حمله با اسید به همکار

مردی که در پی اختلاف و به قصد انتقامگیری از همکارش که یک زن جوان است، او را با اسید سوزانده، از سوی کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی شهرستان قدس در غرب استان تهران دستگیر شد.

به گزارش جام جم، بازپرس محسن پورساداتی، رئیس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قدس در این باره گفت: ساعت هشت صبح بیست و هفتم آذر امسال ساکنان مجتمعی در یکی از محله های شهر قدس(قلعه حسن خان) با شنیدن فریاد سوختم، سوختم، نجاتم دهید سراسیمه از خانه هایشان خارج و در طبقه همکف مقابل آسانسور با زن همسایه شان در حالی که چهره و بدنش با اسید سوخته بود، مواجه شدند.

وی افزود: در پی این حادثه همسایه ها زن مصدوم را به بیمارستان منتقل و موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش کردند. با اعزام کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی شهرستان قدس به محل حادثه و تحقیق از همسایه ها معلوم شد آنها فرد اسیدپاش را ندیده و نمی دانند چه کسی و با چه انگیزه ای دست به این کار زده است.

رئیس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قدس یادآور شد: با تشکیل پرونده و هماهنگی کریم حبیب پروین، دادستان شهرستان قدس، تحقیقات ادامه یافت تا این که ماموران با تحقیق از زن مصدوم، اطلاع یافتند عامل حادثه یک مرد بوده که هنگام خروج او از آسانسور مجتمع این بلا را سرش آورده است. البته او به دو مرد به نام های محمد و مهدی ـ که از همکارانش هستند ـ ظنین بوده و احتمال می دهد یکی از آنها دست به این کار زده باشد؛ چرا که آنها از مدتی پیش در پی اختلاف با او، برایش ایجاد مزاحمت کرده بودند.

پورساداتی افزود: در ادامه دو مظنون حادثه تحت تعقیب قرار گرفتند تا این که روز بعد یکی از متهمان فراری به نام مهدی دستگیر شد.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی، هرگونه اختلاف با زن مصدوم و اسیدپاشی به وی را انکار و ادعا کرد مدتی با او همکار بوده، اما به دلیل اختلاف با کارفرمایشان، از کار اخراج شده و پس از آن دیگر این زن را ندیده است.

فرار دومین مظنون

وی خاطرنشان کرد: در پی اظهارات این مرد، برای او قرار قانونی صادر شد. در ادامه ماموران به مخفیگاه دیگر مظنون پرونده اعزام و متوجه شدند او همراه همسر و فرزندش شبانه خانه را ترک کرده و کسی از آنها خبری ندارد.

در ادامه جستجوها، کارآگاهان اطلاع یافتند این خانواده به یکی از شهر های شمالی رفته اند که ماموران با هماهنگی قضایی به این شهر رفتند و با پیدا کردن مخفیگاه آنها، معلوم شد همسر متهم فراری همراه فرزندش و برادرش در آنجا حضور دارند، اما از شوهرش خبری نیست.

پورساداتی افزود: زن جوان به پلیس آگاهی منتقل شد و به ماموران گفت بر چهره و بدن شوهرش اسید پاشیده شده و وقتی علت را از او پرسیده، او گفته روی چهره یکی از همکارانش اسید پاشیده است سپس آنها را شبانه به شمال کشور آورده و خودش آنجا را ترک کرده است. او حتی از همسرش خواسته به دادگاه خانواده برود و از وی غیابی طلاق بگیرد.

دستگیری مرد اسیدپاش

وی گفت: در ادامه پیگیری ها، پاتوق های احتمالی متهم زیرنظر گرفته شد تا سرانجام وی دو روز پیش دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.متهم به اسیدپاشی به روی همکارش ـ زن جوان ـ اعتراف و انگیزه اش را اختلاف با وی عنوان کرد. تحقیقات از او و دیگر متهم پرونده ـ که وی نیز پیش از این با مصدوم اختلاف هایی داشته ـ در حالی ادامه دارد که زن جوان در بیمارستان بــستری است و حال او وخیم گزارش شده است.

+9
رأی دهید
-20

Karkas - اصفهان - ایران
دل خوش به این مقدار نباشید
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 01:17
samsad - تهران - ایران
آخه بی وجود تو که اینقدر ذهن کثیفی داری که می تونی آدمی را زنده زنده بسوزونی، دیگه چرا جلوی چهره کثیفت رو هنگام عکس گرفتن می گیری؟!!! یعنی تو آدم آبروداری هستی و یا خجالتی؟!!! امثال تو هیچی نیستن جز انگل و انگل هم که نباید خجالت بکشه....
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 05:55
soozan - نشوا - امریکا
پناه بر خدا.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 06:51
فارسان - مرکزی - ایران
اماممم چی کار کردی با این ملت همیشه صحنه دار !!!؟؟؟
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 07:52
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
خاک بر سرش
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 09:05
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
اگر این افراد جنایت کار را .حکم زندانی حداقل ۳۰ سال با کار سخت.برایشان اجرا شود .از ادامه این جنایات‌ها کاسته خواهد شد
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 12:05
azadeh11 - آمستردام - هلند
چه فکری می‌کنه که یک انسان را اینطوری می‌‌سوزنه. فقر فرهنگی‌؟ اینها دیگه کیه هستن. حسود. بخیل. ......
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 13:38
garmsari - یورک - بریتانیا
دیگر امیدى به این ملت نیست،خلایق هر چه لایق
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 14:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.