حضور عجیب و بی‌پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت!

تابناک :در اتفاقی منحصر به فرد صفحه‌ای که تحت عنوان «شرارت» در شبکه اجتماعی «فیس بوک» راه اندازی شد، در مدت زمانی کوتاه سی هزار پیگیری کننده یافت؛ صفحه‌ای که شاید بتوان گفت جز معدود صفحات در مجموعه این وب سایت دارای یک میلیارد و چندصدمیلیون کاربر باشد که مجرمین خطرناک و جنایت کاران در آن معرفی و تحسین می‌شوند و البته هنوز گروهی از اهالی مرتبط، برای بسته شدن، اقدام به گزارشش نکرده‌اند!

به گزارش «تابناک»، «ایوب پیچ گوشتی»، «مهدی سیاه»، «داوود خالدار»، «رضا غول»، «حمید زردک»، «حسین قاتل»، «مهدی فیل»، «کامبیر پلنگ»، «سجاد کوسه»، «محمود گراز» و صدها لقب عجیب دیگر در صدر و ذیل نام گروهی از اشخاص نقش بسته که ظاهراً خلافکاران باسابقه‌ای هستند و هریک به خودیِ خود می‌توانند منشاء جرایم عجیبی باشند اما حالا تصویر، عناوین و سوابق‌شان در صفحه‌ای در فیس بوک قرار گرفته و روز به روز مشهورتر می‌شوند!

«شرارت» صفحه‌ای است که در تاریخ 05/04/2013 در فیس بوک ایجاد شده و ایجادکننده‌اش درباره این صفحه تنها نوشته است: «یکیمون حبسی و یکیمون بنگی، یکی‌ فقط یه عکس رو قاب، یکی‌ دیگه رو قبرش خاک!». مشابه همین صفحه در وبلاگی نیز ایجاد شده و اگرچه عنوان شده این وبلاگ هدفش آشنایی با عاقبت این اراذل و اوباش است اما در نهایت به همان شکل به تمجید از این راهزنانِ جان و مال و ناموس مردم پرداخت که در صفحه مذکور رخ می‌دهد.

تصاویر مشابه و برخی توضیحات تقریباً کپی شده نیز نشان می‌دهد احتمالاً اداره کننده یا اداره کنندگان این وبلاگ همان اداره کنندگانِ صفحه «اشرار» در فیس بوک هستند. در صفحه فیس بوک «اشرار» که طبیعتاً آزادی عمل بیشتری وجود دارد و تاکنون بیش از سی هزار کاربر به آن پیوسته‌اند -بخشی از این کاربران اساساً سوابق مجرمانه ندارند و محض تفریح، این صفحه را لایک کرده اند- شاهد آغاز به کار این صفحه با نوشته‌های نقل شده از برخی از جملات هستیم و در ادامه نیز اشعار رپ و مضامین نزدیک به فضای لات‌ها و عربده کش‌ها قرار داده شده است.

اما آنچه بیش از کامنت‌های تمجید از این اشرار، حساسیت برانگیز است، همان تصاویر اشرار است که برخی از ایشان با سلاح‌های چون کلت یا کلاشینکف ژست گرفته‌اند و برخی دیگر نیز قمه به دست حاضر شده اند. جالب تر اما تصاویری است که ظاهراً از داخل محوطه و بندهای زندان‌های مختلف گرفته شده که در نوع خود اتفاق بی‌سابقه‌ای است چرا که حمل موبایل، ثبت تصاویر و خروج این تصاویر از زندان، شبیه ماموریت غیرممکن است. در زیر این تصاویر درباره محل ثبت‌شان پرسیده شده که عده‌ای در این باره حتی به ذکر خاطراتشان نیز پرداخته‌اند!

چنین تصور می‌شود که حضور دهشتناک‌ترین چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی، نیازمند یک حرکت جدی است، چرا که چنین صفحاتی نه تنها وجهه بیرونی مناسبی برای کشورمان نخواهد داشت و دیر یا زود برخی رسانه‌های انگلیسی زبان با اشاره به 30 هزار لایک این صفحه که خود توهینی به ایرانیان در پی خواهد داشت، به سوژه روز خود مبدلش خواهند ساخت - کما اینکه به صورت محدود به این موضوع پرداخته اند - بلکه برچسب‌های بدی را متوجه ایرانیان حاضر در این شبکه خواهند کرد.

شاید بهترین راهکار در این زمینه علاوه بر پیگیری منشاء وبلاگ و صفحه مذکور توسط مسئولان امر، ریپورت چنین صفحاتی به صورت مداوم به فیس بوک است تا این صفحات حذف شوند، چرا که حقیقتاً شوخی گرفتن چنین صفحاتی و حتی عضویت در آنها به قصد تفریح، چندان با مصالح مردم ایران تطابق ندارد و می‌تواند هزینه‌هایی را برای کل جامعه ایرانی در پی داشته باشد که تسویه‌اش به سادگی میسر نخواهد بود.

کافی است یک تحلیل گر ضدایرانی قصد بهره برداری از این سوژه را داشته باشد و در نهایت در ادعایی خام، عنوان کند چنین اشخاصی 30 هزار طرفدار دارند یا در تعبیری بدتر، تمامی این سی هزار کاربر را از جنس این جماعت شرور بخواند! آیا چنین بی آبرویی کمتر از ماجرای توهین به «مسی» و «لیما»، برای ایرانیان تمام خواهد شد و آیا چنان هزینه‌ای در پی خواهد داشت که این بار به تعداد بیشتری بازیگر برای اعزام به سایر نقاط جهان نیاز خواهیم داشت؟!

+34
رأی دهید
-191

شیعه ولایتمدار - مونیخ - آلمان
حالا چرا صورت این آشغالها رو سانسور کردید؟. می‌ترسید شخصیتشون خدشه دار بشه؟.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 03:07
mohammad1234 - تهران - ایران
بعضی ایرانی ها فرهنگ استفاده از فیسبوک رو ندارن و همین باعث فیلتر اون شده
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 03:16
fdsa60 - تهران - ایران
یک مشت انگل و تفاله های اجتماع که فقط باید اونها رو اعدام کرد تا مردم از شرشون در امان باشند.خاک بر سر اون 30 هزار نفر که اون صفحه رو لایک زدن
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 04:01
omidvaran - نورکل - امریکا
پلیس ونیروی انتظامی در یکی دو سال گذشته خوب اینارو سرکوب کرده تو شهر گردونده افتابه گردنشون کرده وبراساس اطلاعات موجود تعداد قابل توجهی ازین اراذل رو که دست بقتل تجاوز دزدیهای مسلحانه زورگیری وقاچاق زده بودند اعدام کرده است - من شخصا طرفداراعدام کسی نیستم ولی این زالوهای جامعه رو باید از شهرها واماکن جمع اوری کرد ودرسیاه چالها نگهداری کرد
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 04:51
amir-amir - تورنتو - كانادا
فردى که در این گونه صفحات عضو مى شود یا شرور است یا جزو کاسه لیسان این جماعت مفت خور هستند٠ چه معنائى دیگر مى تواند داشته باشد؟
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 05:07
اینترنت ندیده - کرمان - ایران
قیافه ها آشناست . روزهای عاشورا تو ایران اینا کلا افتابی میشن که هیچ تازه ساپورت هم میشن توسط بسیج و سپاه و وووو
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 05:19
parsa_21 - لندن - انگلیس
هر دم از این باغ بری می‌رسد شاید هم عن قریب گله خری می‌رسد،بیا همین یه قلم و از لیست بلند بالای فرهنگی‌ هنری ایرانیان کم داشتیم که آن هم به برکت حکومتِ اسلامی چاقو کشان و قدّاره بندانِ با خطِ تولید انبوه در حال غنچه زدنِ میباشد(ما شما را به معنویات میرسانیم!!)واقعا که...
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 06:07
farzad power - لوس انجلس - امریکا
آخه اینها زنده موندنشون به چه دردی میخوره؟ اینها مرد،لات و یا لوتی نیستند. مرد اون کسانی‌ بودند که جونشون رو کفّ دستشون گذاشتند تو جبهه‌ها و در حالی‌ که میدونستند شهید یا جانباز میشوند مثل شیر رفتند تو دل دشمن. شرط می‌بندم یکی‌ از اینها طاقت و تحمل دیدن اون صحنه‌ها رو هم نداره.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 08:00
babak.ae - تهران - ایران
اینقدر بیعرضه و بیشرفید که تیغتون رو روی زن و بچه مردم میکشید و از خفت کردن یه دختر معصوم یا یه آدم ضعیف لذت میبرید. وجود میخواد با شرافت و حلال زندگی کردن که شماها ندارید. عکساتون آدم یاد حیوانات وحشی میندازه :)))))))))))))
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 08:50
juvel - اسلو - نروژ
حامیان نظام اسلامی !
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 10:07
agha-javad - تهران - ایران
از ایرانی‌ بودن شرم باید داشت که چنین افکاری در میان جامعه ما هنوز و بدتر از گذشته‌ها رواج دارد. عشق و محبت در صورت هر موجودی نمایان خواهد گشت اگر افکار صادق و انسان دوستانه‌ای داشته باشد. وقتی‌ به عکسها نگاه می‌کردم به یاد زندانبانان مریض زمان شاه و خمینی افتادم. در واقع خودخواهی، خود پرستی‌، خشم و نفرت به شکل پلیدی در چهره‌ها نمایان میگردد.‌ای کاش مربیان عشق و محبت افزونی داشت و در رأس اومور قرار می‌گرفتند و نه این نوع زشتی‌ها که نیزدر صورت همهٔ سران دولت‌ها ی دنیا نمایان است بخصوص آخوند.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 09:38
بت شکن - مونترال - کانادا
حکومت اسلامی ایران با ایجاد رعب و وحشت توسط برادران بسیج و سپاه و لباس شخصی‌‌ها فرهنگ ایران را به سمت و سوی خشونت سوق داده است. یادم میاید وقتی‌ ایران بودم سریالی به نام نرگس در تلوزیون ایران پخش میشد و ۹۰ در صد مردم این سریال را دنبال میکردند. وقتی‌ از جوانان و نوجوانان پرسیده میشد که چه شخصیتی از این فیلم را بیشتر می‌پسندند اغلب می‌گفتند شخصیت شوکت وقتی‌ دلیلش را می‌‌پرسیدی می‌‌گفتند: چون آدم خلافی است!!!!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 10:11
قهوه تلخ - منجستر - انکلستان
اینها وقتی افتابه میندازند کردنشون تو شهر تابشون میدن ،دیدن دارن ،،،
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 10:41
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
امیدوارن - نورکل - امریکا- با شما هم عقیده هستم
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 11:44
shahab46 - هانوفر - المان
اینها آدمیزاد هستند؟
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 12:08
samira joon - مشهد - ایران
دومی چقدر خطرناک. حالا توی صفحه ی خودشون عکساشون محو؟ یا آقای یو کی شما زحمت کشیدین تصاویر این پشمالوهارو تار کردی؟
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 12:31
shabparast - ایران - شمال
همه برید این پیج به عنوان هرزنامه بفرستید تا ببندند
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 12:56
aziz iran - کپنهاک - دانمارک
اینها تماما توطئه های پلیس فتا و وزارت اطلاعات و ارشاد اسلامی آخوندی برای توجیه کردن و بستن فیسبوک بر روی ملت ایران است با این توطئه ها مقابله کنید ,. در تمام دنیا افراد ازاد هستند که تا وقتیکه مرتکب خلافی نشدند , از تمامی امکانات رسانه ای و اجتماعی استفاده کنند. تنها در ام القرای دزد سید علی است که باید برای همه چیز تقاص پس داد حتی رفتن به توالت ... هشیار باشید هموطنان و گول این تبلیغات مسموم و هدایت شده ی آخوندهای دزد و جانی و فاسد را نخورید . و تعجب از سایت ایرانیان انگلیس است که این مزخرفات وزارت اطلاعات را پوشش خبری میدهد!!!!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 13:30
amonbede - تهران - ایران
بعد میگید چرا اعدام؟؟!!!!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 13:33
دوستدار - استهکلم - سوئد
عجب بچه گوریلهای در مملکت با فرهنگ ایران پیدا شدن! فقط این را میتوانم یاد اور شوم این افراد لات و شرور مایه اخوندهای ایران هستند.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 11:28
aziz iran - کپنهاک - دانمارک
. دستگیری پنج دانشجو به بهانه راه اندازی فیس بوک. توطئه های وزارت اطلاعات و پلیس فتا و ارشاد اسلامی در پشت این عکسها بر علیه ی ملت ایران . دانشجو آنلاین: مبارک اصفهان -براساس خبرهای دریافتی روزشنبه اول دیماه بیش از ۵ نفر از دانشجویان دانشگاه مبارکه به خاطر راه اندازی یک گروه کوچک در فیس بوک توسط پلیس نیروی انتظامی دستگیر وروانه بازداشتگاه شدند . علت دستگیری آنها به بهانه اینترنتی عنوان کردند ولی دوستان این دستگیرشدگان میگویند این بهانه ایست تا بتوانند دانشجویان را ازنزدیک شدن به اینترنت بترسانند.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 13:35
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
این صفحه و عکس این افراد توسط اگاهى ونیروى انتظامى راه اندازى شده . نودو پنج درصد این افراد هیچ اطلاعى از اینترنت و فیس بوک ندارن و حتى شرایط اجتماعى ونوع زندگى شون اجازه داشتن اینترنت رو نمیده بهشون .
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 14:25
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
خوب توجه کنین به عکسهااغلب در زندان گرفته شده وبعضاً با دست بند هستن و جا لب اینکه چطور این افراد در زندان دوربین دارن و درست مثل پخش اعترافات ساختگى ازصدا وسیما.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 14:37
shahab46 - هانوفر - المان
نمونه هاى کاملاز یک بسیجی مسلمان شیعه ولایتمدار هستند. اینججوری بگم یابو بتمام معنا
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 19:03
nimattl - تهران - ایران
ما جماعت ایرانیم. اصلا خبر رو بیخیال فقط همین کامنتارو بخونی کلی چیز دستگیر آدم میشه. تا ابد شرمسار از ایرانی بودنم هستم...
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 21:37
farzad power - لوس انجلس - امریکا
طرح اراذل و اوباش باید بدون هیچ تعطیلی‌ بصورت دائم و شبانه روزی فعال باشه تا کلا عشق لاتی‌‌ها رو از بین ببرند. بسیج هم به جای کارهای بیخودی بهتره همکاری کنه.
جمعه 6 دي 1392 - 02:09
farzad power - لوس انجلس - امریکا
طرح اراذل و اوباش باید بدون هیچ تعطیلی‌ بصورت دائم و شبانه روزی فعال باشه تا کلا عشق لاتی‌‌ها رو از بین ببرند. بسیج هم به جای کارهای بیخودی بهتره همکاری کنه.
جمعه 6 دي 1392 - 02:09
mashreghi - لوس انجلس - آمریکا
اینها همونهای هستند که اگه لازم باشه با لباس بسیجی‌ برای سرکوب مردم ازشون استفاده می‌شه بعضی‌ وقتها هم در نقش اراذل اوباش میارنشون جلو تلویزیون که اقتدار نظام رو نمایش بعدند .
جمعه 6 دي 1392 - 08:55
*پسر شجاع* - تهران - ایران
مطمنم این صفحه توسط بسیجیان جان برکف ساندیسخور راه اندازی شده برای توجیه فیلتر شدن فیسبوک در ایران با هدف تبلیغات منفی..این همه لایک هم توسط سایبریها انجام میشه..شرط میبندم خیلی از این بدبختا یه بار هم به یه کافی نت نرفتن ..اصلا تحصیلاتشون در اون حد نیست ..و فقط بعنوان وسیله توسط ارگانهای تبلیغاتی بسیجی استفاده میشن یک روز به عنوان چماقدار و بزن بهادر برای حمله به مردم و یک روز هم برای تبلیغات سیاه..این هم نتیجه حکومت آخوند بعد از 35 سال که مثلا میخواستن مردم رو به معنویت برسانن..خودشون دست شیادها و شارلاتانها رو از پشت بستن..
جمعه 6 دي 1392 - 10:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.