خورش انار و بادمجان

مواد لازم برای دو نفر:

گوشت مرغ: ۴۰۰گرم

دانه انار: یک پیمانه

آب انار: ۲ پیمانه

پیاز متوسط: یک عدد

روغن: 2 قاشق سوپ‌خوری

بادمجان قلمی: ۳ عدد

روش تهیه:

پیاز را پوست کنده و ریز خرد کنید؛بعد در تابه‌ای مقداری رروغن بریزید و روی حرارت بگذارید وقتی روغن داغ شد پیاز را سرخ کنید و پس از برشته شدن آن را از روغن دراورده به کناری بگذارید.

مرغ را در روغن داغ در تابه گذاشته و سرخ کنید بهتر است هنگام سرخ کردن درتابه را بگذارید تا مرغ بهتر سرخ شود می‌توانید کمی نمک و فلفل هم به مرغ اضافه کنید تا طعم‌دار شود.

پس از سرخ شدن مرغ دانه‌های انار را هم به تابه اضاافه کنید و پس از کمی تفت دادن پیاز سرخ شده را هم افزوده و خوب مخلوط کنید.

حالا نوبت اضافه کردن ادویه نمک و فلفل سیاه است پس از کمی تفت دادن مواد داخل تابه،می‌توانید آب انار را اضافه کرده و در ظرف را بگذارید تا با حرارت کم آرام آرام بپزد و جا بیفتد.

بادمجان‌ها را پوست کنده ،نمک زده و کناری بگذارید.بعد از حدود ۲۰ دقیقه آنها را با دستمال خشک کنید و در تابه‌ای با مقداری روغن سرخ کنید.۲۰ دقیقه مانده به آخر پخت ،بادمجان‌های سرخ شده را به خورش اضافه کنید و اجازه دهید تا خورش جا بیفتد.

*اگر آب انار در دسترس نبود می‌توانبد ۲ قاشق سوپخوری رب انار غلیط اضافه کنید.

**ادویه خورشی شامل زیره سیاه، زنجبیل، جوز هندی، فلفل قرمز، زردچوبه و فلفل سیاه است همینطور اگر دانه‌های انار ترش بود می‌توانید کمی شکر به آن اضافه کنید.

+7
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.