . کاملا همانطوری است که می فرمایید .این ارازل و اوباش همان دزدهای بغدادی هستند که از بد روزگار ملت ایران گذرشان به ایران افتاده و دزدیهایشان را بطور وسیعتراز هرزمان دیگری درمملکت ما باغارت اموال مردم ادامه داد .خدا انشاالله نابودشان کند .
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 13:36
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
جون مامانت تو دیگه دهنت رو ببند......می بندی یا جوراب نشسته بابانوئل رو بکنم تو حلقت
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 11:55
زندگی - خرونینگن - هلند
تو دیگه لال بمیر پهن
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 16:02
توفیق - سیاتل - آمریکا
دنیای وحشی - تهران - ایران کی‌ میخوای متوجه بشی‌ که همون خدایی که شما بهش پناه میبرین این دزدها و آدمکش‌ها رو به قدرت رسونده؟ خدا همیشه با قدرتمندا هست. اگر قبول نمیکنی‌ ۳ تا مثال از جاهایی‌ بزن که خدا طرف فقیر‌ها و ستم دیده‌ها رو گرفته.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 19:01
smart292 - ونکوور - کانادا
تو و برادرانت زمین‌های ورامین را همه را مصادره کردید و به اسم خودتان زدید معلومه که دزد ماهر به دزد دیگر اعتماد نمیکند حتی اگر طرف دیگر از حقش بگذرد.
جمعه 6 دي 1392 - 02:12
سيروس كمال - دبى - امارات
توفیق - سیاتل - آمریکا . حرف حق دوست من .
جمعه 6 دي 1392 - 03:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.