فداکاری پدر در خانه آتشین

روزنامه ایران : پدر فداکار که با انفجار خانه‌اش همسر و دو کودکش را یکی پس از دیگری از میان شعله‌های آتش بیرون‌کشید خود در چارچوب گداخته به کام مرگ فرو رفت.مادر و دختر و پسر خردسالش در بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند اما دو کودک نیز خیلی زود تسلیم سرنوشت تلخ شده و برای همیشه خاموش شدند

عقربه‌ها ساعت 15 و 45 دقیقه بعد از ظهر آخرین روز پاییز - شنبه 30 آذرماه سال جاری- را نشان می‌داد.
اهالی محله زابل در آبادان در حال استراحت بودند که ناگهان صدای انفجار مهیبی در خیابان پرویزی مردم را به خیابان کشاند.خانه عادل محمدی 45 ساله در حال سوختن بود و آتش این ساختمان را به محاصره خود درآورده بود، فریادهای سوختم، سوختم، به‌گوش می‌رسید و همسایه‌ها با سرعت و وحشت خود را جلوی در خانه رساندند اما انفجار باعث شده بود در حیاط خانه بسته شود و همسایه‌ها برای نجات اعضای این خانواده به تکاپو افتادند و توانستند در خانه را بشکنند.صحنه دلخراشی بود، همه دیدند پدر خانواده در حالی که همه بدنش شعله‌ور بود دختر چهار ساله و پسر 9 ساله‌اش را از داخل خانه به حیاط‌کشاند و دوباره به داخل ساختمان دوید و این بار همسرش صدیقه را بیرون کشید.
همین صحنه کافی بود تا زن همسایه به کمک دیگر شاهدان این ماجرا مادر و دو بچه را پتوپیچ کرده و سوار بر خودرو به کلینیک هشت شهریور برسانند.
پدر خانواده که هنوز در خانه بود دیگر قدرت راه رفتن نداشت که ناگهان انفجار دیگری رخ داد و «عادل» که با نجات اعضای خانواده‌اش انگار دیگر نگرانی نداشت به کام مرگ فرو رفت.دقایقی بعد مأموران آتش‌نشانی برای پایان دادن به این آتش‌ خانمان‌سوز وارد عمل شدند.
کوچه باریک بود و دو خودرو در دو سمت خیابان مانع ورود خودروی آتش نشانی بود و مردم با کمک آتش‌نشانان توانستند دو خودرو را به پیاده‌رو هل دهند و راه برای مأموران بازشد که پس از خاموش کردن آتش جسد سوخته پدر فداکار در وسط پذیرایی خانه پیدا شد.
مجید فرهانی‌پور مدیر آتش‌نشانی آبادان به شوک گفت: پس از پایان عملیات در ساعت 16 تیم کارشناسی برای علت یابی این آتش‌سوزی دلخراش وارد عمل شدند و بررسی‌ها نشان از آن داشت که پدر خانواده تعمیرات موتور کشتی را در خانه انجام می‌داد و خانه‌اش انباری از روغن موتور، گازوئیل و... بود که همین باعث بزرگ شدن حلقه آتش شده بود و اگر مأموران دقایقی دیرتر می‌رسیدند انفجار بزرگ‌تری صورت می‌گرفت که احتمال تخریب خانه‌ همسایه ها را همراه داشت.
مرگ 2 کودک همسایه
ساعت 16 مادر و دو بچه‌اش با کمک زن همسایه به بیمارستان رسیدند و دختر کوچولو که چهار سال داشت به‌خاطر شدت سوختگی قرار شد به بیمارستان اهواز انتقال یابد اما هنوز در راه بود که به‌خاطر سوختگی 90 درصدی به کام مرگ فرو رفت.پسر 9 ساله با مادرش در آبادان تحت درمان قرار گرفتند تا این‌که پسر کوچولو نیز پس‌از سه روز به‌خاطر سوختگی زیاد تسلیم مرگ شد.
بنابر این گزارش، مادر خانواده که پزشکان شدت سوختگی را بالای 80 درصد اعلام کرده‌اند شرایط سختی را در بیمارستان طالقانی تحمل می‌کند و دختر دیگر این خانواده هنگام حادثه درمدرسه بوده که با شنیدن این سناریوی سیاه شوکه شده و در بیمارستان تحت درمان است.

+72
رأی دهید
-2

davood63 - تهران - ایران
در این زمان پدر بودن خودش هنر هستش ،،زیر بار این همه مسئولیت ،،باید قهرمان باشی‌ تا کمر ‌خم نکنی‌،،،بر باعث و بانی‌ این‌هم ظلم لعنت
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 10:46
دوستدار - استهکلم - سوئد
این نشان میدهد که پدرها هم به اندازه مادرها حاضرند جان خودشان را فدای زندگی بچه هایشان کنند. درود و زنده باد همچنین پدرانی!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 10:59
قهوه تلخ - منجستر - انکلستان
خدا رحمتش کند ،،،،بیجاره دخترش ،،،،مادرش
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 11:48
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
خدای من چه وحشتناک ...... الهی بمیرم واسشون......خیلی غم انگیزتر از چیزی است که بشه چیزی گفت............
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 12:03
mashreghi - لوس انجلس - آمریکا
دقیقی‌ بد ماموران آتشنشانی رسیدند . یعنی‌ بد از سوختن تمام اهالی منزل. این است مملکت گلو بلبل امام زمانی‌ که به دست امام زمان اداره می‌شه. حالا اگه تو لبنان اتفاقی‌ بیفته سریع از پول بیت مال جبران می‌شه و اگه کّل لبنان ویران بشه ظرف ۱ ماه از روز اولش بهتر درست می‌شه . فیلم‌ش تو یوتیوب هست. فقط می‌تونم بگم متأسفم.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 11:41
mobtakeran - شیراز - ایران
نمی دونم چی بگم......
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 12:35
ali-dk - لونگبو - دانمارک
mashreghi - لوس انجلس - آمریکا ; چرا چرند میگی‌ آتشنشانی جنبه منزلش بود مگر دیر رسیده خانه منفجر شده
جمعه 6 دي 1392 - 01:53
kvsaadat - تهران - ایران
اون دوست عزیزی که به اقدامهای ایران در لبنان اشاره کرده بدانند دولت ایران هم مانند آمریکا اعتقاد دارد که باید جنگ را خارج از محدوده جغرافیایی کشور انجام دهند. وقتی از آدمهایی به عنوان گوشت دم توپ و هدف بمباران با بمبهای آتشزا استفاده میکنی باید هزینه ها رو هم پرداخت. در حوادث هم معمولا دولت مقصر نیست. اتفاقا همین پدر فداکار مقصر اصلی بوده که فداکاریش هم برای جبران بی دقتیش کافی نبوده.
جمعه 6 دي 1392 - 10:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.