مسیحیان عراق هدف اصلی دو انفجار در روز تولد مسیح

دو انفجار در بغداد در سالگرد تولد عیسی مسیح ۳۵ کشته برجای گذاشت. این دو انفجار در نزدیکی کلیسایی در بغداد روی داد و طی آن بیش از ۵۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. بیشتر قربانیان این حادثه مسیحی هستند.

انفجار دوبمب در سالگرد تولد عیسی مسیح در بغداد ۳۵ کشته برجای گذاشت. این دو بمب که در خودروهایی جاسازی شده بودند، روز چهار‌شنبه (۴ آذر/۲۵ دسامبر) در منطقه الدوره در جنوب بغداد منفجر شدند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک افسر پلیس بغداد در این باره نوشته است که دست‌کم ۵۶ تن نیز در این حادثه زخمی شده‌اند.

گفته می‌شود این حادثه زمانی رخ داد که مسیحیان پس از مراسم میلاد عیسی مسیح از کلیسا خارج می‌شدند.

یک نماینده وزارت کشور عراق اما به خبرگزاری فرانسه گفته است که این خشونت تنها علیه مسیحیان عراق نبوده است، زیرا این انفجارها نه در نزدیکی کلیسا، که در یک بازار بغداد رخ داده که مسیحیان و غیرمسیحیان با علاقه در آن تردد می‌کنند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته است. حمله به مسیحیان در بغداد در حالی صورت می‌گیرد که اسقف اعظم کلیسای کاتولیک بغداد در جریان مراسم میلاد عیسی مسیح خواستار همزیستی مسالمت‌آمیز میان مسیحیان و مسلمانان عراق شده بود.

در عراق تا قبل از حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی حدود یک‌و‌نیم میلیون مسیحی زندگی می‌کردند. شمار مسیحیان عراق را امروز حدود ۳۰۰ هزار نفر تخمین می‌زنند.

صدها هزار مسیحی از ترس حملات افراط گرایان به خارج از عراق گریخته‌اند. هنوز هم مسیحیان هدف بسیاری از گروه‌های افراطی اسلامی هستند.

خشونت‌ها در عراق در سال جاری میلادی که پایان‌اش نزدیک است، به شدت اوج گرفت. ستیزه‌جویان شبکه تروریستی القاعده بر حملات خود افزودند. هدف حمله آنها غیرنظامیان، ماموران امنیتی عراق و کسانی است که گفته می‌شود موافق دولت مرکزی این کشور هستند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که از آغاز سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون، در این کشور بیش از ۶۶۵۰ نفر در اثر موج خشونت‌ها کشته شده‌اند.

+11
رأی دهید
-29

kamran631 - لیون - فرانسه
این امت اسلام، انگار غیر از خودش هیچ کی‌ رو قبول نداره !! تو حرف هزار تا حدیث بهت تحویل میدن که چطور با غیر مسلمان خوب رفتار میشده، ولی‌ در عمل، زرشک !!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 14:20
تیتو تیتو - تهران - ایران
نیروهای تکفیری عربستان در سوریه و افغانستان و عراق و مرزهای ایران و جهان هیچ مذهبی نمیشناسند و با حمایت عربستان هر جنایتی را مرتکب میشوند واین افراد فاقد شعور انسانی به بهانه اجرای شریعت هر انسانی را سنگدلانه میکشند متاسفانه امریکا با ایجاد این گروه ها فکر نمیکرد که روزی 11 سپتامبر گریبانش را بگیرد به هر حال امیدوارم حمایت های امریکا از عربستان جنایتکار تمام شود حد اقل برای حفظ امنیت مردم خودش از بابت ماموریت های اینده گروه های تکفیری و سلفی در خاک امریکا و اروپا!
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 14:05
کبالت3 - کرج - ایران
هدیه کریسمس ..اونوقت دنیا رو به آتیش میکشی و خودتو شیار میزنی که چرا کاریکاتور عمامه انفجاری رو کشیدن عجب کم روئی کبلائی.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 19:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.